Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért több Horvátországban és...

Miért több Horvátországban és Szlovákiában is az átlagkereset, Romániában meg annyi, mint nálunk. Hogy fejlődtek föl, mi meg miért lefelé fejlődünk?

Figyelt kérdés
Régen mindkettejüknél gazdagabbak voltunk. Mára Románia egy szinten van velünk, Szlovákia, Horvátország meg gazdagabb. Hogy tudott ilyen gyorsan megfordulni?

2012. aug. 26. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Szlovákiában sem jobb ott a helyzet, nekem nem egy odavalósi ismerősöm van, de viszont ahogyan én láttam, meg hallottam is hogy ott azért a mezőgazdaság működik rendesen, nálunk meg alig van a mezőgazdaságban valami. Persze Szlovákiában például nagyobb gáz van mint itt csak mi nem tudunk róla, ott a mezőgazdaság az ami erősnek mondható, de ott is nagy a munkanélküliség főleg a Déli részén. Horvátországról meg csak annyit hogy ott sem jobb a helyzet, de még nincsenek benne az EU-ban ott azért szintén működik a mezőgazdaság meg ugye a turizmus az aminek nagy értéke van még ők szinte ennek köszönhetik azt hogy van mihez nyúlniuk. De azért ott sem kolbászból van a kerítés és bizony ott sem egy leányálom az élet.
2012. aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy kolbaszbol van a kerites. Persze egyik sem Nyugati szinvonalu, de nalunk azert joval jobb. A realjovedelem Szlovakiaban es Horvatorszagban is a masfelszerese a magyarnak, Romaniaban meg pont ugyanannyi mint itt.
2012. aug. 26. 18:36
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Mindhárom ország alattunk van, Szlovákia hangyányit. Szlovénia hagyott le biztosan. Románoknál nem olcsóbbak az élelmiszer árak sem, minimál is kevesebb. Bulgáriában a legkevesebb amúgy. Légbőlkapott dolgok... Persze nem mondanám, hogy fejlődünk, de hivatkozz!
2012. aug. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szlovákiában kétszer annyi az átlagkereset, Romániában ugyanannyi. Horvátoknál másfélszer annyi, mint itt. A reáljövedelem románoknál ugyanannyi, a másik kettőnél több, mint itt. Az EU 15 legelmaradottab régiójába bekerült a 7 magyar régió közül 4. A 8 román régió közül is 4. Az ötödik leggazdagabb régió a pozsonyi régió, és a 15 legszegényebb között csak magyar, bolgár és román régiók szerepelnek. Azért 300 régióból utolsó tizenöt helyen 4-et is megkapni nagyon rossz eredmény... És a 300-ból ötödik legjobbnak lenni sem kutya, Szlovákia jól teljesített nagyon.
2012. aug. 29. 12:55
 5/13 anonim válasza:
Én csak Romániáról tudok nyilatkozni, ott éltem sokáig,iszonyú alacsonyak a fizetések, az emberek nagyon szegények.Abban a kisvárosban ahol éltem van egy Kinder gyár, ott a munkások 20-25 ezer ft.-nak megfelelő összeget visznek haza havonta, két műszakban dolgoznak.Van egy cipőgyár is, ott még rosszabb a helyzet.Szóval én azt látom, hogy Romániában még mindig sokkal több a szegény ember, mint nálunk, középosztály szint nincs is.
2012. szept. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mindegy, kérdező szerint akkor is az van, amit mond. Temesváron sokszor vagyok, élelmiszerek drágábbak, mindent Magyarországról hoznak érdekes mód... Nyilván nem Bulgáriából, Moldovából... De mind1. Amúgy románok a legvékonyabbak, magyarok a 3. legkövérebbek. Ha magasabb lenne a fizetés, akkor románok jól elhíznának, ugyanis, ha másra nem, élelmiszerre költünk, zabálni kell, azon belül is olcsóbb szemetet. Kövérség általában táplálékhiánytól van és magas kalóriák miatt. Sok a kalóriás de tápanyagszegény kaja. Nem mindegy, hogy teljes kiörlésű kenyér, vagy felfújt élesztőmentes f.s. Sokakat vígasztal a kaja. Ez egészségügy miatt érdekes...életszínvonal miatt is.
2012. szept. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Románok a legvékonyabbak? A román társadalom 50%-0 túlsúlyos. És az átlagkereset ugyanannyi, mint itt.

