Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyan munkára jelentkezni,...

Olyan munkára jelentkezni, ahonnan már elutasítottak?

Figyelt kérdés

Elsőre talán hülyeségnek tűnik, de egyrészt felmerült bennem, hogy túl magas bérigényt adtam meg, és ez sem volt jó, másrészt meg most meggyőzném őket, hogy attól hogy pályakezdő vagyok, még jó lehetek a munkára.

Visszaírtak egy hosszabb, kedves válaszlevelet, hogy nem feleltem meg az elképzeléseiknek, de ne keseredjek el, több mint négyszázan pályázták meg az állást.

(Ekkor belenyugodtam, gondoltam valaki mást vettek fel helyettem - viszont azóta továbbra is hirdetik az munkát.)

Hónapok óta nem találok melót, és nagyon nehéz dolgom van mert egy büfészakon szereztem diplomát, ez pedig végre olyan munka lenne amit szívvel tudnék csinálni.

Szóval a kérdés, hogy van-e értelme újra megpróbálni kicsit más motivációs levéllel, vagy hagyjam a francba?

Észrevennék ha másodszor is bepróbálkoznék?


2012. szept. 26. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Értelme annyiból van, h nem veszthetsz vele semmit, nemigaz?Max. még 1x elutasítanak. De nekem az a gyanúm, h ha 400 jelentkezőből egy se felelt meg nekik, akkor valszeg nem is keresnek embert, csak az adatbázisukat töltögetik fel.
2012. szept. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pályázd meg megint, ne foglalkozz semmivel. Amikor az embernek kell a munka, akkor mindent lehet.
2012. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy srác 35ször adta be az önéletrajzát a BMW-hez, (BMW mánia.) mire felvették. Sose add fel.
2012. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne gondolkozz, próbálkozz!


Két éve még én is pályakezdő voltam. Volt egy cég, ahová kiküldtem a jelentkezést. Persze semmi válasz nem érkezett az elküldött jelentkezésre. Aztán pár hónappal később láttam megint a hirdetést. Akkor ismét elküldtem, s később csörgött a telefon. Interjú, majd meg is kaptam a munkát.


A munkakörülmények rosszak voltak, a dolgozókról ne is beszéljek. Egy hónap próbaidő után ugyan ismét munkanélküli lettem, de csak megérte akkor jelentkezni.

Emellett a jelenlegi munkahelyemre (multi) is másodjára vettek fel. A meghirdetett pozícióra nem vettek fel, de bő másfél hónap után felhívtak, hogy lenne egy másik pozíció. Eltelt 14 hónap, hogy ott dolgozom.

2012. szept. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!