Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyedről mentem vissza dolgozni...

Gyedről mentem vissza dolgozni. A munkáltatóm áthelyezhet egy másik munkakörben az én beleegyezésem nélkül?

Figyelt kérdés
Köztisztviselő vagyok, Önkormányzatnál dolgozom, már 11éve. Megteheti, hogy egy olyan munkakörbe helyez át, ami enyhén szólva alantasabb, mind amit eddig végeztem. Kell hozzá kinevezés módosítás, munkakör változás. Bele kell egyeznem, vagy ha nem, akkor elbocsájthatnak? Elvileg, még védett vagyok, mert gyermekem csak jövőre tölti a 3.

2012. szept. 3. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Elmentél, nem jártál be x évig/hónapig. A munka, a sok feladat pedig ott maradt, amit valakinek el kell végeznie. Minden bizonnyal felvettek valakit helyetted, aki elvégzi ezt a munkát.

Vagy hgoy gondoltad, addig nem csinálja senki, és majd ennyi kihagyás után te befejezed, bepótolod? Attól mert neked épp nem volt kedved dolgozni, az önkormányzat és a munka nem áll le.


Azt a munkát már más végzi, és valószínűleg nincs szükség ugyanarra a munkakörre két emberre. Ezért gyakorlatilag nincs rád szükség. Hacsak nincs szerencséd, és épp felmond valamiért aki most ott van. De ha ő jól végzi munkáját, és nem akar elmenni, tovább határozatlan időre kötöttek vele szerződést, akkor joga van ott maradni. Ő a fontosabb a munkaadó számára is és nem te.


Örülj annak, hogy egyáltalán még akad más munka ugyanott a számodra, és visszavesznek. Ugyanis sok helyen nincs szükség új kollégákra. Te pedig attól függetlenül, hogy egykor ott dolgoztál, most mint munkaerő mégis új vagy.

Szokj hozzá!


Megelőzhetted volna a problémádat, ha mielőtt bejelneted a szülést, meg hogy lelépsz egy időre, előtte megbeszéled a visszajöttöd körülményeit. Pl szerződést írhattatok volna, hogy ugyanoda vesznek vissza, a helyedre pedig felvesznek mást határozott időre. És akkor egyértelműen ugyanaz lehetne újra a munkaköröd.

Ennek hiányában megteheti a munkaadó az áthelyezést, és azt is, hogy amint lehet elbocsát, ha épp nem tud annyi embernek munkát adni.

2012. szept. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ki vagy, de örülök, hogy nem ismerlek. Az ilyen emberek miatt tartunk ott ahol. Ha nincs fogalmad egy témáról, akkor NE szólj hozzá!!! Határozatlan idejű kinevezésem van. Ideglenesen vettek fel helyettem valaki. Ha én nem szülök gyereket, akkor te éhen halsz, ha nyugdíjas leszel. Remélem, Neked nincs gyereked!!!!! Mosolygós szép napot!
2012. szept. 3. 10:55
 3/7 anonim válasza:
74%

Igen bele kell egyezned és elbocsájthatnak.

Engem hasonlóan más munkára vettek vissza, de úgy voltam vele, hogy munka az munka, nem tartottam alantasnak, nem reklamáltam. De amint lejárt minden védettségem, ilyen-olyan határidők, utána felmondtak. Teljesen törvényesen tették, én nem panaszkodtam sose pedig. A főnökeim is elégedettek voltak velem, nem azért küldtek el, mert bajuk lett volna a munkámmal, vagy hogy szültem.

Mindezt el is mondták, mielőtt elküldtek.


Alantasabb munkát kaptam, azokat is csak úgy kaparták össze nekem, hogy addig is valamit csináljak. Ahogy az 1#-es válaszoló teljesen jól leírta, nálunk sem volt még egy emberre munka, épp nem lépett ki senki, így nem tarthattak meg. Rossz volt, de valahol meg lehet érteni. Nem küldhettek el mást se azért, mert én visszamentem.

Kaptam viszont egy ígéretet, hogy elsőnek nekem szólnak, ha újra munkát tudnának adni.


Az első azt is jól mondja, hogy egyeztettél volna, akkor visszamehetnél ugyanoda. Én is elvétettem, pedig nekem a főnököm felajánlotta, hogy csak határozott időre alkalmazna mást a helyemre. Azért nem mentem bele, mert több gyereket terveztem, és nem tudtam garantálni, hogy visszamegyek az első gyerek után. Hát most már bánom, de találtam más munkát messzebb.

2012. szept. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Örüljél, hogy GYED után még van munkád, valaki még soha nem talált magának rendes munkát.
2012. szept. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de tényleg nincs munkahely ebben az országban, sokan akárminek örülnének, csak legyen valami!
2012. szept. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Látom a kérdésedre csak pocskondiázó válaszok érkeznek:(

Valóban védett vagy még, de utána rögtön elbocsáthatnak.

A helyedben elvállalnám a felajánlott munkát, még ha kicsit degradálónak is érzed és közben minden erőmmel új állás után néznék, azért 1 év alatt nagy eséllyel lehet találni.Sok sikert és erőt Neked!

2012. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen. Elfogadtam, dolgozom, és nyelek. Nem a munkával volt problémám, hanem az intézés módjával, ahogy közölték, és ahogy azóta is kezelnek. A sok hozzá szóló, sajnos nem látja a problémát, csak írogat. És persze munkát keresek közben, ahol nem az számít, hogy ki kinek a kije, haenem, ki hogy végzi a munkáját.....
2012. szept. 19. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!