Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webáruházat szeretnék nyitni,...

Webáruházat szeretnék nyitni, lehetséges kereskedelmi végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
Tehát a téma adott egy kiváló német cég magyar márkakereskedője szeretnék lenni, de egyenlőre még csak webshop formájában. A kérdésem az lenne, hogy szükséges-e végzettség ha egyéni vállalkozó formában csinálnám a dolgot? Előre is köszönöm!
2011. aug. 13. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
nem...1éni vállakozónak kell lenned annak minden költségével...
2011. aug. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez téves infó. Nem szükséges kereskedelmi végzettség.

A tevékenységi körödbe fel kell venni az internetes kiskereskedelem és csomagküldő szolgálatot. A magyarorszag.hu-n elektronikusan és INGYEN lehetsz egyéni vállalkozó. Ha az éves bevételed nem haladja meg az 5 millió forintot, lehetsz alanyi adómentes, ami azt jelenti, hogy semmilyen adót nem kell fizetned, ezt fizeti az állam. Ha heti 36órát meghaladó munkaviszonyod van, akkor pedig semmit nem kell fizetned a vállalkozásod után, csak a könyvelőt, ami jó ha van. Ha raktárkészlettel is rendelkeznél, kell egy raktár, amit sajnos nem tudok hogy működik, énis ez után érdeklődöm. Ha esetleg megtudsz valamit raktár ügyben, kérlek írd meg e-mailben! Ha még tudok valamiben segíteni, írj nyugodtan e-mailt is.

2011. aug. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A második kommentelővel szeretném felvenni a kapcsolatot, de sajnos mivel pozitívan értékeltem így nem tudok neki emailt írni. Ha ezt olvassa, kérem írjon nekem, vagy írjon még egy hozzászólást, hogy tudjunk beszélni. Előre is köszönöm, és köszönöm az eddigi hozzászólásokat is!
2011. aug. 14. 14:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha webshopos formában akarsz értékesíteni akkor arra figyelj, hogy az a vonatkozó fogyasztóvédelmi illetve adatvédelmi előírásoknak megfeleljen. Az előbbi 4-500eFt bírság, utóbb 10 milliós büntetéssel is járhat.

Ha jól összehozod a shopot akkor az már 6-8 hónap után önmagát eltartja, még nem nyereséges éves szinten.


A kérdésedre: nem szükséges. Ellenben jó, ha az adott terméket ismered. Azon a szakterületen otthonosan mozogsz.

2011. aug. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok a második! Írj nyugodtan a jolyjoker00@gmail.com e-mail címre!
2011. aug. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 boldogblog válasza:
Ez jó!!!: "Ha az éves bevételed nem haladja meg az 5 millió forintot, lehetsz alanyi adómentes, ami azt jelenti, hogy semmilyen adót nem kell fizetned, ezt fizeti az állam." Valaki nagyon okos....... Ez az ÁFA kör Te Ök.....r. Semmilyen adót ne fizess, fizeti álambácsi! Haha. JAJJ!!! Nagy az isten állat kertje.
2011. szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem nagy az isten állat kertje!! Csak lehet országot tévesztett! :)) Mert van ilyen, de sajnos ahol van, azt nem Magyarországnak hívják.. Igaz ott is van havi költség, de más nincs 3,5 millióig, azaz adómentes teljesen eddig az összegig, a havi költség pedig 3700 Ft átszámolva, nem írtam el! :))
2013. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!