Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki bármilyen munkára egyszerűen alkalmatlan?

Figyelt kérdés

... azért mert egyszerűen nem ért semmihez sem és nincs tehetsége semmihez. Bármihez fog, hibázik, nem tudja kitanulni a szakmát, mert folyton ugyanazokat a hibákat követi el és nem tanul belőlük. Ráadásul még introvertált alkat is, nem nagyon tud kommunikálni az emberekkel vagy csak nehezen, tőszavakban.

Egy ilyen ember hogy tud boldogulni? Milyen munka való neki?


2012. szept. 22. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Betanított illetve segédmunka, amihez nem kell ész, de különösebb képesség sem.


Semmi baj nincs ezzel egyébként, mert ezt valakinek ígyis úgyis el kell végeznie, akkor egy olyan végezze, akinek ez a karrierje csúcsát jelenti.

2012. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

raktáros, árufeltölltő, benzinkutas

rengeteg munka van, a mire ideális


azon meg, hogy nem ért semmihez, azon lehet változtatni. Tanulni. Iskolában, és gyakorlatban.


Azt meg ne beszélje be magának, hogy nincs tehetsége, ügyetlen!

Több optimizmust !!!

2012. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezik ilyen,én is pont ilyen vagyok:D
2012. szept. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én voltam árú összekészítő, ahhoz nem kellett sok ész. A kutya se szólt hozzám napi 12 órában.


Szóval az ilyen és ehhez hasonló felelősség mentes munkák talán jók lennének a számodra.

2012. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ilyesmi munkákra gondoltam én is.

Igazából a probléma az ezekkel a munkákkal, hogy az illető, akiről írtam a kérdést, többre vágyik. Nem szereti a monoton munkákat, és kitörne, szeretne jól élni, szeretné élvezni a munkáját... de sajnos ilyen személyiséggel elég kevés olyan munka van, amiben megállná a helyét.

Mi a véleményetek a mély vízbe dobásról??? Hogy egy olyan munkába helyezni őt, ami tök távol áll tőle? Például étteremben felszolgáló, ahol bájcsevegni kell a vendéggel? Szerintetek az ilyen működhet és átformálhatja, vagy esélytelen hogy pár hónap alatt kitanulja??? Pont azért mert folyton hibázik, úgyse menne neki?

2012. szept. 25. 10:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akar változni akkor bármilyen munkát végezhet, nem is fog változni.
2012. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem akar változni, de ezt nem elég akarni. A tenni vágyás, és konkrét cselekvés az, ami hiányzik. Szerintem az ilyen személyiségű embereknek a legnehezebb a változás... saját bőrömön tapasztaltam, nekem kellett legalább 5 év...

Meg ha egyszer folyton elnyomják, mert nem tud kiállni magáért, akkor meg egyik a napról a másikra se fog tudni határozott erős személyiségé válni.

2012. szept. 25. 11:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha bedobod a mélyvízbe és folyamatos kudarcélménye lesz, akkor az sokkal rosszabb mint ha elkezdi a legalján és feljebb lép ha van kedve.
2012. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Folyamatos kudarcélmény, esetleg ha hibázik az is negatívként éli meg, + ha nem szereti a munkát amit csinál akkor nem is akar benne jó lenni.


Meg lehet próbálni, de inkább olyan dolgot kellene találni ami motivációt adna neki, és késztetést a változtatásra, esetleg egy lehetőséget hogy jobb élete legyen.

2012. szept. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!