Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Huszonévesek! Ciki a közmunka?

Huszonévesek! Ciki a közmunka?

Figyelt kérdés

2012. aug. 18. 20:30
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
90%
Miért volna ciki? Igaz, régen másképp ítélték meg a munkát, mint ma, de az biztos, hogy mindent elvállal az ember, ha enni akar/el akarja tartani a családját.
2012. aug. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
8%
.....
2012. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Sándor G ***** válasza:
54%

5/12, kedves nem okos tájékozatlan hozzászóló,

Az nem igaz hogy akinek érettségije vagy 2szakmálya és szaktudása is van esetleg, az jobb melót kap, vagy több juttatást, az ökinél ugyanúgy kaszálni fog, meg árkokat kapirgálni, átereszeket tisztítani, mint én a vízügynél.

Igaz nekem csak 3szakmám van, 14évig tv. szerelő javító műszerész voltam, ebből éltem.

Szóval tudd meg, nincs segély nincs jó munka rossz munka, csak a trogermunka van, én jól bírom, vizügynél 34m. hosszú átereszt takarítunk ki, a sártól pocsojás trutyis,földtől, a 40fok kánikulában, falutól 10km.re, a semmiben.

havi 47ezer ft.ért.talicskázás lapátolás, ásás, nehéz fizikai munka.

ez vár 2015ig, a fiatal munkanélküliekre, pályakezdőkre is, hacsak nem akarnak éhen halni.

Az aggódóknak kételkedőknek,üzenem 2013-márc.tól megszűnik az f.h.t. teljesen, helyette közhasznú munka lesz, minden arra jogosult aktívnak.

Már bejelentették, a törvénytervezet is elkészült, októberben megszavazzák ogy-ben. he he.

2012. aug. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Sándor G ***** válasza:
54%

11/13, na te ebből nem fogod eltartani a családodat, adókedvezményt se kapsz csak akkor ha 3db. 18év alatti gyereket nevelsz.

a havi 47ezer ft. villanyszámlára sem elég, mindennapi betevőre is szűkösen csak.

2012. aug. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Sándor G ***** válasza:
56%

10/14.hez, na igen jövőre nem lesz pénz az önkormányzatoknál, mert a mindenható kormány 120mlrd-ot, vett el tőlük, az utolsó napon szavazták meg,tv.ben nem is mondták, említették.

Úgyhogy sokakat elküldenek majd az öki-től, irodistákat sofőröket nagy számban, így fognak spórolni, és aki kisvárosban településen lakik, ne nagyon számítson segélyekre, mert arra se lesz lové.

Majd vesznek fel közmunkásokat , átképzik oszt jó napot.

Ilyenről hallottam már, tervben van.

Már most is van ilyen település az országban , ahol a 22800ft. nem tudják kifizetni,sok száz embernek, hiába van törvény rá.

Lesznek járások 173db.járási kp.ok, mehetünk utazgatunk majd mindenféle okmányért, fos papírért, pl személyi ig. motor jogsi stb.

de jó lesz.

2012. aug. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Figyelem itt a képességek és közmunka vitát, de nem értem, hogyan felel a kérdezőnek. Na mindegy.

Azt nem tudom, melyik jogszabály hogyan rendelkezik, de nálunk az a módi, ha valaki fhe-t kér, bekérik a bizonyítványait, lefénymásolják, s hozzá csatolják az irataihoz. Ha megítélik, be kell jelentkezni a munkaügyi központnál.

Ott pedig olyan tájékoztatást kaptam pl. én is, hogy végzettségem alapján irodai munkát kapnék, ha lenne, de nincs. Így nem is fognak beosztani sehová. Útkaparónak sem, mert azzal a tanult elvenné a helyet a tanulatlantól.

2012. aug. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki, ugyanakkor nem kötelezhetnek rá senkit, hogy bármit elvállaljon.


Igen, nem egyformán osztják be az embereket, hanem a végzettség alapján. S a közmunkásnak a végzettségnél egyel alacsonyabb munkát el kell vállalnia. Így lehettem volna egy iskolába iskolai pedellus (tanári egyetemi diplomával).

Régen a pedellusnak volt tekintélye. Manapság nemigen lett volna ajtónyitogatóként.


(S hozzáteszem, hogy hiába egy bizonyos pozícióra osztanak be, mindent meg kell csinálnod, amit mondanak. Pl: hétvégén, ha programok vannak, akkor oda kötelező menni segíteni, nincs pihenőnapod!


S azt sem szabad elfelejteni, hogy a közmunka nem azért van, hogy üljünk a babérjainkon, hanem, hogy amíg állást keresel, ne essél ki a munka világából.

2012. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%
és mennyi esély (azaz idő) van mellette keresgélni, állásinterjúra járni ?
2012. aug. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
94%

Így, hogy mindenfélét rádsóznak, egyáltalán nem marad nemhogy időd, sokkal inkább energiád arra, hogy te állást keress.


Mert meg akarsz felelni, jól akarod csinálni, ha már kiválasztottak arra, hogy dolgozhass (hozzáteszem szánalmas összegért) De nézzük pozitívan, hogy legalább nem érzed azt, hogy élősködsz valaki nyakán (akár a szüleidén, akár az államén)


Viszont én ajánlom, hogy emellett (feltéve, ha elvállalod) mindenképp szánj időt (legalább napi fél-1 órát az álláskeresésre). Nem kell mindenkinek tudni, hogy te állást keresel, de keress, mert csak úgy van értelme.

S ne feledd, hogy a közmunkán eltöltött időt is beírhatod, mint munkahely, referenciaként szolgál, hiszen pozitívum lehet, hogy pl: tudsz csapatban dolgozni.


Sok sikert!

2012. aug. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 hypno ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit értünk ciki alatt.


Ha a társadalmi megítélését nézzük, akkor nagyon ciki. Mindegy, hogy mit mondanak az álszentek, a közmunkásokat lenézik azok, akik vannak olyan szerencsések, hogy más munka is jut nekik.


Az igazán ciki - nem is ciki, hanem szemétség - az, hogy a közmunkások olyan "beosztásokban" dolgoznak fillérekért, ahol régebben főállású alkalmazottakat dolgoztattak. Az igazi lényege a közmunkának az, hogy sokkal kevesebbet kelljen fizetni ugyanazért a munkáért.

A többi csak propaganda.

2012. dec. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!