Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan válthatom valóra az...

Hogyan válthatom valóra az anyagi függetlenségem?

Figyelt kérdés
Célom az, hogy 10 éven keresztül a fizetésem felét, vagyis évi 500 ezer forintot befektessek, aztán a 10 év leteltével abbahagyjam a munkát és a vagyonom tartson el. Ez lehetséges? Ha igen, hogyan? Mibe érdemes belefektetni a pénzt? 30F

2012. aug. 14. 17:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%
Ott látom az első bibit, hogy 10 évig nem fogsz tudni havi 40-45 ezerből megélni.
2012. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 kapo1588 ***** válasza:
70%
plusz 5 misiből nehéz utána éldegélni.. inkább 50ből lehetne. én csak arra kérlek hogy nehogy elkezdj ilyen csodás zeekwards és hasonló dolgokat mert a végén semmid nem lesz...
2012. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

A 10 év alatt összegyűlik 5M ft alaptőkéd, valamint jóindulatú számolással kb félmillió kamatod.


Ebből ingatlant nem tudsz venni, hogy annak bérleti díjából élj, marad valamilyen pénzpiaci megoldás, esetleg valami nagyon tuti befektetés.


Havi szerény 60 ezer forintos összeggel kalulálva évi 13% tiszta haszonnal kellene a pénzt megforgatni, és ekkor még nem beszéltem az inflációról, ami még megdobja az egészet kb. 5%-kal. Vagyis olyan megoldást keresel, ami évi 18% tiszta hasznot hoz. Természetesen ezt ksi kockázattal kell, hogy megtegye, mert ugye erre teszed fel az életed további részét. Nem kell nagy szakembernek lennei, hogy rájöjjünk: ilyen nincs. Legalábbis nem kockázatmentesen.


Nyugdíjtakarékoskodásnak jó az ilyen, mert neked már nem biztos, hogy lesz nyugdíjad. Vagy kevés lesz.

2012. aug. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Piff,hogy törjök össze 1 ember álmait 27 perc alatt?!


Mellesleg 19 évesen hasonló elképzeléseim vannak mint neked.Ha mákom van akkor előttem épp 1 160k € üzlet hever.(kb 5 év után)

Nehéz ez az élet.Nem könnyű legálisan meggazdagodni,pláne úgy h a 0-ról indulsz.Nemrég beszéltem 1 nagyon gazdag emberrel.(mellesleg ő ajánlotta ezt az üzletet amit fent említettem)Szerinte, bármilyen ötleted van (cég,találmány)meg kell valósítani.Állítása szerint ha igazán jó az ötlet nincs akadály(sem pénz,sem egyéb).Persze így utólag könnyű neki :D .Ami biztos van valami abban amit mond.Tehát te se habozz,agyalj ki vmit ami eddig még nincs!

2012. aug. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Javítanám magam (hármas válaszoló)

Jóindulatú kamatszámítással ( évi 9%, adómentesen) akár 7,5 millió is összejöhet 10 év után, ekkor csak 14,5% éves hasznú dologba kell fognod, hogy havi 60 ezer jöjjön belőle.


De hogy valami pozitívat is mondjak, 9% kamattal, kamtadót levonva: 7,5 millió ft havi kamata 47000 forint lenne. Persze ez a pénz 10 év múlva mai értéken csak 28 ezret érne. Az alaptőke vásárlóértékének megtartásával hosszútávon kb havi 16000 forintot tudnál passzív jövedelemként szerezni a pénzből.

2012. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!


Én meg tudok élni havi 50 ezerből, takarékos vagyok, és egyedülálló.

2012. aug. 14. 22:40
 7/24 A kérdező kommentje:

Kedves 2. és 3. válaszoló!


Rossz a matekotok. Nem úgy megy a dolog, ahogy ti gondoljátok. A modell amiről beszéltek, olyan, mintha én 10 évig a fiókomban tartanám a félretett pénzt, hogy aztán az utolsó év végén berakjam 10%-os kamatra, hogy így legyen 5.5 millióm.

Én viszont havonta raknék be 50 ezret 10 éven keresztül, aminek az időközbeni kamatait aztán ismét mellétenném. Ezt úgy hívják, hogy kamatos kamat. Ezzel a módszerrel 10 év mulva a munkával keresett 5 millióm mellett még ott lesz kb. plussz 5 millió, vagyis összesen 10 millió, amit kockázatmentes állampapírba fektetve 10%-os kamatra, évi 1 milliót kamatozik, ami havi több mint 80 ezret jelent. Ha nem hiszitek számoljatok utána.

2012. aug. 14. 22:51
 8/24 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló!


Mostanában sokat gondolok arra, milyen jó is lett volna ha ez a mostani tervem 20 évesen jut eszembe, és ha a dolog működik, akkor mára már révbe értem volna... De így csak 40 évesen leszek révben, persze csak ha sikerül...

Azzal a nagy biznisszel meg óvatosan bánj, ha javasolhatom, mert több fiatalember ment már csődbe az ilyan nagy bizniszek miatt... A sógorom is ilyen fiatal vállalkozó volt kölcsönből kezdte a bizniszt, ami aztán csődbe ment és most ott tart, hogy havi 80-at fizetget 15 éven át a banknak!

2012. aug. 14. 22:59
 9/24 A kérdező kommentje:
Javítanom kell a 7. bekezdésemet, nem havi 50-et tennék félre, mert az évi 600, hanem havonta annyit, hogy egy évben minimum 500 ezer legyen betéve.. bocsi
2012. aug. 14. 23:05
 10/24 anonim ***** válasza:

Ha havonta elraksz 41600-at ( évente 499200), és esetleg ezt sikerül elraknod valahogy úgy, hogy havonta kamatozzon 10%os éves kamattal, akkor 8,5 milliód lesz a 10. év végén.

Nyilván nem akarod, hogy a pénzed értéket veszítsen, ezért az infláció mértékével mindig megemeled a tőkédet, ez jelenelg 5,8%, vagyis ha továbbra is 10% évi kamattal számolok, akkor abból marad 4,2% a passzív jövedelmedre, ami éves szinten 357000 forintot jelent, havonta 29750-et.

Ha nem számolsz az ifnlációval, akkor 70 ezret kapsz, de akkor számolnod kell vele, hogy 11 év múlva ez a pénz csak a felét fogja érni.

Nem beszélve arról, hogy igen jófejnek tekintem magam, amikor 10%-os éves kamatról beszélünk, ráadásul havi jóváírással.

A kamat meg igazodik általában az inflációhoz, úgyhogyszerintem azzal nem kell foglalkozni, hogy 3% a középtávú cél az infláció terén, mert akkor a kamatok is kisebbek lesznek.


8,5M-ból már tudsz esetleg ingatlant venni, amit kiadhatsz havi 50 ezerért ( feketén), de hogy annak van a jövője, azt nem tudom.

2012. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!