Szerintem te Careiről (Nagykároly) beszélsz. Ott van Kinder gyár. Én Vállajon laktam egy darabig. Vállaj Magyarországon van, de nincs messze Románia (Carei). Oda járt át mindenki dolgozni a faluból, mert Nagyecseden (Magyarország) nincs munka, ami meg van az bodzaszedés havi tízezerért. Anyám Nagykárolyban dolgozott a Pennyben havi 98 ezer forintért, egészen tavalyig. Nagynényém még most is Nagykárolyban dolghozik egy hipermarketben, a Kauflandban. Ő havi 95 ezret kap. Amíg a Nyíregyházai Pennyben 84ezret akartak adni. Tehát egy kicsivel több a kereset. És a Kindergyárban miért adnának többet 25ezernél, azért, hogy napi egy órában összeraksz egy Kinderfigurát? Ugyanolyan a két ország. Ráadásul most Románia legszegényebb megyéjéről beszélsz. Care Szatmár megyében van. Az lett idén a legszegényebb megye. Harmada annyit visznek haza a legszegényebb Szatmár megyeiek, mint a leggazdagabb Ilfov megyeiek.

2012. szept. 2. 18:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Kevertem volna Moldovával, kövérséget illetően, valahonnan tisztán emlékszem, hogy USA, németek, magyarok a toppon volt...? Utánanéztem, 35%...boccs, azért kevesebb kövérre emlékszem. De az tényleg igaz, hogy nagy a kontraszt szegény vagy gazdag van. Gyorsétteremben nem lehet leülni úgy, hogy utcáról ne jöjjön valaki és megszokott, hogy adunk egy csirkecombot, mndenki kicsit. Magyarországon ilyet nem láttam, kéregetni sem lehet már nagyon, de itt van középosztály, ott nincs. Ott még előfordul, hogy panelszerű házakban a kéményt szobaablakból vezetik ki, hosszú kéményből. Semmiképp nem nagyobb a minimál nettó 60.815 Ft-nál, és nem ér ott sem sokkal többet ennyi összeg. Taxi olcsóbb érdekesmód... lakás, rezsi is olcsóbb, de ugyanannyi drágább, pl. élelmiszer. Még akkor sem jobb az élet, ha nincs Orbán Viktor majd 60 adófajtájával. Horvátoknál meg autópálya van, oké, nagyon szuper, de mégiscsak balkán, de nagyon. Ezt ottani kórházban fedeztem fel, se szappan, papír, semmi. Persze itthon mondod, hogy rosszabb... Nekem Hiltonnak tűnt, amikor nagy nehezen átszállítottak Magyarországra..egy orvos nem tudott németül, sem angolul...Ottani szobatárs olszul mondta el, hogy kötelező sorkatonaságnak köszönhető sokminden. Itt is lehetne...akár autópályákon. De kínlódnak, nyugdíjak még reménytelenebbek, 1000kn feletti ritka, nincs nagyon. Fitetés is gyér. Ráadásult a megépített autópálya drágább a magyarnál, hiába lehet most már csak egy hetest venni. Zágráb-Split végig A1 182kn, csak oda!!, azaz kb 7500Ft. Turizmus és annyi. Tengerparton illuzió van..

Az biztos, hogy rá lehet fogni, hogy nagyjából egyenlő.

Ebben egyetérthetünk...

2012. szept. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen. Románia, Magyarország és Horvátország egyenlő. Csak egyikben az utak, vasút jobbak(Románia), másikban a fizetések(Horvátország). Amúgy kb. egyenlő. egyik ebben jobb máésik másban. Szegény mind a három.
2012. szept. 3. 20:53
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Képzeld, hogy a világviszonylatban még így is a fejlettekhez tartozunk. Gondolj Afrikára, Indiára, egyébb orzágokra Indonézia, Bangladesh...tudom sovány vígasz. Szegénység relatív, Svájchoz képest na ja. Az is igaz, hogy GDP -0,5%, vagy több, tehát visszaesünk. Számítani lehet, hogy USA döbbenetes tempóban fog. Energiaválság két módon lesz megelelőzhető, átváltás más energiaforrásra, ami kizárt, marad az, hogy USA olajban visszafogja magát, Afrika és minden egy szintre megy és eközben lassan váltanak. Magyar viszonylatban meg a mezőgazdasággal van gond, hogy nincs ki kifizesse a mezőgazdászt, így parlagon marad a termőtalaj, veszünk osztrák drága cukrot, egyipomi paprikát. Gazdaságunk Tescókból áll, nem azé az ország akik lakják, hanem akiké a gazdaság. Az nem a mienk. Ezért fejlődünk lefele.

Komolyan mondom én mennék földet művelni, de mihelyt kinézném magamnak a helyet, nem tudnám megvenni, nem adnának engedélyt, előbb kapnék segélyt, amivel éhen lehet halni. Ez van. Munkának sincs értéke. Az érték protekció alapú, akinek van, van állása, többi feketén dolgozik, ha kifizetik egyáltalán...ez van.

Én abban bízom, hogy amcsik ugynúgy böhöm autókkal puffogttatnak, NewYork ugyanúgy tömegközlekedésileg zéró marad, hogy hamarabb következzen be valami nagy rossz. Mindig valmi rossznak kell történnie, hogy jó legyen. Hidd el, még nem érzed, de nem olyan rossz a Magyarországi hely(földrajzi lehetőségekre gondolok)

2012. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!