Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki alkalmatlan egy...

Ha valaki alkalmatlan egy munkára, az kb mennyi idő alatt derül ki?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm(fiú) egy kórházban(MH) dolgozik szakasszisztensként már 3 hónapja(amúgy tavaly végzett) és azt mondják róla, hogy szakmailag nem a legjobb.


Na már most, az MH ilyen szempontból nagyon szigorú(naponta több száz beteget látnak el, tehát fontos, hogy gyorsan és jól végezze ott az ember a munkáját). Aki alkalmatlan vagy ha gond van a munkájával, akkor szerintem azt rövid időn belül kirúgják.


Én senkitől nem hallottam ilyet(én csak gyakornokként vagyok ott), akitől hallottam ő(fiú) szerelmes belém, emiatt annyira nem is megbízható forrás.


2012. szept. 21. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
EÜ-ből nem nagyon rúgnak ki mostanság senkit, mert akkora a létszámhiány, hogy nem tehetik meg. A kétbalkezes asszisztens is jobb, mintha nincs senki aki ellássa a munkát.
2012. szept. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha másra nem, adminisztrációra jó lesz.
2012. szept. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de nem csak adminisztrál. forgó rendszer van, tehát betegeket is ellátnak és leletezőben is vannak.
2012. szept. 21. 09:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már bent van, akkor ott is fog maradni. A 3 hónap az még nagyon kevés, de később biztos nagyon jól bele fog tanulni és jó szakember lesz. Minden kezdet nehéz, hiszen fel kell venni az ottan pörgést, ritmus és erre időre van szükség.

Ha segíteni akarsz neki, akkor biztasd, hogy mennyit fejlődött, az biztos még inkább motiválni fogja.

2012. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alkalmatlanság nem egy abszolút fogalom!


Ha lassú vagy hibákat vét attól még bent marad, még ha nem is elégedettek vele.


Ezen kívül ha kezdő akkor több hibát elnéznek neki.

A betanulás sem feltétlenül 2-3 hónap. Hisz folyamatosan találkozni fog olyan ügyekkel amik nem mindennaposak.


Szóval nem a létszámhiány miatt de nem hiszem hogy kirugnák! A kezdőkkel általában kicsit bunkóbban és szigórúak a munkaadók mert elvárják hogy mihamarabb belerázódjanak a munkába! De azért tudják hogy 1-2 hónap még nem sok ahhoz hogy átlássák a rendszert és rutinszerűen, hibák nélkül dolgozzanak.


Ha a munkatárs egyre kevesebb hibát ejt akkor nincs gond! És ez az ami számít!

2012. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, amúgy sikerült megnyugtatnunk?
2012. szept. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én eddig se aggódtam, csak kíváncsi voltam, hogy hogy is megy ez. azt tudom, hogy a közellátás az nagyon döcögős és kell a szorgos kéz, de maradok akkor annál, hogy aki szerelmes belém fiú, csak féltékenykedett és azért mondta. a protokollokat meg úgyis megtanuljuk a suliban, és idővel kialakul a saját munkavégzési stílusunk.
2012. szept. 23. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!