Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes kimennem műkörmösként...

Érdemes kimennem műkörmösként Angliába, meglehet kint ebből élni?

Figyelt kérdés

Lassan vége a műkörmös tanfolyamnak. Még érettségi idején kezdtem el, hogy hátha jól jön, aztán teljesen beleszerettem a szakmába. Hétvégén van óra, így hét közben tudtam dolgozni. Mivel szüleimmel élek és ők támogatnak (vagyis mondták, hogy a pénzt amit keresek rakjam félre) így összejött egy szép kis összeg. Úgy gondoltam, a vizsga után még elvégzek egy-két továbbképzést/egy napos tanfolyamot és aztán munkát keresek.

Ha itthon keresek munkát, akkor kell legalább egy félév, mire kiépül a vendégköröm, stb... és addig szinte csak kifelé fog menni a pénz. Ha Angliába kimegyek, ott is az első néhány hónap veszteséges lesz, be kell fektetnem (mondjuk többet mintha itthon maradnék) de utána lehet jobb lenne a sorsom.

Ha itthon elkezdenék műkörmösként dolgozni, akkor egy az, hogy a pénzem is megcsappanna, a másik, hogy hónapok elteltével, ha elkezdek keresni, lehet meggondolom magam és itthon maradok, mert nem akarok újra elölről kezdeni mindent.

Egyébként az angolt elég jól beszélem, tavaly lett meg a nyelvvizsgám, azóta meg folyamatosan tanulom a nyelvet, beszélek külföldiekkel is. (persze tudom hogy ez még nem a nyelvtudás csúcsa, de csak el tudnék boldogulni ezzel is)



2012. aug. 16. 02:12
 1/2 anonim ***** válasza:
nails.hu-n van egy ilyen rovat, ott nézz utána. Sőt, vannak ott fent regisztrálva külföldön élő/dolgozó körmösök, kérdezd őket nyugodtan.
2012. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, megnézem :)
2012. aug. 17. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!