Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most kaptam meg a határozatot,...

Most kaptam meg a határozatot, hogy rendelkezésre állási támogatásra vagyok jogosult. Mi lesz ezután?

Figyelt kérdés
Annyi biztos, hogy 15 napon belül mennem kell a münjaügyi kirendeltségre. Egy munkaviszonyban eltöltött napom sincs sajnos és érettségim van + szoftverüzemeltető bizim.
2009. júl. 16. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha jól tudom 1 évig együtt kell működnöd a munkaügyi központtal,és ha ezután sem tudnak állást ajánlani,akkor kapsz rendelkezésre állási járadékot(28500Ft)

Az önkormányzat pedig közmunkára fog kötelezni egy évben 60 munkanapra,amit ha nem fogadsz el megszüntetik a járadékot.

2009. júl. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az egy év együttműködés az most telt le 7.-én, épp ezért van meg a határozat. Viszont akkor miért küldenek újra a munkaügyibe?
2009. júl. 16. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem továbbra is járnod kell a munkaügyibe.Nekem 3 havonta kell mennem,de voltam álláskeresési tanácsadáson is, meg most nemrég egy csoportfoglakozáson amin szintén álláskeresési tanácsokat adtak.Lehet,hogy ilyesmire kell menned,ha nem voltál még.Persze ez is kötelező volt:)
2009. júl. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"... de voltam álláskeresési tanácsadáson is, meg most nemrég egy csoportfoglakozáson amin szintén álláskeresési tanácsokat adtak..."


Megáll az agyam... 8[

Vajon arra is van tanácsuk, mit csináljon akkor a user, ha sehol nincs munkalehetőség, mert csődben az egész ország, nyúzzák a megmaradt néhány vállalkozót is és naponta több a megszűnő vállalkozás, mint a frissen induló, ahová esetleg felvennék az embert dolgozni?...


Remélem, azon a rühes csoportfoglalkozáson megmagyarázza a NagyOkos, mi a francot kezdjen a sok végzett fiatal a menedzserasszisztensi és hasonlóan rohadt fontos és szükséges végzettségével, mert ugyanis manapság mindegyik iskolában csak ilyen szakok indulnak... :-[

2009. júl. 17. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért küldenek megint a munkanélkülibe, hogy megbeszéljétek a részleteket. Hogy gondolo kapod majd a 28500 bruttót, és rendelkezésre kell állnod ha behívnak a polgármesteri hivatalba közmunkára, de akkor a 28e-ret nem kapod, helyett fizetést kapsz, ha tudnak adni munkát. Viszon ha jó végzettséged van és van olyan munka akkor lehet kapsz viszonylag jó munkát is. De igazából bármit is kínálnak majd fel valamikor, fogadd el és próbáld meg csinálni, lehet jó helyet kapsz, meg hát legalább gyűlik a munkaviszonyban töltött időd és ha meglesz egy év belőle, akkor mehetsz rendesen munkanélkülire a béred alapján. Közben pedig keress állást, add be ahova csak lehet. Aztán ha sikerül valahova akkor szólj bent és menj. De ezt részletesen kérdezd meg tőlük, hogy hogy mint kell jelezni ha lesz esetleg másik meló.

Vagy még a polgármesteri hivatalon kívül szerintem még a munkaügyi is adhat állást, ha lesz olyan neki. Mármint úgy értem kiközvetít, ha jön be olyan állás. Így a közmunkaprogram keretén belül is akár.

De mindeképpen keress továbbra is és ne add fel. Hátha majd pont most jön valami jó lehetőség.

2009. júl. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!