Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha közös megegyezéssel szűnik...

Ha közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyom, akkor három hónapig nem jár semmi, csak utána? A 3 hónapra biztosított vagyok ha regisztrálom magam, vagy fizetni kell az eü hozzájárulást hogy kapjak orvosi ellátást?

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, ha megvan a megfelelő munkaidőd akkor max. három hónapig kapsz munkanélkülit, max. napi 3000Ft-ot, jövedelmedtől függ. Aztán mehetsz szoc. segélyért ami 22500Ft., ha jól emlékszem, ha vállalsz közmunkát akkor 47500Ft. A munkanélküli segély leteltével, ha nem kapod meg a szoc.segélyt akkor fizetned kell a tb.-t ami ha jól tudom 4500Ft., de lehet azt is megkérni a szoc.osztályon.
2012. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még egy évvel ezelőtt úgy szólt a fáma, hogy akkor vagyok jogosult álláskeresési járadékra már a munka nélkül töltött első napomtól, hogyha a munkáltatóm felmond nekem. Ha közös megegyezéssel jövök el, vagy én felmondok, akkor három hónapot kell várni, hogy utána kaphassak ellátást.
2012. aug. 24. 13:21
 3/6 A kérdező kommentje:
6390 FT. az eü.járulék/hó magam után
2012. aug. 24. 13:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyit írhatok, én márc.1-el jöttem el közös megegyezéssel és három hónapig kaptam, tb.-t nem fizetek azóta így nem tudom.
2012. aug. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Még egy évvel ezelőtt úgy szólt a fáma, hogy akkor vagyok jogosult álláskeresési járadékra már a munka nélkül töltött első napomtól, hogyha a munkáltatóm felmond nekem."

Ebből a "fáma" az igaz.

Régebben, ha a dolgozó mondott fel, akkor nem járt 3 hónapig az álláskeresési ellátás. Ha a munkáltató mondott fel, vagy közös megegyezéssel történt a mv. megszüntetése, az első (munka)naptól folyósítható volt az álláskeresési ellátás.

Egy ideje már kivették a törvényből a 90 napos ellátás nélküli részt, mindegy, hogy milyen módon szűnik meg a munkaviszony, ha egyébként jogosult vagy az álláskeresésire, az első (munka)naptól jár az ellátás.

"A 3 hónapra biztosított vagyok ha regisztrálom magam, vagy fizetni kell az eü hozzájárulást hogy kapjak orvosi ellátást?"

Ha nincs már munkaviszonyod, nem leszel biztosított sem.

Amire gondolsz, az a kizárólag egészségügyi ellátásra való jogosultság.

Ha csak regisztrált álláskereső vagy, akkor nem vagy jogosult az eü. ellátásokra.

Ha pénzbeli ellátást is kapsz a munkaügyitől, akkor jogosul vagy.

A munkaviszonyod megszűnése után 45 napig még passzív jogon jogosult vagy az eü. ellátásokra (ha volt legalább 45 nap megszakítás nélküli munkaviszonyod)

Az orvosi ellátást mindenképp megkapod; akkor is, ha nem vagy sem biztosított, sem jogosult. Ebben az esetben jogalap nélkül veszed igénybe az orvosi ellátást és kifizettethetik veled (meg persze kiderül, hogy nem jelentkeztél be egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre és azt is behajtják rajtad)

2012. aug. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor félig meddig jól gondoltam, csak rosszul írtam le..:)....arra gondoltam ha én mondok fel, vagy közös akkor nem jár.....csak azt írtam véletlen hogy a munkáltató. Mindegy is:)

Jan.1 -én megszűnik a munkaviszonyom. Lejár a GYES, nem tudnak munkát biztosítani, viszont nem mondanak fel, hanem közös megegyezés alapján kell távoznom.

Akkor ezek szerint jan.2-án már mehetek is regisztrálni a munkaügyi kp-ba, és jár három hónapig az álláskeresési támogatás. (2005-től folyamatos munkaviszonyom van (volt), 2009 telén jöttem GYED-re, most jár le télen a GYES)

Köszönöm még egyszer a választ!

2012. aug. 26. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!