Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hülyeség így kimenni Angliába?

Hülyeség így kimenni Angliába?

Figyelt kérdés

Nekem van szakmám,most felvettek részmunkaidőre egy helyre 3 hónap után,de csak 20-30 ezer forint bevételem van.

A barátomnak van egy biztos(nak tűnő) munkahelye,de most akar váltani ,a fizetése néha a minimálbért se éri el,viszont neki nincs végzettsége. Most akar suliba menni,de mire összegyűlik rá a pénz megőszülünk.. szóval annyi a probléma,hogy neki ugye nincs szakmája,és angolul kb alapfokon beszél,de már elkezdtem korrepetálni.

Szerintetek így tudnánk boldogulni kint?


2012. aug. 27. 15:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja igen azt kifelejtettem,hogy én erős társalgási szinten,középfokon beszélek angolul,szerintem nekem nem okozna problémát.
2012. aug. 27. 15:53
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem necces.

Még te meg is próbálhatod, de ha együtt mentek, a barátod bizony le fog téged húzni (mármint nem anyagilag, hanem hátráltat).


Nekem pl. van szakmám, 8 év gyakorlatom, erős angol tudásom, mégis kicsit félek nekiindulni.

Ja, tőkétek megvan hozzá?

2012. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem így nincs értelme.


A barátod szakma és nyelvtudás nélkül kitörölheti, az indiaiakkal nem fog tudni a kulimelón versengeni (meg azért legyünk őszinték nem is éri meg kiköltözni).


Neked (ha VALÓS társalgási szintről beszélünk, nem arról, hogy valami 23. akrreditált nyelviskolában letettél 61%-al egy középfokot) lenne esélyed, bár nem lenne rossz tudni, mi a szakmád.

2012. aug. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Valós tudásom van,eddig használtam is,4-5 éve felsőfokon használtam,mára már a szókincs megkopott,ezért írtam egy erős társalgási szintet..

eü.s szakmám van . Sejtettem,hogy ez így hüyleség:( Tőkénk lenne,de kéne még hozzá és a gyűjtés+ a párom sulija együtt nem megy..

Csak akkor mégis mit cisnáljunk már,az iskolák rohadt drágák,nekem már kedvem sincs tanulni, úgysem megyek vele semmire,mérnöknek meg könyvelőnek nem mehet mindenki. És csak telnek az évek,úgy,hogy esélyünk sincs 70 ezres bevétel mellett családot alapítani . Bocs cska ezt most jól esett kíírni magamból.

2012. aug. 27. 17:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a barátom már 2. jára kezdi a sulit, mivel az előzőnél 2 hónap után az akkori munkáltatója bemondta az unalmast,és nem fizette ki majd kirúgta,így nem tudtuk tovább fizetni,és elúszott az egész amit addig megcisnált
2012. aug. 27. 17:28
 6/6 A kérdező kommentje:
De mindegy nem akarok panaszkodni,mások ezerszer rosszabb helyzetben vannak. Csak néha már nem tudom mit kéne csinálni hogy 1-ről a kettőre lépjünk
2012. aug. 27. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!