Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség az első munkavá...

Mi a különbség az első munkavállaló és a pályakezdő között? Mert elmúltam 25 éves (pont most töltöttem be) így már nem vagyok pályakezdő, de az első munkám lenne. Milyen kedvezmények illetnek meg?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Alapvetően semmilyenek, kivéve, ha diplomás vagy, mert akkor már alapból igényelhetsz START kártyát. De ha nem, akkor meg regisztrálsz a munkaügyibe, és 3 hónap után jogosult leszel ugyanerre.


Nem jár neked semmi kedvezmény, ne élj álomvilágban.

2012. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
főiskolára jártam ahol megcsináltam minden tárgyamat, már csak a záróvizsga van vissza, amit fél év múlva teszek le, de már 2 hónapja regisztrált munkanélküli is vagyok. akkor 1 hónap múlva minden kedvezmény ugyanúgy megjár?
2012. aug. 31. 22:39
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Kedvezményt annyit kapsz, hogy a munkaügyi fizeti a Tb-det, tudtommal. Egy év alatt nem lesz munkád akkor pedig kiküldenek 30 nap közmunkába, árkot tisztítani és utána kapsz 25 ezer Ft-ot
2012. aug. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hol hallottál te ilyen "minden kedvezményről", ami "megjár" (jézusom... csak nem Nyíregyi Főiskola...?)?


SEMMI kedvezményt nem kapsz a START kártyán kívül (jah, meg a TB fizetésen kívül, HA szociálisan rászoruló vagy, de ezt nem csak pályakezdő kérheti). SEMMIT, érted?

Sőt, baromi nagy hátrányban indulsz azokkal szemben, akiknek már van munkatapasztalatuk.


Utánad legfeljebb olyan munkaadók érdeklődhetnek, akik olyan munkát ajánlanak, amit bárki el tud végezni minimálbérért.

2012. aug. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
A Start kártya jár neked, ami alapján a cég, aki majd alkalmaz téged, kap utánad könnyített járulék-fizetést. De Te ebből pénzt nem látsz.
2012. szept. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi kedvezmény, segíly, píííz nem jár. Majd ha dolgoztál legalább 1 évet, akkor kapsz munkanélküli segélyt 3 hónapig. Most annyit tehetsz, h kérsz az önkormányzattól "Foglalkoztatást helyettesítő támogatást" Ez 22 000 ft és ezért cserébe menned kell utcát söpörni, szemetet szedni közmunka gyanánt.
2012. szept. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok 26 vagyok, és pályakezdő mert eddig tanultam, nincs tapasztalatom, de honnan lenne, ha eddig tanultam?
2012. szept. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem és a Start Bónusz kártya a megoldás erre.
2012. szept. 5. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!