Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a felmondás (közös megegyez...

Scream85 kérdése:

Mi a felmondás (közös megegyezéssel) folyamata?

Figyelt kérdés

- Az úgy jó, hogy pl. töltök le egy felmondó levél mintát, a rám vonatkozó adatokat beírom, bemegyek vele a főnökhöz és átadom?

Vagy saját magamnak kell írni egyet? (Ha igen,akkor mit kell beleírnom?)

- Akkor attól a naptól számít a felmondási idő? Vagy pl ha másnap írnak róla papírt akkor másnaptól?

- A 30napos felmondási idő az munkanap vagy naptári nap?

- Jelezzem külön, hogy szeretném ha elengednék a felét, vagy úgy vannak vele hogy sejtik hogy kérni fogom? :)

- Ha mondjuk megegyeztünk, hogy a felét elengedik, és van még 7 nap szabim, akkor a ledolgozandó 2 hetet még azzal megrövidíthetem? Vagy azt így nem köteles kiadni? Esetleg ha nem akarom kivenni, akkor kifizetik?


Elnézést a sok kérdésért, elég keveset tudok a témában :)


2012. szept. 14. 16:21
 1/1 Skyra Diamonds válasza:
A válasz: gondold meg, érdemes-e munkahelyet váltanod, csak akkor tedd meg, ha másik, biztos állás vár. Ha így van, akkor írj egy levelet, pl. Tisztelt Igazgató Úr! - Alulírott XY, kérem, hogy munkaviszonyomat 2012. október 31-vel, "Közös megegyezéssel" szíveskedjék megszüntetni. Időarányos 7 nap fizetett szabadságomat, a munkaviszonyom megszűnése előtt kiveszem. - A munkáltató nem fizeti ki ebben az esetben. Ha pl. 7 napod van még, akkor az ünnep miatt október 19-én dolgozol utoljára. 19-én ki kell fizetni a részedre járó összes járandóságodat a munkáltatódnak a számodra és elvileg a papírokat is el kellene készítenie. De a munkáltató dönt, ha rendes, elfogadja így. Munkavégzés alóli felmentés ebben az esetben nem jár. Le kell dolgozni a 30 napos felmondási időt, kivéve a szabadságokat. Oda-vissza alapon el kell számolni a leltári dolgaiddal is. Ha használtál a munkáltató tulajdonában lévő eszközt, mondjuk egy telefont, vissza kell adnod. Meg kell tudni, Kollektív Szerződés nincs-e érvényben, mert az egyedi rendelkezéseket tartalmazhat. A 30 nap átlagos eseteknél van. A felmondás közlésének másnapjától ketyeg a 30 nap. A keltezések naptári napra érvényesek. Szeptember 30-án beadod a felmondást és október 31-én megszűnik a munkaviszonyod.
2012. szept. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!