Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Huszonévesek! Ciki a közmunka?

Huszonévesek! Ciki a közmunka?

Figyelt kérdés

2012. aug. 18. 20:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

A munka sosem ciki, mindegy, hogy wc-pucoló vagy sz@rlapátoló, vagy menedzser, a munka az munka. Inkább, mint hogy ne legyen semmi meló.

22/L

2012. aug. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Az a ciki, ha valakinek ciki a munka, legyen az akár közmunka.
2012. aug. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a ciki, hogy huszonévvel a rendszerváltás után itt tartunk. Az összes ismert és még felátratlan sumáksággal, korrupcióval stb. is sokkal előbbre kellene járnunk. Közmunkából nem lehet felépíteni egy jól működő gazdaságot.
2012. aug. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%
sok álszent ember van itt aki azt mondja hogy nem ciki, igen is ciki, ha egy huszonéves fiatalember aki tanult annak utcát kell söpörni... vegyétek már észre magatokat. aki azt mondja nem ciki igénytelen egy ember.
2012. aug. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Kedves nagyokos! A közmunkát képzettséghez is mérik. Utcát seperni, kertészkedni, árkot pucolni az iskolázatlanokat osztják be. A valamilyen képesítéssel rendelkezők a lehetőségekhez képest a tudásuknak, értelmüknek megfelelőt. Már ha egyáltalán van munka.
2012. aug. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 csibexke ***** válasza:
82%

Végülis két verzion van.

Ciki vagy sem....

Ha ciki ,akkor ne menj ,de ne is sirj és ne álj sorba segélyért


Ha nem ciki,akkor hajrá,irány a mló.


Eggyesek észrevehetnék már,hogy szarnak a képzettségre.

Ha meg oly fontos számukra a tanultak akkor oldják meg az állás problémájukat,de gondolom a segély szivesen felveszik....


Én se érek sokat a 47.000 el,de jelenleg más megoldás nincsen...


üdv, egy közmunkás....

2012. aug. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
68%
Nincsen munka szal mindenki megy útcát söpőrni az egyetemet végzett is. amúgy a közmunka szopás.
2012. aug. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
Nem Neked ciki, az országnak ciki és szégyen.Nem tudom miért van az a tévhit, h. a diplomásnak diplomás közmunka jár. Olyan közmunkát kap ő is, mint a 3 általánost (se) végzett: szemétszedés, csatornatisztítás...stb. Ritka, h vki diplomával értelmiségi közmunkát kapjon, mert nincs.
2012. aug. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
nem. Szar meló,de nem ciki. Tudjátok mi az? Az,hogy sokaknak segélyért kuncsorogni nem gáz,dolgozni meg igen.Na az ciki.
2012. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Én azt tartom cikinek, hogy a cégek, önkormányzatok azért, hogy az állam a közmunkások bérét fizesse, "ingyen munkást" kérnek.

Közben pedig a régi bevált munkásait elküldi. Az ő munkájukat akarja kiváltani.


Amit 3 évig tanultam a főiskolán és amiben több, mint 10 év gyakorlatot szereztem, azt nem tudom 3 hónap alatt az utcáról jött érettségizett közmunkásnak betanítani, akármilyen lelkes is... kicsit több idő kéne.

De a cégeknek csábítóbb, ha szegény mindenre vállalkozókat alkalmazza a "normális" bérűek helyett.


Egyébként, amikor a kapitalizmus felé terelődött az ország sorsa (a mesterségesen fenntartott szocializmust nem is lehetett volna tartani), akkor a nyugaton már ismert elnnetéteket is átvettük automatikusan (sarokház tulajdonos - homeless, szegény - gazdag).

2012. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!