Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún a középfokú...

Állásinterjún a középfokú nyelvtudásnál az egész interjú az adott nyelven zajlik vagy ez inkább a fluent - tárgyalóképes nyelvtudásra jellemző?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan helyen voltam interjún, ahol tárgyalóképes angolt, és kommunikációs spanyolt kértek.

Az interjú első felében spanyolul beszéltünk, amikor a magánéletemről faggattak (jó ürügy, elvileg tilos, dehát örülj, hogy ilyeneket kérdeznek, és nem szakmai dolgokat).

De itt aztán előjött minden, a tanulmányaim, az, hogy mit csináltam tegnap. Volt vagy fél óra, a nyelvvizsgán nem beszéltetnek ennyit. Mondjuk szakmai dolgokat nem kérdeztek.

A második felében a szakmai dolgokat angolul beszéltük meg.

Nagyon le voltak tőlem nyűgözve, de mégis közölték, hogy mivel kicsi gyerekeim vannak, én nem vagyok képes ellátni ezt az állást...

Szóval csak óvatosan, ha a családról kérdeznek, akármilyen nyelven. Jó társalgási téma, de mégis ellened fordítják.

2012. aug. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm...
2012. aug. 14. 15:46
 3/8 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy akkor vajon felvesznek a helyedre vkit, aki lehet, hogy kevésbé kommunikál jól, de nincs gyereke...? Ez milyen munkakör lett volna?
2012. aug. 14. 15:53
 4/8 anonim válasza:
100%
Változó, hogy mekkora részben kérik az idegennyelv tudást. Én nemrégiben egy angol nyelvű állásinterjúra jelentkeztem, arra számítottam, hogy az egész interjú angolul fog zajlani. Ehhez képest a 35 perces interjúból kb. 5-10 perc volt az angol része, a többi 25 perc pedig magyarul ment. Szerintem a munkától függ, mennyire idegennyelvű az interjú. Mindenesetre készülj fel a legrosszabbra, az a legbiztonságosabb.
2012. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Röhej volt az egész, egy könyvelői pozíció lett volna, shared service-ben. Nagy részben 4-5 mondatos írásbeli kommunikációból áll a munka nyelvi része: küldd el a számlát, csatolom a file-t, kérem a jóváhagyást, ilyenek. És nekem megvolt hozzá a szakirányú végzettségem, és erre felvettek egy spanyol nyelvtanárt, mivel neki nem volt gyereke. Hát, igen, ilyen ez a világ.
2012. aug. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtanárt egy könyvelői pozícióra? Azt hogy? Biztos szép leveleket fog írni, de ki fog helyette könyvelni?
2012. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az! Ebből is látszik, hogy bármit meg lehet tanulni, de az embernek meg sem adják az esélyt.
2012. aug. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez szomorú, én is gyerkőccel vagyok, 3-4 állásinterjún már voltam, végig jutottam és az utolsó kör után szóltak, hogy mégsem én...
2012. aug. 18. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!