Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek itt én hibáztam...

Szerintetek itt én hibáztam volna?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt aláírtam egy szerződést az egyik diákszövetkezettel, egy hipermarket dolgozói büféjébe kerültem.

Tegnap voltam betanításon, majd hívott a diákszövetkezetes HR-es csaj hogy na, akkor Péntek-Szombat 7-től este fél8-ig megyek dolgozni. Majd Hétfő-Kedd ugyanígy.

Persze mindenféle megbeszélés nélkül beírt.


A problémák a következők:


1, az előzetes megbeszélésen 2 műszak hangzott el, mikor telefonon rákérdeztem, hirtelen "kiderült", hogy az a másik Tescóban lévő büfében van, ami szintén szóba került. (?)

2, a szerződés amit aláírtam, kollektíve az összes Tescót felsorolva 4-6-8 órás munkaidőről szól (ha heti 40 óra lett volna ehelyett feltüntetve, akkor még korrekt lenne ugye, de arról szó sem volt)

3, a ráérésnél én mindenhol kikötöttem hogy csak hétköznap, és délelőtt dolgozom. A vőlegényemmel élek, így is alig látom, majd még dolgozom abban a kis időben is, nem?

4, Érdekes módon a diákmunkás aki betanított, csak 5-ig dolgozott tegnap.


Szerintem még korrektül járok el, ma délután bemegyek, ha jövőhéttől normálisan dolgozom akkor ellátom ezt a 2 napot. (Hétfő-Keddet csak módosítva).

Ha nem enged a csaj, akkor élek az azonnali felmondási jogommal.

A pénteki munkát elv. már nem mondhatom vissza, mert 24órán belül már nem lehet.

Már ha rendesen dolgozol. Azonnali felmondás esetén szerintetek kijátszható?

Ha nagyon szemét akarok lenni, úgyis vissza kell mennem az orvoshoz, pajzsmirigyes vagyok, amúgy sem bírnék ennyi munkát egyszerre ellátni.


2012. aug. 2. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Hajrá! Diákmunka!

Az aktív korú emberek nem kapnak munkát, a nyafogó diák meg válogat!!!

Megáll az eszem!

Mert csak DÉLELŐTT dolgozik, s nem azért mert gyereke van, hanem azért mert nem látja a párját!

Akkor kedves ne akarj dolgozni SEMMIKOR!!!

Tartson el a barátod!!!

2012. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves szarkasztikus válaszadó!

Úgy érzem, minden jogom megvan válogatni.

Mivel eleddig teljes munkaidős állást kerestem, nagyon jól képben vagyok a munkaügyi helyzettel.

Mivel itthon szakács, mosónő, takarítónő, stb vagyok, nem áll módomban ilyen pofátlanul kifordított állást végezni, míg a szövetkezetek hemzsegnek a munkától.

Tudniillik nem anyuci szoknyájába kapaszkodó tizenéves vagyok, hanem különálló támogatásoktól mentes beteg 22 éves nő.

Figyelembe véve azt is hogy gyári munkára jelentkeztem, még a kedves csaj volt akkora jó hozzám hogy ide rakott be, mert közelebb van hozzánk.

Egyébként meg lévén hogy 3 nyarat húztam le postásként és voltam már mindenféle munkában, az vesse rám az első követ aki jobban gürcölt azért a kis pénzért mint én eddig.


Megköszönném a szorosan tárgyhoz illő válaszokat.

2012. aug. 2. 10:22
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyébként a párommal élek, és amíg beteg vagyok, ő is akart eltartani. Csakhogy ez nekem nem fekszik igazán.

Úgyhogy nem igazán találtad el azt a szöget :)

2012. aug. 2. 10:37
 4/6 anonim ***** válasza:

pedig igaza van abban az előző válaszadónak, hogy te egyedül azt jelölted meg kifogásként, hogy nem látod annyit a párodat. a betegségedet is visszaélésre említette elsősorban: "ha nagyon szemét akarok lenni..."


amúgy meg nem itt kell ennyire okosnak lenned, hanem akkor kellett volna amikor a szerződést aláírtad. mellesleg ha határozott a szerződésed, akkor nincs azonnali felmondás nyomós indok nélkül.

2012. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jah és, hogy totál konkrétan csak a kérdésre válaszoljak? igen, te hibáztál, mivel senki sem szorított stukkert a fejedhez, hogy aláírd a szerződést, ha nem tetszik. főleg ha van lehetőséged válogatni, akkor annál inkább kérdés, hogy miért írtad alá.
2012. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Úgy érzem, minden jogom megvan válogatni. "


Jogod dolgozni van (lásd: Alkotmány), nem pedig válogatni. Válogatni a piacon kell. Aktív korú álláskeresők ölnének ezért a munkáért, te pedig finnyáskodsz. Gratulálok!

2012. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!