Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet ideálisan raktáro...

Hogyan lehet ideálisan raktározni?

Figyelt kérdés
Túl sok elfekvő készlet van egy raktárban, és nincs ott állandó szabad hely. a kérdésem az lenne, hogy úgy elhelyezni egy termékcsoportot, hogy azt a raktáros mindig megtalálja. Alapban azt gondolom, hogy minimálisra kell csökkenteni a félkész termékek számát és ideális beszállítási ütemet kialakítani a beszállítóval hogy ahogy beérkezik a gyártáshoz az alapanyag, azonnal lehessen gyártani/összeszerelni. Ill. a kérdésem még, hogyan lehetne csoportosítani az alkatrészeket? inden alkatrésznek legyen külön helye? Vagy azok legyenek elől (szállításra készen) amikre a legsürgősebben szükség van? Hogyan, milyen csoportosítási séma szerint érdemes elhelyezni a termékeket?

2012. szept. 5. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A leírtakból nem derült ki pontosan, milyen üzem vagytok, Azt, hogy üzem, a leírtakból tudom valószínűsíteni.


Amennyiben lehetőségetek adódik, a termeléshez kell hangolni a beszállítást → just in time - éppen időben. A gyártósor mellett ki kell alakítani az alkatrészek számára olyan tárolási lehetőségeket, amelyekben egy adott időegységre (műszak, nap, hét) el tudod helyezni a gyártáshoz szükséges alkatrészeket.

Tehát a raktáratokban csak minimális mennyiségű alkatrészt tároltok mondhatni végszükség esetére.


Amikor az alkatrészek megérkeznek a beszállítóktól, akkor azt valójában nem a raktárban helyezitek el, hanem a gyártósor mellett az e célra kialakított tárolókban. Ez nyilván nem alkalmazható akkor, amikor FIFO elves anyagkezelés vonatkozik az adott alapanyagra. Pl. gondolok itt fagyállóra, amely bizonyos idő után elveszti a minőségét.


Gondolj csak bele, e módszerrel több legyet is ütsz egy csapásra. Néhányat felsorolok a teljesség igénye nélkül:

1./ Jelentősen csökken a raktárkészleted → pénzeszköz szabadítható fel

2./ Jelentősen csökken a munkaerő szükséglet (pl., a raktárban, hiszen kevesebb targoncás kell, kevesebb raktáros, stb.)→ önköltség csökkentés

3./ Azzal, hogy feleslegesen nem pakolászod az alkatrészeket, kevesebb energiát is fogyaszt az üzem → újabb önköltség csökkentés


Ehhez persze olyan beszállítók és beszállítói szerződések kellenek, amelyek a just in time elvnek leginkább megfelelnek.

A fentieket úgy írtam, hogy nem volt számomra teljesen világos, mivel is foglalkoztok, de talán az általános elvet sikerül szemléltetnem.

2012. szept. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hozzáértő termeléstervezőt és beszerzőt kell alkalmazni. Összehangolni a bejövő és kimenő árukat. Ez nagyon nehéz, alig tudják valahol is pontosan csinálni, de lényegében ez a gerince.
2013. jan. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 lisza81 válasza:

Szia,


a túl sok elfekvő készletet vagy értékesítitek, vagy elhelyezitek egy külső raktárban, hogy ne foglaljon helyet (bármilyen bérraktárban, manapság nagyon sok ilyet találni). Érdemes az állandóan mozgó, fogyó alkatrészeket tartani a raktárban és azokból is csak bizonyos napi vagy heti készletet (beszállítók rugalmasságától és beszállítói szerződésektől függ).

A termeléshez közel érdemes egy Supermarket részt kialakítani, ahol a leginkább használatos alkatrészeket tároljárok és elég az ott tárolt mennyiség fél műszakra/egy műszakra/egy napra. Ezeket töltik a raktárosok, áru előkészítők rendszeresen.

A raktári tárolási rend történhet többféle módszer szerint. Lehet beszállító szerint, cikkszám szerint növekvő sorrendben, alkatrész típusonként, stb.

2016. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!