Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Láttál már olyan munkahelyet,...

Láttál már olyan munkahelyet, ahol nem a kapcsolatokon múlnak a dolgok? Akár bekerülés, akár ottani előmenetel.

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 19:50
1 2
 1/15 anonim válasza:
42%
Sajnos nem.
2012. okt. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nem
2012. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen.Érettségivel,szakképzettség nélkül kerültem oda 10 éve,szakképesítést szereztem,végigjártam a ranglétrát,és középvezetői munkakörből jöttem gyesre.
2012. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Antimod ***** válasza:
Még egyik munkahelyemre sem kapcsolatok révén kerültem.
2012. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Attól is függ, milyen cég, munkakör, persze el lehet menni gyorsétterembe hirdetésre jelentkezve vagy egy barát által, aki mondjuk ott dolgozik és beajánl, de voltam pl. szállítmányozási cégnél interjún, ahol bár hirdettek, már az elején tudták, csak azt a 10 embert hívják be, akinek ismerős, már ott dolgozó ember külön behozta az önéletrajzát....
2012. okt. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Talán nem fog tetszeni amit írok, de az hogy hogyan tudod ellátni a feladatodat (kivéve a legprimitívebb munkaköröket) nagyrészt azon múlik milyen a viszonyod az emberekkel az adott szakmában, üzletágban. Tehát ha elakarsz érni valamit, nagyon gyorsan tanulj meg kapcsolatokat építeni és főleg ápolni!
2012. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6-osnak azért nincs igaza, mert nem erről szólt a kérdés. Az természetes, hogy akit elő akarnak léptetni, azzal legyen a főnöknek jó viszonya. Aki mindenkivel haragban van a munkahelyen, nyilván nem számíthat előléptetésre.

De itt inkább az a baj, hogy felelősségteljes állásra olyan embereket vesznek fel, akik teljesen alkalmatlanok rá, csak azért, mert xy rokona, barátja. Aki meg tényleg értene hozzá, annak nincs munkahelye.

Mellesleg azért bekerülni be lehet néhány helyre, hogy meg előléptetnek-e, az sok mindenen múlik.

Én pl. az előző munkahelyemre pályakezdőként azért kerültem be, mert beszéltem spanyolul, és abba a munkakörbe ez fontos volt. Viszont előléptetést nem sikerült elérnem, mivel akárhova pályáztam nem kellett a spanyol, viszont a helyemre nagyon nehezen találtak volna valakit. Ezért mindig el lettem utasítva, mert a főnököm nem engedett el. Itt ugyanis úgy ment, hogy a jelenlegi főnöködnek a jóváhagyása kellett az előléptetéshez. Szóval ha jól dolgoztál, nem hagytak fejlődni. Ellentmondás, de sokan azért hagyták ott a céget.

A mostani munkahelyemre is saját erőből jutottam be. Vagyis inkább fejvadász nyomott be, de ő nem volt az ismerősöm. Szóval azért, ha jó az önéletrajzod, vagy beszélsz nyelveket, akkor lehet esélyed.

2012. okt. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mikor nekialltam allast keresni 1 het alatt harom helyre hivtak be oneletrajz alapjan. Elso helyrol 2 nap mulva hivtak, hogy mehetek, a masodik helyen azonnal mondtak, hogy kezdhetek. 3. helyre mar nem mentem el.
2012. okt. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es! Hol sikerült így hasznosítanod a spanyol tudásod? Csak érdekelne, én most kezdtem spanyolt tanulni, de nem tudom, használhatom-e valahol. Te milyen területen és melyik megyében dolgozol?
2012. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Érettségivel,szakképzettség nélkül kerültem oda 10 éve,szakképesítést és diplomát szereztem

"

eredményem nulla, sőt

2012. okt. 7. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!