Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen (viszonylag gyorsan...

Milyen (viszonylag gyorsan megtanulható) szakmát, munkát tudnátok mondani, ami hasznos, amivel másokon (szinte bármilyen módon) tudok segíteni?

Figyelt kérdés

Valami olyan (max 1-2 éves OKJ-s) képzésre gondolok, amivel (ha egy picikét is) segíteni tudok az embereken.


Néha elborzaszt, hogy milyen szörnyű világban élünk, és tudom, hogy nem lehet megváltani a világot, de szeretnék valami olyat csinálni, amivel (ha csak egy hangyabokányit is, de) jót teszek.


(Mentős, ilyesmi szép szakma, de eszembe jutott, hogy vészhelyzetben pánikolok, szóval egy kicsit kevésbé véresre gondolok.)


Van esetleg valaki, aki ilyesmivel foglalkozik?



2012. aug. 22. 14:18
 1/8 anonim válasza:
48%
Én pénzügyi tanácsadó vagyok, és imádok segíteni az embereken, helyrehozni az életüket, segíteni őket eligazodni a pénzpiacon, hasonlók. Szakmám nincs róla, az anyacég képzett ki, viszont azt hiszem business management néven van valami ilyesmi szakma. Meg diplomázni is lehet belőle. És nagyon jó a fizu ;)
2012. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez azt jelenti, hogy segítesz az embereknek a lehető legjobban kijönni a hitelekkel és ilyesmikkel kapcsolatban?


Mondjuk ez elgondolkodtató és jó dolog, hogy nem csak az általánosan segítőnek gondolt szakmákban lehet valóban segíteni. :)

2012. aug. 22. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:
orvosi laboros, vagy szoc munkás?
2012. aug. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyébként mit is csinál konkrétan egy szociális munkás? (Lehet, hogy ostoba kérdés, de tényleg nem tudom. :)

Valóban kell hozzá diploma? Vagy általánosságban milyen készségek kellenek hozzá?

2012. aug. 22. 16:12
 5/8 anonim válasza:

Miért akarsz feltétlenül valami orvosi dolgot? Nem csak úgy lehet segíteni az embereken, sőt néha sajnos csak többet ártanak, meg hát nem fizetik túl őket.

Egyébként igen, hiteleket rendezgetek, elintézem nekik hogy mindig mindenből a legjobbat kapják, mivel ők maguk nem értenek hozzá (a magyarok 90% nincs ezekkel tisztában)

A szociális dolgozók az olyanok, akik ilyen ápoló, gondozó szerepet töltenek be pl fogyatékosokat, kisbabákat, betegeket, vakokat, stb ápolnak. Vagy pl családsegítők, sőt amit épp most olvastam, hogy vakvezető kutyakiképző, ami tök érdekesen hangzik, de nem hiszem, hogy meg lehet belőle élni.

Ezek szép meg jó dolgok, de ha komolyan segíteni akarsz az embereken, akkor azokon segíts, akik képesek dönteni a jövőjükről, és így támogatni tudod őket a fejlődésben. Lehetsz szociális gondozó, foglalkozhatsz fogyatékosok ápolásával életed végéig, de igazából csak annyit csináltál, hogy betartattad velük a napirendet, de komolyan nem segítettél rajtuk semmit, mivel ők nem képesek fejlődni.

Az orvos meg hasonlók persze diploma nélkül nem végezhető, a mentőssel meg az a baj, hogy mindenkit meg kell mentsenek, a drogosokat meg az öngyilkos embereket is fel kell vakarják a földről, verekedniük kell a részegekkel, és még sorolhatnám. Ez nem segítség.

Most nem akarok a saját melóm mellett kampányolni, de azért szeretem annyira, mert azt adom az embereknek, amire tényleg szükségük van, és minden egyes embernek van igénye rá, max nem tud róla (de senki sem élhet bankok nélkül). Egy alap gondolkodást adok nekik, értékrendet, életfelfogást. Annyi megtört, agymosott magyar van itt, muszáj végre rendet tenni, mert maguktól nem fogják észrevenni, hogy a kormány, a média és a bank mind ellenük van.

2012. aug. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szar sorsu embereken segít, társadalmi problémákat kutat. pl a családsegítőknél is ilyen emberek vannak meg ilyesmik. szociológussághoz kell diploma, de ebböl is van pl asszisztens ami okj v épp ifjuság segítő is.

[link]

itt nézz körül, van eüben is sok féle akár pszichiátriai gondozó is.

2012. aug. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem ragaszkodom mindenáron az orvososdihoz, de valamiért elsősorban az ilyesmi jut eszembe, ha segítségről van szó. Pl természetgyógyászattal, gyógymasszázzsal eléggé kacérkodok, de azt meg "csak" olyanok tudják igénybe venni, akiknek van pénzük és elsősorban nem nekik van szükségük segítő kézre. Persze csinálhatná az ember ingyen is, de azért én sem akarok éhen halni, miközben segítek. Ez meg így elég álságosnak tűnhet, de sajnos ez van.


Köszi a linket, átböngészem! ;)

2012. aug. 22. 17:29
 8/8 anonim válasza:

Nézd csak, itt találsz jónéhány 1-2-3 éves segítő szakmát: [link]


Sajnos ma volt a pótbeiratkozás, de ha odatelefonálsz, még tudnak neked javasolni osztályokat, hogy hova érdemes menned.

2012. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!