Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy végrehajtóje...

Mennyit keres egy végrehajtójelölt, végrehajtó-helyettes, végrehajtó?

Figyelt kérdés
Valahol azt hallottam, hogy egy jó szaktudással rendelkező végrehajtó havonta akár a 4 millió Ft-ot is megkeresheti. Ez mennyire igaz? Egy végrehajtójelölt/végrehajtó-helyettes kb. mennyit kereshet havonta?

2012. aug. 5. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Én el tudom képzelni, hogy keresni, ugyanakkor nagyon gusztustalan dolognak tartom más baján gazdagodnak.
2012. aug. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a lótifuti Izom Tiborjaik (végrehajtó-helyettes) minimálbér körül keresnek. Ezek mászkálják végig a várost, hogy "hé öreg, tudod mennyivee tartozol?"

A végrehajtó meg leginkább annyit, amennyi különbözetet tud produkálni egy behajtás tényleges költsége között, meg aközött amit kiszámláz. Plusz a neki járó részesedés a végrehatást kérőtől.

A 4 milkát erős túlzásnak tartom, de azért nem olyan kevés az, ha jól megy a bolt.

2012. aug. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Végrehajtó-helyettes biztos jóval többet keres a minimálbérnél, egy ügyintéző keres nettó 90k Ft-ot, efelett kéne keresnie. A végrehajtók akkor nem fix bért kapnak? Már amelyik nem önálló bírósági végrehajtó, hanem tv.széki.
2012. aug. 5. 11:46
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Egy ügyintéző lehet, hogy annyit keres (meg még többet), de pl. ügyvédbojtárok is tipikusan minimálbért, vagy éppen ők fizetnek. A végrehajtó-jelölt is ilyesmi, most már ahhoz is kell jogi végzettség (a régieknek még nem kellett).


Ezt nem azért csinálja az ember, hogy megéljen belőle, hanem hogy megszerezze az előírt gyakorlatot, és aztán majd egyszer a saját boltját csinálhassa.


Azok a lótifutik, akik kimennek üvöltözni meg zaklatni a problémásabb ügyfeleket, azok meg valószínűleg szintén minimált kapnak, mert ahhoz nem kell semmi, csak egy rakat izom meg aggresszivitás, és bármikor talál erre embert a végrehajtó.

2012. aug. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hmm... Ez biztos, hogy nem így van. Nemrég vetek fel egy ilyen irodába és ott tájékoztattak a karrierlehetőségekről. A ranglétra legalján van az ügyintéző. Ő belőle lehet majd végrehajtójelölt, persze, ha tovább szeretne jutni a ranglétrán, és nem elégszik meg a nettó 90 ezres fizetéssel. Végrehajtójelöltből lehet majd egy év szakmai tapasztalat után végrehajtó-helyettes, nekem ott az egyik jogász mondta (vele volt az állásinterjú), hogy ez már ilyen "Hú, bazzeg!" kategória. Szóval gondolom, a szamárlétrán való feljebbjutás esetén a fizetés is emelkedik, csak itt jön az én kérdésem: mennyivel? :D
2012. aug. 5. 12:53
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazából azért is kérdezem, mert kíváncsi lennék arra, hogy érdemes-e ezen a vonalon elindulni hosszabb távon?
2012. aug. 5. 12:55
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Hosszabb távon mindenképp érdemes a végrehajtói szakmánál maradni, mint tudjuk iszonyatosan sok meló van, és a java még csak ez után jön. Próbáld meg minél jobban bedolgozni magad a szakmába és pár év múlva akár ÖBV is lehetsz, ott nem ritka a hétszámjegyű havi jövedelem.
2012. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na, az egészen jó. És mennyi az a pár év? Azért is kérdezősködök erről igazából, mert eredetileg nem végrehajtónak készülök. Eredetileg azon a vonalon, amin elindultam, ott is meg lehet keresni a fix havi 2,5-5,5 millió Ft-ot, csak ahhoz kell minimum 5-6 év, hogy ennyit keressek, előtte meg pár százezres lenne a fizum (nettó 120k-170k). Mennyire biztos, hogy ebben a szakmában havi x milliót kapjak havonta? Azért is fontos döntés, mert ha diplomázás után is maradok ezen a vonalon, akkor mindenféleképp le kéne mondanom az eredeti tervről.
2012. aug. 7. 21:51
 9/13 anonim válasza:
18%
haha ezek az egyetemisták azt hiszik hogy majd milliókat fognak keresni.fel kéne ébredni.ez itt magyarország.kevesen tenyerelnek bele akkora jóba.
2012. dec. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Végrehajtók keresnek ennyit, de már a végrehajtó-helyettes is elég sokat keres (nálunk nettó 300k Ft-ot keres az egyik, ő múlt hónapban lett vh. helyettes, a másik pedig nettó 400k Ft-ot). Nekem van egy évem, és én már garantáltan végrehajtó-helyettes leszek, már most jelölt vagyok :) Nem kell a megmondó embert játszani, kedves előző ;)
2012. dec. 6. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!