Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában mi kell hozzá,...

Ausztriában mi kell hozzá, hogy vasutas lehessek az osztrák vasutaknál (ÖBB)? Valami magyarországi végzettség jól jön oda (az érettségin kívül) vagy majd ott elküldenek valami képzésre?

Figyelt kérdés

Érdekel a vasutasi munka, elsősorban kalauz szeretnék lenni, de a MÁV-nál siralmas körülmények uralkodnak és mindenhova csak a rokonokat veszik fel stb. Hamarosan tervben van, hogy kiköltözöm Ausztriába és azon kezdtem gondolkodni, hogy ott talán jobb körülmények közé kerülnék ilyen munkával. A német nyelvtudás nem probléma, már most se megy olyan rosszul, gondolom ha ott vagyok, meg sokminden rámragad. Az angol felsőfokon megy, valamennyire oroszul is tudok.


Szerintetek lenne esélyem bekerülni, vagy ott is csak a rokonokat veszik fel?



2012. aug. 3. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A magyar végzettség az eltérő utasításrendszer miatt nem sokat ér. Ott sem könnyű bejutni. Szerintem itt érdeklődj!

[link]

Itt vannak osztrák és ausztriába átjáró gysev-es mozdonyvezetők!

Talán kalauzi munkáról is tudnak adni infót.

2012. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!