Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hétvégén találtam egy olyan...

Hétvégén találtam egy olyan munkát, ami számomra megfelelő lenne, de a jelentkezéshez szükséges erkölcsi bizonyítvány. Hogyan tudnám ezt megoldani?

A lényeg az, hogy polgármesteri hivatalba keresnek adminisztrátorokat. A pályázati felhívásban az áll, hogy a pályázatomhoz csatolni kell az Erkölcsi bizonyítványt. Ezzel csak az a gond, hogy aug. 10.-ig lehet csak jelentkezni. Addig biztosan nem jön meg. Azért lenne számomra jó ez a munka, mert még diák vagyok és lehet részmunkaidőben és távmunkában is végezni. De így nem tudom lehet-e esély rá, hogy megkapom a munkát. Szerintetek mit tegyek? Esetleg ha írnék egy levelet a jegyző úrnak ezzel kapcsolatban a pályázathoz mellékelve? ha ez jó akkor, hogy fogalmazzam meg a levelet? Tudnátok segíteni nekem?

19/L

2012. aug. 7. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindent szó szerint venni!

1. Ha feladod arról kapsz egy elismerést azt is beadhatod.

2. Az e. b. csak a munkavállalás feltétele nem a jelentkezésé. Ez azért van mert az e. b. csak korlátozott ideig (kb. 3 hónap) érvényes, és sajnos előfordul , hogy valaki egy évig sem talál munkát.

Ha felvesznek úgyis be kell mutatni. Akinek meg nem jó az

e. b. -je az úgy sem pályázik.

Szóval még igényelni sem kellene, hanem elég, az is, hogy beleírod, hogy van és felvételnél kiváltod-bemutatod.

Tapasztalat!!!!

Milyen munkakörröl lenne szó? Mennyire lenne biztos az állás?

2012. aug. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Az erkölcsi bizonyítványért fizetni kell, nem tudom pontosan mennyit, én jópár ezer Ft. Hogy lehet ilyet kérni egy jelentkezéshez? Nagyon nem etikus. Általában akkor szokták kérni, ha már felvettek, sok helyen a munkahely ki is váltja. Én rákérdeznék a helyedben, hogy ez most tényleg fontos-e, vagy csak odaírták, hogy priuszosok ne jelentkezzenek.

Mellesleg azt hó ha tudod, hogy az önkormányzatos állásoknál általában már réges-rég megvan, hogy kit fognak felvenni, csak meg kell hirdetni. Szóval én biztos nem költenék rá.

2012. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ellátandó feladatok:

Adminisztrációs feladatok ellátása, jegyzőkönyv készítése önállóan, hanganyag alapján.

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

szakmai önéletrajz, három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány, iskolai végzettséget igazoló okmányok (másolata)

1 évre szólna a szerződésem első körben ha megkapnám a munkát, ha felvennének. És mivel anyukámék nem támogatnak és van egy érettségim, jelenleg pedig egy okj-s képzésen veszek részt, szeretnék tovább tanulni. Persze mellette dolgozni is. De ahhoz, hogy tovább tanulhassak pénzre lenne szükségem :(

2012. aug. 7. 11:17
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok!

"Mellesleg azt hó ha tudod, hogy az önkormányzatos állásoknál általában már réges-rég megvan, hogy kit fognak felvenni, csak meg kell hirdetni."

Pontosan. Ott a pont. :)

Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát én is ezen akadtam ki, hogy jelenleg diákmunkával, mivel sokan vagyunk havi 15-20.000et keresek és az erkölcsi bizonyítvány közel 4000 Ft-ba kerül :(
2012. aug. 7. 11:18
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hagyd a fenébe, nem érdemes kiváltani.
2012. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor beadom a papírjaimat erkölcsi bizonyítvány nélkül és meglátjuk. Egy próbát megér :) Ha nem jön össze akkor keresgélek tovább :)
2012. aug. 7. 11:20
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és segítőkész válaszaitokat :)
2012. aug. 7. 11:23
 9/15 anonim ***** válasza:
2,6-os vagyok: még annyit, hogy én is láttam ilyen hirdetés mostanában, én is pénzügyes állást keresek. Függetlenül attól, hogy szinte biztos vagyok benne, hogy már megvan az emberük, azért be szoktam adni ilyen helyekre is, mit veszthetek? Hát, itt konkrétan 4000 Ft-ot, és nem is adtam be inkább a jelentkezésemet. Nem Fejér megye véletlenül? Vagy mostanában ez lesz a divat? Nagyon pofátlan ilyet kérni úgy, hogy úgyis tudják, hogy nem ezek közül a jelentkezők közül fognak választani.
2012. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azért írd bele, hogy van "tiszta" e. b. -d. :)

Sajnos manapság nem úgy müködnek a dolgok, hogy pályázol aztán néhány hónapon belül felveszek.

Próbálj diákmukát vállalni minnél több helyen, és mindenhol kérdezd meg, hogy átvesznek -e állandóra.

Amúgy mi a végzettséged?

Hasznos számodra ez a válasz?
1 2