Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiskorú is kiállhat beszélni...

Kiskorú is kiállhat beszélni ilyen stand-up os műsorokban? Pl showder club, comedy central bemutatja. Mert úgy láttam, hogy nincs nagyon fiatal köztük.

Figyelt kérdés

2012. júl. 30. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Showder Klubban kell először jelentkezni.

Kiss Ádámtól kérdezték, mit tegyen az, aki stand upos akar lenni?

„Az gyűjtse össze a vicces történeteit, gereblyézze össze az agyában úgy, hogy ezt egy 10 percen át lendületesen elő tudja adni 5-15 ember előtt egy tehetségkutató esten, ami a Godot-ban (Godot Dumaszínház) van. Én is itt kezdtem. A rendezvény neve Fiatal Félőrültek Fesztiválja. Innen lehet elindulni, itt a nézők szavaznak. Ha azt mondják, hogy jó vagy, akkor mehetsz tovább, ha nem, nem.”- vázolta fel Kiss.


A Dumaszínház minden hónapban egyszer vagy kétszer rendezi meg a Fiatal Félőrültek Fesztiválját. Itt az új próbálkozók közönség előtt mérethetik meg magukat 5-10 percben.


A jelentkezés folyamata egyszerű, a fellepo@dumaszinhaz.hu email címre kell elküldeni a tervezett fellépés szövegét, és előbb-utóbb, néha utóbb beosztjuk a fellépőket egy estére. A helyszín a Godot Dumaszínház, Budapesten a Madách út 8. sz. alatt.


Mi történik a fellépővel? A fellépő előadja a műsorát, a közönség nevet vagy nem, de nem kell elkeseredni, mert mindig van egy második lehetőség a megmérettetésre. Ha itt is beválik a jelentkező, akkor rendszeresen visszatérhet ezekre az alkalmakra, és ha pozitív irányú tendenciák bontakoznak ki, körülbelül egy éven belül a társulat rendes tagjává válhat.


A tehetségkutatás a nézőknek is remek szórakozás, egyrészt egy-egy új tehetséget ők láthatnak először, másrészt a humor egészen váratlan, rejtett, sötét, sokkoló bugyraiba nyerhetnek bepillantást. Kőhalmi Zoltánt például az az úr indította el karrierjén, aki nyakában egy szájpadlásos protézis lánccal azt énekelte, hogy Medgyessynek fogsor, a doktor Bubó dallamára. De akadt guminővel otthon maradt alap CD-re táncoló jelentkező, fellépő, aki egy tyúkkal érkezett és az a színpadon megtojt, vagy olyan is, aki egy nézőt vérnyomásmérővel fojtogatott.


Jó tanács, hogy a kocsmai viccesemberek, a társaság tréfamesterei vagy az osztály bohóca toposzok ritkán érvényesülnek jól a színpadon, érdemes a fellépés előtt őszintén szembenézni önmagunkkal, mielőtt ott ér keserű csalódás.

2012. júl. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szuper,nagyon koszi. De ez ugy is ervenyes ha meg csak 14 vagyok?Es lany
2012. júl. 30. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Vannak női stand upposok, még ha kevesebben is, mint a férfiak. De igen, úgy is érvényes. Színjátszás nem korhoz kötött és ez végülis annak egy formája. Ugyanúgy ahogy lehetsz színész is akár 14 évesen, lehetsz stand upos is, csak persze nem egyszerű dolog odáig eljutni, hogy tv-ben is szerepelhess majd, de...


Sok szerencsét ha megpróbálod! Szurkolunk.

2012. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Végül mi történt? Felléptél? :)


Mert ha igen, akkor szívesen fogadnám a tapasztalataidat, mert már én is kacérkodom a gondolattal... :)

2012. aug. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
neem,egy kicsit begyáváztam,de majd ha kész leszek,nagyon szeretnék:) te hány éves vagy?
2012. aug. 23. 12:52
 6/7 anonim válasza:
Néhány nap múlva 14 :)Én is nagyon szeretnék, de még sokat kell gyakorolnom, pláne az előadásmódomon van mit csiszolni...
2012. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bocsi látom már régi a kérdés, de végül kipróbáltátok? Mert én fogok majd most menni és jol jönnének a tanácsok:)
2015. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!