Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Neked van még műszakpótlék?...

Neked van még műszakpótlék? Mennyivel lett kevesebb a fizetésed?

Figyelt kérdés
Nyár óta hallom, hogy eltörlik, gondoltam, ha eltörlik, az alapbért majd megemelik. Tavaly voltam decemberben állásinterjún, december végén vettek fel bruttó 90000 ft-ért + 20 % délutáni, 40% éjjeli műszakpótlékkal. Akkor a nettó alapbérem kb. 75000 ft lett volna. 2012 január 2-én volt az első munkanapom, akkor alá kellett írni egy papírt a bérváltozásról, mert bruttó 93000 ft-ra emelték a minimálbért. (Nettó 60915 ft). Na az én alap bérem is bruttó 93000 ft lett. Más meló nem nagyon van, elfogadtam, beletörődtem, próbáltam minél több délutános és éjjeles napot gyűjteni, így 80000 ft körül mindig megkaptam. Most nézem a bérpapírt, 63000 ft nettó, 18-20 óráig van délutáni pótlék, és 22-04 éjszakai, egységesen 30%. Az alapbér a minimálbér maradt, nem emelték. Rohadtul mérges vagyok. TV-ben meg mindenhol azt mondják, hogy nem fognak a dolgozók kevesebbet kapni. Ebből már nem jövök ki.

2012. okt. 5. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
A dolgozók nem kaphatnak kevesebbet, az pedig a cégedre és rád tartozik, hogy hogyan oldjátok ezt meg! Egyébként "jól" jártál, mert emelték a bruttódat 3000 Ft-tal, azaz te megkaptad a kormány által elvárt emelést.
2012. okt. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1-esnek jól kimosták az agyát. Benne van az új MT-ben, hogy nem kötelező már a műszakpótlék. A kritikákra mondták azt, hogy hát ott a béralku lehetősége, az nem tilos, megoldják egymás közt. Ja, amikor 1 állásra van több száz jelentkező, akkor ott nagyon van ám lehetőség béralkura! Persze, hogy kevesebbet kapnak.
2012. okt. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!