Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdekelne, mennyire reális a...

Érdekelne, mennyire reális a fizetésem - csak általános közvélemény-kutatás. Ti elvállalnátok ugyanígy? Részletek alul.

Figyelt kérdés

Kis motel/hotel (20+X szoba, külföldi vendégek váltják egymást) recepciós munkakört hirdettek meg, tehát én erre jelentkeztem, ezt vállaltam el. 400 Ft-os órabért kapok. 6 vagy 12 órában dolgozom naponta, bár elég összevissza hívnak be, beosztásom nincs.


Alapvetően munkaköri kötelességem:

- a foglalások kezelése mind a számítógépen, mind az összes honlapon, amelyen a hotel szerepel.

- A hotel teljes adminisztrációja alám tartozik.

- Mivel a főnököm képtelen írásban normálisan kifejezni magát, így a hivatalos levelezéseket én bonyolítom le angolul. Telefonbeszélgetéseket szintúgy, bár bizonyos hivatalos kérdésekben amúgy nem vagyok kompetens, de ő nem intézi el.

- Foglalkozom a vendégekkel, segítek a felmerülő problémáik megoldásában mind a hotelen belül, mind kívül (mit hol találnak, hogyan jutnak el, mit hol tudnak elintézni), minddel egyenként, mivel térképről, prospektusokról, tájékoztatókról senki nem intézkedik.


Mindezért viszont reálisnak, jónak tartom a 400 Ft-os órabért. Az ember nem szakad meg de nem is keresi túl magát, abban a befüttyentős részmunkaidőben pedig, amiben dolgozom, pont csurrant-cseppen valami bevétel.


Ami kevésbé tetszik, hogy az utóbbi időben eluralkodott a káosz, kirúgták a takarítónőt, és nem vettek fel senkit a helyére, mert "minek". (Ő 50 ezret kapott egy hónapra, feketén, heti hét napban, szabadnap nélkül.) Egy ideig egy "haver" járt be dolgozni helyette, rendbe rakta a szobákat így-úgy, de mivel nem honorálták a munkáját, ő se maradt sokáig. Azóta nekem, mint nappali recepciósnak a dolgom ágyazni, mosni, teregetni, felmosni, és a többi, ami a takarítónő alapvető rutinjának része. A takarítónőnek néha segítettem, ha ráértem, a "haver"-srácnak is, mert egyedül ez azért elég sok munka szokott lenni. De most már a főnök UTASÍT rá. És a takarítás mellett természetesen felelős vagyok a recepciós munkaköröm minden pontjáért - ha teszem azt, nem érem el a telefont, mert épp teregetek, azért fejmosást kapok, vagy ha nem végzem el rögvest a foglalásokkal kapcsolatos papírmunkát (ne adj isten, hibát vétek egy ponton), akkor szintúgy.

Eddig be-beugrott segíteni, de most már be se jön. Az éjszakás recepciós sráccal csinálunk mindent.

A fizetésem továbbra is 400 Ft óránként, 12 órázni szoktam. Beosztásom nincs. Pár napja hajnali kettőkor kaptam SMS-t, hogy legyek bent reggel, én meg bemegyek, mert enélkül a párezer forint nélkül nincs vacsorám két napig.


Lelkiismeretes vagyok és maximalista, ezért megcsinálok mindent, amit rám bíznak (ha valami nem klappol, a vendég úgyis velem veszekszik, tehát meg KELL csinálnom), de kezdem sokallni. A feladataim száma a duplájára ugrott, de se pénzbeli honoráriumot, se plusz megbecsülést nem kapok érte.


A kérdés tehát - TI csinálnátok, elvállalnátok így? Ez korrekt, reális munka-fizetés arányában, vagy nem? Hasonló munkát mennyiért végeznél el?



2012. szept. 2. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Nem szeretnélek lelombozni, de már amikor a 400ft-os órabért említetted, már ott megbukott a dolog. Ez a legalja munka szokott lenni, például tecsó árufeltöltés.

Te ehelyett a hátadon cipeled az egész dolgot, beleértve a fizikai részét és a szellemit is (takarítás - stb, honlap és a további netes dolgok).

Minimum 600ft-os órabéred kellene hogy legyen... ha nem több. Ez nagyon, de nagyon nem oké így. Semennyire nem reális, és te se fogadd el, hogy ez az, mert 400ft-os órabér egész egyszerűen ma már NINCS. Pláne nem ilyen munkáért, jóval többet érdemelnél...


Annak örülök egyedül, hogy nem neheztelted ezt az órabért a még kezdeti munkáért. Addig jó, amíg te rendben vagy ezekkel.

De látod, te is mondod a végére, hogy semmi "plusz"... ez már így tényleg nagyon undorító dolog, amit csinálnak. Persze nem a munka, hanem hogy ennyi pénzért.

