Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Találkoztatok már kamu álláshi...

Találkoztatok már kamu álláshirdetéssel?

Figyelt kérdés

2012. júl. 26. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
igen,
2012. júl. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
részletekre is kiváncsi vagyok
2012. júl. 26. 07:38
 3/8 anonim válasza:
Közalkalmazotti munkára kiírták ugyan a hirdetést, de senkit nem interjúztattak, mert meg volt az emberük. Ez rendszeresen előfordul Magyarországon.
2012. júl. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én régebben az apeh-hoz jelentkeztem számítógép programozónak.

Olyan havercsávót vettek fel, aki annyit ért a dologhoz, hogy otthon szokott netezgetni, mondván, majd ők szeretnék kiképezni a srácot.:-)

2012. júl. 26. 08:26
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem az álláshirdetések 95%-a kamu. Mindenütt megvan már, hogy kit vesznek fel, csak behívják az embereket az interjúra, hogy a HR-es ne a semmire kapja a fizetését. Szinte minden állásnál van az ott dolgozóknak olyan ismerőse, rokona, aki alkalmas a melóra.

- Aztán vannak a csomagolós otthoni melózós hirdetések, ahol fizess egy összeget és megkapod a lehetőségek listáját: kamu

- Zepter: összetett irodai munkára keresnek alkalmazottat, az expressz tele van vele. ez valójában ügynöki munka, amivel tuti nem fogsz egy fillért se keresni, tehát kamu

- csomó kamu külföldi álláshirdetés van, fizesd be a lét és átb.nak.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe.

2012. júl. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Kb. csak olyannal...
2012. júl. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Az ügynöki állás nem kamu, mert dolgozni azt kell, csak valószínűleg pénzt nem fogsz látni belőle. Kevés embernek jön be. Sajnos a helyi újságban az álláshirdetések nagy része ilyen.

Ha olyan hirdetést látsz, hogy nem kér semmi végzettséget, munkatapasztalatot, és mégis magas jövedelmet ígér, az tuti, hogy kamu.

Meg olyan is volt itt, hogy beírta, hogy pályakezdő diplomásoknak álláslehetőség, és fizetős telefonszámot adott meg. Aztán felhívtad, órákig faggattak telefonon, amire ráment a gatyád is, állás meg nem volt, persze.

Az újság is foglalkozott vele, de állítólag, mivel apró betűvel oda volt írva, hogy emelt díjas telefonszám, nem számonkérhetők. Csak hát, azt nem mindenki olvasta el.

2012. júl. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Előző vagyok: meg az is igaz, hogy a legtöbb helyre már rég megvan, hogy kit vesznek fel, csak állítólag meg kell hirdetni.

Múlt héten voltam egy interjún. Kb. 10 percig tartott, a nő semmit nem kérdezett a munkatapasztalatomról, csak nagyon felszínes, általános kérdéseket tett fel, és látszott, hogy nagyon szabadulni akar már tőlem. Az első percben láttam, hogy eszében sincs felvenni. Ilyenkor mindig gondolkodom, hogy jól beolvasok az illetőnek, hogy minek szórakoznak velem, de végülis még jó, hogy nem tettem meg. Beajánlott valakinek, oda jövő héten megyek interjúra, remélem az nem kamu.

2012. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!