Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendkívüli felmondással...

Rendkívüli felmondással élhetek szerintetek? Részmunkaidős szerződésem van (havi 20 óra), a szerződésben a felmondás csak közös megegyezéssel, vagy rendkívüli lehet, ez ki van kötve.

Figyelt kérdés
Házmesteri állásomat mondanám fel,mert egy pár lakó folyamatosan zaklat családommal együtt.Mindenbe belekötnek,és már nem vagyunk hajlandóak elviselni,így elköltözünk.Lehet probléma a rendkívüli felmondásból?Ha nem maradunk a felmondási idő alatt,mi történhet?kösz.
2011. júl. 11. 11:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
rendes felmondással is felmondhatsz, nem köthetik ki a szerződésben, hogy nem tehetsz ilyet...a zaklatás alatt mit értesz?
2011. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem ok a rendkívüli felmondásra.
2011. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
nem akarok még 30 napot itt lenni...nekem még jó is ez így.mindenbe belekötnek-semmi nem jó,mindent jobban tudnak,és olyan hangnemben beszélnek velünk (üvöltözve), hogy mr gyomoridegem van tőlük.kidolgozzuk a belünket,akkor valami másba kötnek bele-pl. a gyerekek közül nem köszön valaki (nem igaz),nem mind csak egy pár öreg,de megkeserítik az életünket.Szeretném,ha nem köteleznének a maradásra-bár úgysem maradnánk,de azt sem akarom,hogy bajunk legyen a felmondási idő miatt..
2011. júl. 11. 12:02
 4/27 A kérdező kommentje:
értem,nem ok.Mi van akkor,ha elmegyünk,és nem várjuk meg a felmondási időt.Illetve,ha rendes felmondásról,felmondási időről szó sincs a szerződésben,csak közös megegyezéssel,és rendkívüli felmondásról (persze,mert így magukat akarták bebiztosítani,h.ha nem felelünk meg,hamar kirakjanak)
2011. júl. 11. 12:05
 5/27 anonim ***** válasza:
52%
az üvöltözés bizony ok a rendkívüli felmondásra - kérd meg a közös képviselőt, hogy szólítsa fel a kedves lakókat a viselkedésre, te meg ne tűrd, hogy üvöltözzenek veled, hanem állj ki magadért és kérd ki magadnak a hangnemet
2011. júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
első és 3. vagyok, a második nem én voltam
2011. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
még valami: jogiforum.hu-n ügyvédektől kérj tanácsot
2011. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
34%
Ha elmész a felmondási idő letöltése nélkül, akkor a munkáltató kifizetteti veled azt a bért, ami neked járna arra a 30 napra. Plusz még kártérítést is követelhet rajtad. Közös megegyezéses felmondásnál egyébként valóban 30 nap a felmondási idő, ám ennek a felét a munkáltató köteles elengedni -erre az időre nem is kapsz pénzt- így összesen 15 napról van szó (munkanap, tehát 3 hét) Erre még van az a megoldás, hogy felmondasz közös megegyezést kérve és táppénzre mész.
2011. júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
62%
Az üvöltözés nem indok, a rendkívüli felmondás okát bizonyítani kell és ha nem áll meg, akkor a perköltség, ügyvédi munkadíjak, az ítélet kimondásáig eltelt időre járó munkabér megfizetése a munkáltatónak, plusz kártérítés az eredmény
2011. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

a közös képviselővel is borzalmasan beszélnek,és eddig mindenkit csesztettek,csak én ezt most tudtam meg.

lényegtelen,elmegyünk,ez nem kérdés,csak az,hogy nem-e fognak a felmondási időn kötözködni-mintha látnám.

2011. júl. 11. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!