Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, aki az "út a...

Van itt olyan, aki az "út a munkához" program keretén belül közmunkát végez?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra lennék kíváncsi mit csinál és mióta. Valamint menny pénzért és milyen végzettséggel.
2009. júl. 29. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Személy szerint nem én hanem édesanyám neki csak 8 általánosa van. minimálbérért dolgozik 71500 Ft, amiből kézhez csak 59 ezret kap. és még ezt akarják megadóztatni... Most jelenleg 5 hónapra van felvéve nov. 30 ig. közterületesként dolgozik ami annyit tesz hogy szemétszedés az utcán levél seprés ha kell virágok locsolása minden ilyen apró cseprő dolog de a lényeg hogy pénz álljon a házhoz. én az év elején voltam közmunkán: "adminisztrátorként" a szociális ügyintéző mellett intéztem a dolgokat vele és nélküle is, közgyógyellátási, átmeneti segélyes, felülvizsgálatos papírok töltése ügyfél számára, és számítógépen történő adatbázis készítése. 3 hónapig gimnáziumi érettségivel havi kézhez kapott 57 ezerért.
2009. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez engem is érdekelne. Próbáltam kideríteni a városomba, hogy hogyan lehetne ilyenre bejutni, de eddig akármikor mentem, midnig kaja szünet volt, vagy kirohant valamiért az ügyintéző, stb. Hol lehet erre jelentkezni? Az adott város városházáján? Mert engem elküdtek valami más helyre. Nekem is gimis érettségim van és jó lenne adminisztrátorkodni, még ha kevés pénzért is. Utolsó válaszoló: remélem írsz még erről egy kicsit. :)

Bocsi az offért.

2009. júl. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Erre nem lehet csak úgy jelentkezni, mint egy kis nyári melóra. Ez a teljesen kilátástalan helyzetbe került emberek végső megoldása, hogy ne haljanak éhen! Én is ebbe a helyzetbe kerültem sajnos, hiába a számítástechnikában szerzett tudásom. Mehetek a falu központba kapirgálni meg kutyaszart lapátolni. És közben elviselni a megalázó tekinteteket. Néhány éve még nem így képzeltem a jövőmet:(
2009. júl. 30. 21:36
 4/9 anonim ***** válasza:

7:27-es vagyok.

Nem nyári meló gyanánt gondoltam. Már több, mint fél éve nem találok munkát, nem kaphatok semmilyen segélyt se (nincs meg a 200 napom, nem vagyok egy éve bejelentkezve). Eddig csak azért nem haltam még éhen, mert a párommal élek együtt és közös kasszán vagyunk. De már úgy érzem, hogy nem bírom tovább. Heti pár ezerből kell kigazdálkodni mindent. Amin csak tudok spórolunk, de ezt már nem lehet bírni. Még csak szülinapi tortát (vagy legalább egy sütit, ajándékról nem is beszélve...) sem tudtunk venni nekem a múlt héten és ezen a héten sem tudunk. És engem már az sem érdekelne, ha sz@rt kéne lapátolnom, csak jussunk ki ebből. 100 ezer helyre beadtam már a jelentkezésem (nem csak hirdetésekre, hanem "csak úgy" is) és semmi. Minden nap zokogok emiatt. Én sem így képzeltem az életem néhány évvel ezelőtt. :(


21/L

2009. júl. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nekem sem adtak semmi támogatást amíg nem telt le az egy év együttműködésem a központtal. Most meg, ha adnak is jobb esetben 60 ezret, az csak 3 hónapig lesz. Feltéve ha nem részmunkaidőben alkalmaznak, mert akkor kevesebb a pénz. Ebből meg továbbra is csak a napról-napra élés marad sajnos.
2009. júl. 31. 23:30
 6/9 anonim ***** válasza:
kerületőr
2009. aug. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
7:27 Mi az hogy kerületőr? Mármint hogy jön ide? :)
2009. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A végzettség itt nem számít,a 'bér' 58ezer valamennyi,a munka meg ami adódik.fűnyírás,favágás,közterület rendbe tétele,sepregetés...mikor mi. 9hónapig kell hogy foglalkoztassanak.szerintem menj be az önkormányzathoz,keresd meg az illetékest,mert ha nincs jövedelmed kell,hogy adjanak valami munkát!csak ne hagyd magad lerázni!esetleg neten nézz utána,hogy jogosult vagy e?
2009. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én végeztem ilyen munkát.5 hónapra szólt a munkaszerződés,dajka munkakörben,szakközépiskolai végzettséggel.Meg sem kérdezték,tetszik-e vagy sem! Ezt kapod,ha tetszik jó,ha nem tetszik,akkor megvonják a segélyed és halj éhen!54000 Ft-ot kaptam kézhez,már amikor nem voltam táppénzen,ugyanis Szeptembertől szinte folyamatosan beteg voltam,mivel azonnal elkaptam a náthát,torokgyulladást a gyerekektől,akik rám köhögtek.

Sajnos azt kell mondjam ,egyáltalán nem éreztem meg,hogy több lenne a jövedelmem a segélyhez képest!Az ebédet minden hónapban kötelezően be kellett fizetni,-5000 Ft,bérlet:-3000 Ft.

Annak ellenére,hogy dajka voltam,alig volt alkalmam a gyerekekkel foglalkozni,szinte folyamatosan a konyhában kellett lennem,mosogatni :@ A régebbi dolgozók a csoportokban voltak ,többnyire jókat üldögéltek,a közmunkások meg végezték a piszkos munkát...

Csak annyiban érzem szerencsésnek magam egy picikét,hogy így majd azt írhatom a leendő önéletrajzomba ,hogy dajka voltam,nem pedig azt,hogy takarító vagy mosogató (a legtöbb ember sajnos ilyen munkákat kapott vagy még rosszabbat).

Sajnos nem mondhatom,hogy jók a tapasztalataim és ezzel nem vagyok egyedül.

2010. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!