Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún miért nekem...

Állásinterjún miért nekem kell megadni, hogy mennyi fizetést kérek?

Figyelt kérdés

Nem hiszem el, hogy egy állásra nincs fix összeg meghatározva!

Át akarnak vágni, hogy talán ez a marha kevésért is elvállalja?!


2012. szept. 15. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt , hogy amennyit kapnak az ottani alkalmazottak és kész.
2012. szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ez is egy szűrő.

ha keveset mondasz akkor azt kapod, és a cég jól jár, egyébként meg észreveszik, hogy ilyen munkakörben előtte nem dolgoztál, esetleg fogalmad sincs a szakmád értékéről.

ha sokat mondasz akkor lehet van más akit ugyanolyan mértékben felvettek volna, de az 50ezerrel kevesebbet mondott pl.

Próbálj reális értéket mondani, és lehetőleg ne 1 számot, hanem egy Xft-tól YFt-ig.

2012. szept. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 MRC31 válasza:
100%
A személyiségedre kíváncsi és, hogy mit lehetne kihozni abból. Ha relatív sokat mondasz akkor önbizalom vagy önmagad túlbecsülése, ha relatív keveset akkor önbizalom hiányt vagy szorgos, de egyszerű ember képét sejthetik rólad. Ez persze a többi, a beszélgetésbe ügyesen belefont kérdésekből áll össze. Nem kizárt az sem amire gondolsz, hogy áron alul foglalkoztatnának.
2012. szept. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem el, hogy egy állásra nincs fix összeg meghatározva! "


De igen! Csak beprobálkoznak, hátha még is kevesebbet mondasz. Ilyenkor vagy ne mondj semmit amíg ajánlatot nem tesznek, vagy annyit mondasz, hogy: versenyképes jövedelem. :)

2012. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A személyiségedre,na persze..

az nyer,aki alegkevesebbért elvállalja. Ilyen baromi egyszerű.

2012. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
olcsójánost keresnek-ennyi.
2012. szept. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég volt egy állásinterjúm. Mivel a munka jónak tűnt, nem hoztam szóba a fizetési igényt, a leendő főnök meg nem kérdezett rá. Gondoltam van egy bérezési sáv a cégnél és majd ők mondanak valamit.


Már megvolt a kezdő dátum is, amikor még csend volt. Felhívtam a HR-t, hogy érdeklődnék, mikor kezdhetnék. Ja..hát három nap múlva jó? Nekem bármikor, mondják mikor menjek.

Rendben, ja tényleg, mondjak fizetési igényt.

Nagyon nem voltam felkészülve a kérdésre, meglepetésemre el is hallgattam. Mondom annyi, amennyi szokásos ebben a munkakörben a cégnél. De mondjak összeget.

Nézze, tényleg nem tudom, Önök mondanak valamit, én meg boldogan elfogadom - majd árazgatom magam, ha már letettem valamit az asztalra.

Oké, gondoljam végig és hívjam vissza. Őrült telefonálgatás HR-es ismerősöknek, hogy mennyi lehet az annyi. Hááát, ez pont az a munkakör, ahol erősen szórodnak a bérek.


Gondoltam egy nagyot (szó szerint), visszahívtam a hölgyet. Megkérdeztem milyen egyéb juttatások vannak, utána vallanék színt. Elmondta, mondom X összeg KÖRÜL bruttó, de bármit ajánlanak, el fogom fogadni és nagyon fogok örülni neki. Ok, beszél a főnökömmel, visszahív.


Visszahívott, hogy hát bruttó 50-nel kevesebb, jó lesz-e, ne haragudjak, ennyit tudnak csak adni. Nagyon is, köszönöm a lehetőséget. (Jelentősen kevesebbre számítottam, úgyhogy figyelni kellett, nehogy beremegjen a hangom)

Azóta ott dolgozom, szuper munkakörülmények, szuper főnökkel, aki támogatja, hogy idővel feljebb tudjak lépni és már az első héten kérdezgette, hogy melyik terület szimpatikus, és kérdezzek bátran szakmai dolgokat, örömmel mentorál.

2012. szept. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó: Mi a végzettséged?
2012. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt ajánlom hogy ne kerüld el a választ, mert ha azt mondod hogy ebben a munkakörben szokásos fizetést kéred akkor úgy is rá fog kérdezni, hogy mennyi (tapasztalat) akkor meg elkezdesz hablatyolni, hogy nem tudom, meg elismétled még vagy kétszer hogy ebben a munkakörben szokásos. Ezután az a kép alakul ki rólad hogy határozatlan vagy és elképzelésed sincs a dologról és tervezni sem tudsz előre. Azt ajánlom, hogy az interjú előtt nézz utána a munkakör, település, és egyéb adatoknak megfelelő átlagkeresetet (nem hiszem hogy 2012-ben ez lehetetlen). Aztán például rákérdez egy kereskedelmi vagy marketing asszisztens állásinterjún te pedig azonnal rávágod, hogy bruttó 160.000 és 180.000 ezer Ft között.
2012. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!