Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyim szerint alkalmatlan...

A nagyim szerint alkalmatlan vagyok a munkára. Akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés

Májusban végeztem a sulival, és eddig semmi munkát nem találtam. Érettségim + OKJ-m van. Irodában lenne jó dolgozni, de nem tudok elhelyezkedni, ezért árufeltöltőként próbálok munkát keresni már. Mikor megtudta a nagyim elkezdett sopánkodni, hogy "Hát nem tudom hogyan fogod viselni a munkát, mennyire lesznek veled megelégedve hogy fogod bírni?". Kb egy szrnak néz aki nem alkalmas arra hogy dolgozzon. Rákezdett arra hogy addig volt jó amíg tanultál, meg hogy tuti ügyetlen leszek és majd kirúgnak...


Amúgyis önbizalmam nulla, de ettől mégjobban beparáztat....


2011. szept. 25. 11:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Meg akkor elkezdi, hogy mi lesz vele egész nap ha én dolgozni fogok, meg ne vállaljak többet csak 6 órás munkát, meg ne legyen messze...Meg hogy milyen szégyen lesz majd ha kiderül, hogy csak így tudok majd dolgozni mert XY unokája valami fő helyen fog dolgozni hamarosan, mert az apja be tudta rakni -_-"

Az sem jó ha itthon vagyok, de alkalmatlan vagyok szerinte mindenre. Ja és 22 éves vagyok.

2011. szept. 25. 11:42
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, nem a nagyanyád éli helyetted az életed!

Tudod, azért van két füle az embernek: egyiken be, másikon ki... :)

2011. szept. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
És itt most mi a kérdés? Ne törődj nagyiddal, élned kell az életed. Arról nem te tehetsz hogy csak árufeltöltős munkát találsz, el kell fogadnia. Kivéve ha tud neked szerezni egy jó irodai munkát egy jó kis cégnél :P
2011. szept. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"elkezdi, hogy mi lesz vele egész nap ha én dolgozni fogok, meg ne vállaljak többet csak 6 órás munkát, meg ne legyen messze..."

Na ez lehet a kulcs! Mindent amit mond, ennek fényében értelmezz.

2011. szept. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, persze... hat órás munkát a szomszéd utcában, vezető helyen, és jó fizetésért, érettségivel és OKJ képzéssel... toronyóra lánccal nem kéne a nagyinak véletlenül????


Az a baj az öreglánnyal, hogy akkor dolgozott utoljára, mikor a KMK még létező fogalom volt, MINDENKINEK ADTAK munkát, és 10 ember végezte egy irodában 3 munkáját, nem pedig fordítva. Neki lövése sincs arról, hogy hány túlképzett diplomás hajt most egy-egy irodai asszisztensi állásra...

Ne foglalkozz vele, sejtelme sincs róla, hogy mi folyik most a munkaerő piacon.

Te meg erősítsd meg magad, mert másképp nem fogod bírni.

2011. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanultál gépírni (10 ujjas gépelés a számítógép billentyűjén) érdemes jelentkezned bíróságra leírónak.


A fizetés kevés OKJ-val kb. 70-80.000,- Ft környéke (nettó), viszont ha jól végzed a dolgodat, egy stabil munkahely, és pályakezdésnek tökéletes. :)

2011. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Ne is törődj vele. Én február óta keresek munkát szintén értettségivel és OKJ-vel és semmi. Voltam 1-2 állásinterjún, de nem kaptam meg az állást, mivel nincs elég gyakorlatom. Gondolom neked sincs még. Mond ezt a nagyidnak, biztos meg fogja érteni. Amúgy az én mamám is állandóan piszkál, hogy miért nincs még munkám. Ilyenkor mondom, hogy akkor találjon nekem ő. Egy kis időre legalább felhagy a nyaggatással.


22/L

2011. szept. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne azzal foglalkozz, hogy mások szerint te mire vagy alkalmas és mire nem, hanem azzal, hogy te mire vagy képes. Ne várjál mindig megerősítést másoktól, nézz kicsit jobban magadba, nem vagy hülye, végeztél az iskolával, azt is képes voltál megcsinálni, akkor képes leszel dolgozni is. Az már más kérdés, hogy ma Magyarországon milyen nehéz kezdőként elhelyezkedni, arról pedig nem te tehetsz.

Az ilyen lehúzós szövegelésre pedig rakd helyre kicsit, hogy ne nézzen már annyira elesettnek a jövőben.

2011. szept. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sz@rj a nagyi hülyeségeire, vénül már szegény és kettyósodik!

Olyan nincs, hogy valaki semmire nem jó!Te is tuti sok dologban jó leszel!

Manapság nehéz munkát találni, főleg jót,ezért nem feltétlenül te vagy a hibás,általában a fiataloknál az adott területen a tapasztalatlanság az ok, amiért nem vesznek fel (nem dolgoztál 10 - 20 évet abban a munkakörben)

Kitartás előbb - utóbb találsz neked való munkát!

2011. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne foglalkozz vele.Ő még más világban él.Azzal meg pláne nem,hogy mások mit gondolnak(egyébként sem törődnek már az emberek vele,hogy ki mit csinál,leszámítva néhány vénasszonyt,azok meg kit érdekelnek?).Egyébként is megvan a véleményem azokról,akik a dolgozó embert lenézik,főként tekintettel az itthoni körülményekre,az ember örül,hogy egyáltalán dolgozhat...Van aki 3 diplomával 5 OKJ-vel nem tud elhelyezkedni,persze annak könnyű,akit apuci,anyuci bedug valahova egy érettségivel(vagy még azzal sem).Itthon nagyon nehéz munkát találni.Szerintem ne enged,hogy a nagymamád hátráltasson.Ha segítségre szorul,akkor fizessen valakit,aki gondoskodik róla,nem ülhetsz 22 évesen állandóan mellette.Amit mondott is,lehet csak pont azért mondta,mert magát félti vagy mert a szomszédasszony mit fog gondolni...És kit érdekel?2011-ben Magyarországon nem lehet válogatni,hogy nekem x végzettségem van és lentebb nem alacsonyodom.Én is diplomás leszek,de minimál bérért hülye leszek akkora felelősséget vállalni,amekkorával a munkám járna,inkább választok egy egyszerű munkát,még lehet többet is keresek vele,amíg nem szerzek másik végzettséget...

22/L

2011. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!