Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit várhat el ilyen esetben a...

Mit várhat el ilyen esetben a leendő munkáltató?

Ma voltam egy állásinterjún, a leendő (remélem) felettes, akivel találkoztam, néhány hét múlva kezd, addig szeretné megtalálni a leendő munkatársát.

Aránylag kötetlen stílusú volt az interjú - értem ezalatt, hogy barátságos, nem panelekre építő, emberközeli beszélgetés volt.

Bíztatott, hogy kérdezzek bátran, ezt meg is tettem, ami a munkával kapcsolatos dolog volt és magától nem mondta, mindenre rákérdeztem, érdeklődtem.

Elköszönésnél még kérdezte, hogy van-e kérdésem, de addigra őszintén kifogytam belőlük, tudtam már mindent, amire kíváncsi voltam. Viccesen mondtam, hogy ha hazaérek, biztos eszembe jut még valami, de jelenleg nincs több kérdésem.

Megadta az e-mail címét és mondta, hogy ha még bármilyen kérdésem felmerülne, nyugodtan küldjem el.

Kicsit azt éreztem, mintha várná is, de ötletem sincs, hogy milyen kérdést mulasztottam el feltenni, amit ő várt volna.

Megköszönöm, ha valaki akár főnöki szempontból, akár saját tapasztalatból tud tippet adni, hogy mihez kezdjek most ezzel az e-mail címmel.

2012. aug. 15. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt kérdezted, hogy kb. mennyi a "fizu"? Milyen munkáról van szó?
2012. aug. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A leendő főnök, akivel az interjú is zajlott, egy pénzintézetnél igazgató, személyi asszisztenst keres.

A bér nem került szóba, de egyrészt szerintem ezt nem nekem kell kezdeményeznem, mint munkavállaló, másrészt gyanítom, hogy fix bérekkel dolgoznak, tehát nem alku tárgya, hanem ha rám esik a választás, akkor közlik a fizetést. Én meg eldönthetem, hogy elfogadom vagy nem.

2012. aug. 15. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudjuk, miről beszéltetek, így nehéz erre válaszolni. :)

Nem hiszem amúgy, hogy elvárná, hogy kérdezz még, gondolom tényleg csak tetszett neki, hogy érdeklődsz, és ezért adta meg a címét, hogy ha tényleg felmerül valami, tudd keresni.

Ami szóba szokott jönni:

- fizetés (nem ciki megkérdezni!!!!)

- munkaidő

- beosztás

- feladatok

- kollégák

- öltözködési előírások

- bármilyen szokás, amiről tudnod kell...

Hirtelen ilyesmik jutnak eszembe, persze függ attól is, hogy milyen munkáról van szó.

Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lenne egy tippem. :) Amúgy nő vagy?
2012. aug. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Fizetést az előbb említett okokból nem hoztam szóba, úgy gondolom erre akkor jobb rákérdezni, ha rám esik a választás.

Mivel a személyi asszisztencia természetéből fakadóan olyan, hogy az adott főnök egyéni igényeit (nem félreérteni :)) kell kielégíteni, ezekre is rákérdeztem, de ő maga is elmondta, hogy mik az elvárásai. Semmi meglepőt nem mondott, nagyjából ilyen munkakörben olyan dolgokat várnak el, amit említett. Kicsit bizonytalanul kérdezte, hogy derogálna-e, ha néha ebédet kellene hozni neki, mert nincs ideje kimenni - mondtam, hogy dehogy, azért lennék fizetve, hogy neki ugráljak, ha ebédet kell hozni, akkor ebédet hozok, semmi gond.

Munkaidőre valóban nem kérdeztem rá, esetleg ezt lehet megkérdezem.

Ruházkodásra se kérdeztem rá, mert lévén pénzintézet, igazgatóság, ott talpig pingvinben/kosztümben kell lenni, ez nekem nem is kérdés.

Az ő konkrét felelősségi köre (tehát pontosan mit is csinál a cégnél) szóba került, elmondta elég részletesen - ezt én kérdeztem meg.

Arra is rákérdeztem, hogy mik az elvárásai, vesszőparipái, munkastílusa milyen, mi fontos, mi kevésbé fontos neki.

2012. aug. 15. 17:02
 6/7 A kérdező kommentje:

Még olyan jutott eszembe, hogy fél mondattal említette, hogy van egy óvódás korú fia - talán szeretett volna erről többet beszélni? De ez e-mailben meg már hülyén veszi ki magát, hogy "na és mennyi idős a kis legény, hogy megy az ovi?".

Tényleg tanácstalan vagyok, hogy mit várhatott még.

2012. aug. 15. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem kellett volna a gyerekéről beszélni, ne parázd túl a dolgot!!

A fizetést viszont igenis nyugodtan kérdezd meg, teljesen természetes kérdés, miért ne kéne neked is tudnod? Pl. kaphatsz időközben másik ajánlatot is, és össze kell tudnod hasonlítani őket. Nem csak a munkáltatónak kell most választani, hanem neked is.

Nyugodtan kérdezd meg, hogy mennyi lesz a fizetésed, ha érdekel.

De csak azért, hogy kérdezz valamit, nem kell írni, ez nem elvárás.

Tényleg ne aggódd túl a dolgot! :)

2012. aug. 15. 19:25