Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagykövetségekre hogy lehet...

Nagykövetségekre hogy lehet bekerülni dolgozni?

Figyelt kérdés
3 nyelvet beszéltem és mindenáron az a célom, hogy azt kamatoztathassam. Budapesten bármelyik nagykövetségen dolgoznék, ahol a nyelvtudásomat hasznosítom: angol-spanyol felsőfok, német középfok. Tudom,hogy csak kapcsolatokkal lehet bejutni, ezért szeretném kérni, ha valakinek van bármilyen kapcsolata, az írjon nekem és segítsen. Külügyminisztérium vagy bármely konzulűtus érdekelne, önkormányzatok, intézmények, egyetemek, főiskolák, ahol nemzetközi kapcsolatokkal kellene foglalkozni Nagyon szeretek dolgozni, és nem csak a munkamániámról van itt szó, hanem ahhoz hogy a válásban megnyerjem a kisfiamat, itt még a biztos munkahelyre szükség van és sajnos elküldtek a munkahelyemről ami nem az én hibám volt. (nem jöttek be az üzleti számítások)

#állás #nyelvismerettel
2012. aug. 19. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen témábavág, de ha teszem azt kiküldenének délamerikába egy spanyol nyelvű konzulátusra dolgozni, az nem fog téged segíteni a gyermekelhelyezésben... Márpedig a konzulátusok így működnek, sok utazás, sok külföldi munka...
2012. aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha több nyelvet beszélsz, számodra nem a követség az ideális munkahely. Ott az adott ország nyelvén és magyarul kell nagyon jól tudnod. Próbálj nagyobb intézménynél, cégnél nemzetközi vagy kereskedelmi osztályon állást keresni, Nem írod, hogy a nyelvtudás mellett mi az alapképzettséged. Rendszeresen figyeld az álláshirdetéseket, hátha találsz olyat, ahol a 3 nyelvből legalább kettőre van igény. Másik lehetőség lenne a fordítás, de ahhoz szakfordítói vizsgára van szükség, az is időbe telik, neked pedig most kell megoldani a problémádat. Próbálkozhatsz még utazási irodáknál, utazásszervezőknél, ott is előny, ha valaki több nyelven használható.
2012. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem vagy benne a "nagypolitikában", arról ne is álmodj, hogy nagykövetségen kezded a pályafutásod. Oda kétféleképpen kerülhetsz: 1) politikai háttérrel magas beosztásba, 2) Külügyminisztériumban referensként dolgozol, elvégzed a külszolgálati munkához előírt tanfolyamot, pályázol, hogy szeretnél külföldre menni, aztán egyszer majd sorra kerülsz, mert éppen olyan nyelvtudással és szakképzettséggel rendelkező munkatársra van szükség, mint ami neked van. De - ha nincs komoly ismeretséged, magyarul nagybácsid - akkor egy ilyenre is éveket kell esetleg várni. Ennyi nyelvtudással próbálkozz inkább kiterjedt üzleti kapcsolatokkal rendelkező vállalkozásoknál, multiknál.
2012. aug. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Manapság call canterbe tudsz csak bekerülni ilyen nyelvtudással.Esetleg multihoz, ha mellette van vmi végzettséged (jogász, közgazdász, könyvelő). Ha semmi ilyened nincs, akkor próbálkozz magán nyelviskoláknál dolgozni, vagy taníts otthon nyelveket.(megjegyzem: angol, német, orosz hasonlóval,mint a tied 7 hója vagyok munkanélküli)
2012. aug. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


Jómagam egy nagykövetségen dolgozom, az előttem szóloknak sok dologban igaza van: az adott követségek sajnos csak saját nyelvüket és az adott ország, adott nyelvét használják. Nem is értem , hogy jutott ez eszedbe...Biztos háttérnek gondolod? Valóban az...Éppen ezért két utat javasolnék: nézz körül az adott nyelvterületekhez tartozó nagykövetségek honlapján. Nálunk is rengeteg melót szoktak meghirdetni, és több forduló van, nagybácsi, apuci, anyuci nélkül...Külügyi szolgálathoz már leírta egy előttem szóló a járható utakat...

A másik lehetőség az a multi, hidd el a három nyelvet itt jobban tudnád hasznosítani, és előre is gyorsabb léptékkel juthatsz. Ha kérdésed lenne privi üzenetben segítek, ha tudok:)

2012. aug. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Sziasztok!

Az 5-ik vélemény írója vagyok. Tisztelettel megkérek Mindenkit, hogy ne írjon privát üzenetet, különösen ne kérdezze melyik követségen dolgozom. Nem áll módomban sem infót adni, sem segíteni a korábban leírtakon kívül.

Nagyon köszönöm!:)

2012. szept. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!