2012. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

... és ami kimaradt, de fontos:


VAN HOL DOLGOZNOD! Bármennyire is rossz a helyzet jelenleg, gondolj bele ebbe, hogy több mint a semmi. Én ezeket tudva elvállalnám, mert el KELL vállalni még az ilyesmit is, ha nincs más. De tudatosan, hosszú ideig ilyen munkát végezni "megbecsülés nélkül"... nem biztos, hogy menne. :(

2012. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem olvastam végig mert hosszú, én már 800ft órabér alatt nem is megyek el dolgozni. 800ft órabér minimum és annál több lehet
2012. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző, ezzel csak az a gond, hogy nem te szabod a feltételeket. Válogatni mindig lehet, de van, (és ez a többség) akinek erre nincs lehetősége...
2012. szept. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3. válaszoló!


Mi a végzettséged, és jelenleg mit dolgozol?


Azért szerintem nem állunk olyan jól itthon, hogy inkább a semmit válasszam a 400 HUF/óra munkabér helyett, ha az nem egy megterhelő, megalázó munka! Szerintem ezért is vannak olyan sokan munka nélkül, mert azt hiszik, hogy azonnal fent kezdhetik.


Én átmenetileg, amíg bírom, és keresnék másik helyet, mindenképp elvállalnám, ha az órabért leszámítva nincs más negatívum. Jobb mint a semmi vagy ingyenélő típus! Én igenis becsülöm azt, aki AKAR dolgozni.

2012. szept. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem vagyok tisztában az átlag órabérezésekkel, nagyon összevissza mondja mindenki. Van, aki azt mondja, recepción máshol se kapnék tisztán 430-nál többet, sem egyéb adminisztratív dologért, ezért indultam ki abból, hogy ez még a "jó" kategória, nem a tecsós takarító szintje...


Nem arról van szó, hogy nem akarok dolgozni. Itt vagyok, csinálom, a maximumot nyújtva, amit tudok, csak elgondolkodtam rajta, hogy nem estünk-e át a ló túloldalára, és nem használják-e ki a lelkiismeretességemet.


Keresnék én más munkát, dolgoznék többért, de sajnos nem áll módomban válogatni.

2012. szept. 2. 17:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia, csak azért szólok hozzá, mert én is hotelben dolgozom, viszont külföldön. Gondoltam legyen viszonyítási alapod. Amikor azt csináltam amit te (kivéve takarítás, mert az nem volt a munkaköri leírásomban), akkor kerestem kb 325e forintot. És jelzem, alul fizetett voltam! Igaz, itt minden drágább (UK), de nyaralás évente 2-3szor tellett, cigizem is ami nem olcsó, bulizni is eljártam és félre is tettem. Tudom, otthon más, de ez a 400forint per óra felháborított amikor olvastam. 5éve diákbunkáért kaptam 680at óránként... Hihetetlen! A kérdésedre a válasz (hogy csinálnám e, elvállalnám e): ha otthon lennék elvállalnám, mert valószínűleg rá lennék kényszerülve. De inkább csak takarítanék máshol bejelentve, lehet jobban járnék. Még mindíg a sokk hatása alatt vagyok:S
2012. szept. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszi utolsó, hogy megosztottad!

Íme a példa, az országunk még mindig élhetetlen. (bár ne lenne, de sajnos ez nem ma kezdődött)


Angliában nem csak a fizetés magasabb, hanem ezzel arányosan elég sok minden. Nem olyan arányban, mint itthon, de azért ott sem él mindenki ingyen.

2012. szept. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 I am God válasza:
Szia. Ausztria másik felén vagyok recepciós, egy nagyon jó szállodában. Azért a munkáért amit te csinálsz kivéve takarítás kapsz alaphangon 350 ezer forintot nettóban, és ez messze az átlagkereset alatt van. Ha vállalsz túlórát, vagy akármilyen másik munkát, mert itt van miböl válogatni, akkor a 400-450 ezer is megvan. Itt a 8 óra az 8 óra még a szállodában is! Ha nem sok minden köt Magyarországhoz, akkor irány kifele.
2012. dec. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én 10 éve (!!!) dolgoztam eladóként plázában ugyanennyiért, és úgy, hogy kb egész nap nem volt semmi dolgom, csak reggel kellett felmosni (max 10 perc) és néha letörölgetni a polcokat, de nem szólt senki ha egy hétig nem töröltem, vevő alig volt, még tanulni is tudtam bent valamennyit. Szerintem extra gáz és keress munkát máshol, ha megvan, azonnal húzz el onnan, kívánom, hogy sikerüljön! Még diákmunkával is többet tudsz keresni és akkor mellette legalább tanulsz is. én tudom, hogy nehéz lépni a biztosból, de a biztos sz@rból muszáj!!
2013. aug. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!