Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A bankkártya meddig érvényes?...

A bankkártya meddig érvényes? Egyáltalán van ilyen?

Figyelt kérdés
Május óta nem dolgozom így nem érkezik rá fizetés. Van még rajta 1200 forint, viszont magánnyugdíjpénztár-tag vagyok és úgy hallottam hogy azt havonta fizetni kellene /2000Ft/ Ha lesz melóm és fizetésem akkor egy összegben levonhatják a tagságra a nem fizetett összeget? Ha nincs forgalom a bankkártyámon akkor történik valami, ami számomra hátrányos lenne? Fontos a mihamarabbi válaszotok!
2009. júl. 29. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A magánnyugdíj pénztári befizetést nem fogják visszamenőleg levonni.Gondolom,hogy folyószámlához tartozik a bankkártyád.Amíg a számlát nem szünteted meg,a bank kezelési költséget számít fel minden hónapban.Ez azt jelenti,hogy az 1200.- Ft-od folyamatosan csökken,majd tartozásod lesz a számládon.
2009. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a tartozást mikor, hogy vonják? egyáltalán levonják? OTP-s bankkártyám van nem folyószámlához kötött.
2009. júl. 29. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs bankszámlád, csak bankkártyád???... 8-o


Amúgy minden bankkártyának van érvényességi ideje : vedd elő és nézd meg, rá van nyomtatva! (Év/hónap)


Ha rendszeres megbízást adtál a bankodnak, hogy a magánnyugdíjpénztári havi díjat levonhatják a bankszámládról/bankkártyádról, akkor ez az összeg havonta jelentkezik a számládon, de mivel nincs rá fedezet, így nem tudják átutalni a magánnyugdíjpénztár részére...

Ezt nem kellene felfüggeszteni addig, míg nem dolgozol?


Nehezen tudom elképzelni, hogy a bankkártyádhoz nem tartozik bankszámla, főleg az OTP nem arról híres, hogy bármit is ingyen csináljon...


A bankszámlavezetésre minden hónapban levonnak számlavezetési díjat (ezt látnod kell a havi értesítőkben is).


Én a helyedben alaposan utánanéznék, mert az OTP már párszáz Ft-os minusz után is képes BAR-listára tenni!!!

2009. júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Valami nagyon félrecsúszott az írásodban, nem nagyon értem. Mivel írtad, hogy nem érkezik rá most fizetés, ebből arra következtettem, hogy korábban érkezett. Ez esetben ez bizony egy bankszámla, amihez kapcsolódik egy bankkártya. A lejárata oda van írva az elejére Hónap/Év formátumban. De amikor lejár, általában küldenek egy újat és az értékével megterhelik a számládat. A magánnyugdíj az egy külön történet. Nem fogják inkasszálni a számládat, egyelőre biztosan nem. Meg kellene keresned a Magánnyugdíjpénztárat és szüneteltetni a díjfizetést, tekintettel arra, hogy nem dolgozol pillanatnyilag. Egyébként ha nincs forgalom a kártyádon, többnyire akkor is levonják a havi számlavezetési díjat, és a kártya díját is ráterhelik, ha időközben lejár a jelenlegi és újat kell csinálniuk. Nyilván egy idő után mínuszba megy a számla és kamatozni is fog az így negatívba ment összeg. És mikor legközelebb érkezik valami pénz a számládra, akkor abból automatikusan levonják.
2009. júl. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
A magánnyugdíjas részhez szeretnék hozzászólni. A magánnyugdíj pénztári tagdíjat is a fizudból vonják, az tulajdonképpen egy járulké, amit nem vonnak ha nincs fizetésed. Ennek van egy másik variációja az önkéntes magánnyugdíj pénztár, ami nem kötelező az előzővel ellentétben, ide belépsz ha akarsz év vállalsz valamennyi befizetést (ez a 2000 Ft/hó) és általában a munkahelyed is fizet valamennyit. Ha te ilyenbe nem léptél be akkor nem fognek vonni semmit a számládról, ha pedig beléptél akkor szünetelteni kell.
2009. júl. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!