Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő általános iskolai...

Pályakezdő általános iskolai tanár vagyok Start kártyával. Bruttó 129.500 forint lesz a fizetésem, ami nettóban elvileg 85. 000 forint. A Start kártya miatt mennyivel fogok többet kapni?

Figyelt kérdés
Leírt pontos összegnek örülnék a legjobban. A tanítás mellett PhD-t is csinálok, remélem nem fogok éhen halni. :(

2012. szept. 5. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semennyivel. Az a munkáltató kedvezménye. Neki kell kevesebb munkáltatói járulékot fizetni. 27 helyett 7 vagy 20%-ot.

Te 84.823Ft-ot fogsz kapni.

2012. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont ezért mondtam le anno a tanár álmaimról...pedig tudom, hogy imádnám csinálni:/
2012. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A start-kártya a munkáltatónak nyújt adókedvezményt.

Annyiban jó, hogy (állítólag) könnyebben lehet vele elhelyezkedni, mert olcsóbb leszel a munkáltató számára.

2012. szept. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az igazan jo cegeknel amugy a start kartya nem jelent elonyt...Mikor en kerestem munkat, beleirtam az oneletrajzomba, es

mikor kerdeztem h akkor mikorra hozzam nekik, egyszeruen kinevettek, h ok nem ezt nezik es az par 10000 ft kedvezmeny nem igazan mozgatja oket. szoval egy nagyobb multinal nem szarmazik belole elony.

2012. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, nem érdekel senkit, legalábbis ahol normális fizetés van. Kis magyar vállalkozó örül neki, máshol meg inkább hátrány ha pályakezdő vagy kismama vagy. Én kismama vagyok, nem kellek sehova

Ja, és igaz, nem neked jár a kedvezmény, hanem a munkáltatónak.

2012. szept. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én azt hittem nagy naivan, hogy Start kártyával meglesz a nettó 100 ezer körüli pénz, ami valljuk be a minimális kereset ahhoz, hogy ne haljunk éhen. Amúgy akar a "rosseb" multinál dolgozni (gyomorbaj, furkálás, állandó stressz), de azért elkeserítő, hogy egy diplomás doktorandusz 85000 forintot keressen, miközben analfabéta cigányok több százezer forintot kapnak az államtól. Hiába no, ez a demokrácia és egyenlőség. Gyakorlatnak jó lesz egy év tanítás, de aztán azt hiszem más munka után kell így néznem.
2012. szept. 9. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!