Hol tudnék panasszal élni ezzel az üggyel kapcsolatban?
Figyelt kérdés
A munkahelyemen a szerződésben meghatározott munkaidő (8 óra + 30 perc ebédidő) helyett legtöbbször 10 órát, de előfordult, hogy 12 órát kellett dolgozni. A jelenléti ívbe nyolc órát írhatunk csak be, ha a valós munkaidőt írjuk be, a főnök széttépi a jelenléti ívet és újat kell írni. Szóval a túlórát nem fizetik, sőt, kötelező tovább maradni, ha nem maradunk tovább, kirúgnak. Mivel a jelenléti ívbe a hivatalos munkaidőt kell beírni, ezért nem is tudjuk hivatalosan bizonyítani, hogy tovább kellett bennmaradnunk, ingyen. Hol tudnék ezzel kapcsolatban panasszal élni, hogy legalább a túlóráinkat kifizessék?
Értelek. Szóval ha a jelenléti ívben a hivatalos munkaidő van beírva, túlóra nélkül, akkor is lehet ezzel valamit kezdeni?
2012. aug. 11. 22:58
3/10 anonim válasza:
A helyetekben beírnám a jelenlétibe a rendes munkaidőt, aztán ha a főnök összetépi, az újba megint a rendes időt írnám, aztán ha összetépi, akkor az újba megint.... Idővel csak megunja. Esetleg a telefonommal készítenék róla fotót, ahogyan épp őrjöngve tépi össze.
2012. aug. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Ez kb. mindenhol így van...
Amúgy fordulhattok munkaügyi bírósághoz, ha tanúkkal tudjátok bizonyítani.
2012. aug. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 A kérdező kommentje:
Bírósághoz? Remélem nem csak a bírósághoz lehet fordulni, mert az úgy nagyon, nagyon, nagyon hosszú procedúra lenne... De egyébként tényleg mindenhol így van? Még az olyan helyeken is, ahol JOGÁSZOK dolgoznak, akiknek elvileg szigorúan be kéne tartaniuk a törvényt??
2012. aug. 11. 23:57
6/10 anonim válasza:
Nálunk se fizetik ki a túlórát, sőt még lecsúsztatni sem lehet. Sajnos, amíg mindenki helyére azonnal találnak 100 másikat, nem lehet mit tenni. Mocskos egy világ van most.
2012. aug. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Bankokban is így van, pedig ott egész jogi osztály működik.
Nem azért csinálják így, mert nem tudják, hogy nem lehetne.
Szóval igen, sok helyen így van. Ok, a mindenhol az nyilván túlzás volt, mert azért nem MINDENHOL van így, de nagyon sok helyen. Gyárakban is pl.
És leginkább bírósághoz lehet ilyesmivel fordulni, de tényleg nem ajánlatos, max. ha már nem kívánsz utána ott dolgozni.
De nagy eséllyel elmész máshova, és ott is úgy lesz...
2012. aug. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 A kérdező kommentje:
Max közigazgatásban nincs így, de ott alacsonyabb a fizetés. Hivatásosként mondjuk magasabb lenne, mint amit most kapok, de hosszú idő az is, míg oda bekerülök és megkapom az első fizut.
Az a gáz, hogy a munkavállalók nagy része nálunk próbaidős, szóval elég sokunkat kirúghatnak mindenféle ok nélkül, és a főnökünk tényleg olyan, hogy teljesen bizonytalanná teszi az állásunkat.
Mind1, azért nézegetek állást közben, talán bekerülök valami biztosabb helyre.
2012. aug. 12. 11:18
9/10 anonim válasza:
közigazgatásban is így van.
beírhatom, hogy mennyit túlóráztam, de nem fizetik ki.
nem kérik a túlórát, de megnézheem magamat, ha a rám osztott 150 % munkát nem végzem el.
azt pedig teljesen lehetetlen bebizonyítani, hogy nem egy embernek való a munkamennyiség.
2012. aug. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 A kérdező kommentje:
El tudom képzelni, hogy mekkora munkamennyiség, én is így vagyok ezzel. OK, akkor közigazgatásban csak hivatásosként éri meg... De ahhoz átképzés is kell, veszélyesebb is - legalább izgalmasabb :D -, meg ott tényleg le kell nyomni a 12/24 órát, de ott legalább tudom, hogy mennyit fogok benn dolgozni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!