Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért írnak elő idegen nyelvtu...

Miért írnak elő idegen nyelvtudást egyes állást hirdető cégek, amikor az a munkavégzéshez nem szükséges? Miért írnak elő B kat. Jogosítványt, amikor a munkakörhöz tartozó feladatokat a telephelyen kell elvégezni, és egyetlen céges autójuk sincs?

Figyelt kérdés
És mások miért idegen nyelven adják fel a hirdetésüket, amikor a kiválasztásról, a felvételről döntők nem beszélik azt az idegen nyelvet? (Illetve nagy általánosságban egyet sem.)

2012. szept. 26. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Azért, hogy szelektálják az embereket. Aki nem biztos magában, az nem fog pályázni, így maradnak azok az emberek, akiknek meg van az önbizalmuk, hogy az elvárásoknak képesek megfelelni.
2012. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Mert így valószínűleg csak fiatal fog rá jelentkezni. A 40 felettiek még csak oroszt tanultak (de azt se tudják),így őket eleve kizárták a jelentkezésből, az ez alatti korosztály sanszosan tud angolul.

Kisvárosi pályázatnál meg azt hallottam azért írták bele az angolt, h a romák ne tudjanak rá jelentkezni.

Az angol nyelvű hirdetés meg azért van, mert aki azt el tudja olvasni, az nagy valószínűséggel beszéli a nyelvet.

2012. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Előre szelektálnak. Mivel rengeteg munkanélküliből válogathatnak, persze, hogy a legalja munkákra is minél okosabbakat szeretnének felvenni, hiszen úgyis elvállalja a munkanélküli diplomás a takarítást is, ha nincs más.

Ha a takarítónő tud angolul, útba tudja igazítani az irodaházban eltévedt külföldit. Ha tanult kémiát, nem fogja felsósavazni a parkettát. Az angol már szinte mindenhová alap, hiába PhD mérnök valaki, nem fogják felvenni felsőfokú angol nélkül jobb helyre, hiába alig fogja használni.

2012. szept. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Igen, azért, hogy előre szelektáljanak. Én is meg vagyok ezen lepődve, mostanában járok interjúkra. És több olyan interjún is voltam, hogy kérték az angolt, aztán meg sem szólaltunk azon a nyelven az interjú során. Sőt, volt olyan, hogy az interjúztató maga is bevallotta, hogy nem nagyon beszél angolul. Valahogy ez most már olyan, mint az érettségi. Nem kell, de enélkül nem hiszik el, hogy értelmes ember vagy.
2012. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Lassan már nem mindenhez diploma az alap, meg egy nyelv tárgyalóképes (felsőfokú) ismerete. És nagyon sok embernek megvannak ezek a követelmények!Még közülük is bőven lehet válogatni!
2012. szept. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Mert a magyar vállalatokat tönkretették, a külföldi vállalatok meg kvázi gyarmatosították az országot: ha elfogadod a feltételeiket, kultúrájukat és beszéled a nyelvüket, akkor dolgozhatsz náluk, ha nem, akkor meg felőlük meg is dögölhetsz.
2012. szept. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

Azért nehogy már fel legyünk azon háborodva, hogy ma, 2012-ben, uniós tagállamban kellene minimum egy nyelven elfogadhatóan beszélni...

Még így is le vagyunk maradva sok-sok nemzet nyelvtudása mögött.

Akik meg oroszt tanultak anno, azoknak üzenem, hogy cirka 20 év telt el, örökké nem lehet ezzel vagdalkozni. Mi tartott vissza titeket, hogy azóta megtanuljatok angolul??

2012. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A B kategóriás jogosítvány miatt emeltem ki a kérdést. (Konkrét példa: Személyzeti Tanácsadó cég küldött állásajánlatot, call center ügyintéző állásra, és feltételként - nem előnyként, feltételként - ezt is előírták.

Ilyen alapon egy péktől kőműves szakmunkásvizsgát is elvárhatnak! :(((

2015. máj. 20. 09:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges hogy arra számítanak, ha lenne bármilyen jellegű ügy amit külső helyszínen kell elintézni, akkor el tudj menni - bár ehhez még saját autó is kellene, ha nincs olyan céges, amit elvihetsz.


Pl. én anno kínai étteremben dolgoztam, tőlem is kérdezték van-e jogsim, autóm - autóm nem volt - mert úgy gondolták, hogy a dolgozók majd kimennek a Tescoba vásárolni és házhoz is szállítanak - pedig pultosok voltunk.

Végül valóban a kocsival rendelkező kolléganő ment szalvétáért, mosószerért és házhoz is szállított - a közeli címekre pedig gyalog vittük.

Ez mondjuk nem éppen normális dolog, a kínai helyek nem erről híresek - viszont ki tudja, hogy máshol is mit akarnak.


De szimplán ez is lehet egy előszűrő, bár a call centeresek egyébként is eléggé cserélődnek, még csak nem is olyan jó munka, hogy annyira szűrni kelljen a jelentkezőket.

2015. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!