Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadjam az új munkakört,...

Elfogadjam az új munkakört, vagy vállaljam, hogyha visszautasítom, valószínűleg kirúgnak?

Figyelt kérdés
Felajánlottak egy nagyon nagy felelősségel járó munkakört. A fizetésem a mostani duplája lenne (kb. 150 ezer forintot kapnék), de szerintem nem lennék rá alkalmas. Egy bankban dolgozok, teljesen kezdő vagyok. Nem is értem, hogy miért rám esett a választás. Félek, ha visszautasítom, kirúgnak, és pályakezdőként ki tudja, mikor kapnék újra munkát a szakmában. Mit tennétek a helyemben?
2012. okt. 6. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz hogy nem tudnád elvégezni?

Mellesleg minden fejben dől el! Ha nem akarod, akkor nem is fog menni!

2012. okt. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyrészt nincs meg hozzá a szaktudásom, másrészt a kollégák sem vesznek kellően komolyan. Amikor helyettesítettem pár napra a kolléganőt, aki most végzi ezt a munkát, akkor is rengeteg probléma volt belőle, hogy egyszerűen átnéztek rajtam, hiába kértem például őket, hogy küldjék el a megfelelő dokumentumokat, semmibe vettek, nem voltak rá hajlandóak, mert szerintük túl fiatal és tapasztalatlan vagyok, és szerintük galibát fogok csak okozni.
2012. okt. 6. 13:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarják hogy egy fiatalabb dirigáljon nekik. Ez egyértelmű.
2012. okt. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor azt kell csinálni, hogy a főnöködhöz fordulsz, és jelzed neki, hogy ez meg az a kolléga nem hajlandó végrehajtani a kéréseidet, ami szükséges a munkádhoz, és kéred, hogy csináljon valamit.


Nem leszel népszerű, ezt elmondom, még annyira se, mint voltál, de az garantált, hogy a főnök beavatkozása után megtanulják, hogy ne szórakozzanak veled.


A munkahely pedig munkahely, oda nem puszipajtáskodni jár az ember elsősorban, hanem pénzt keresni.


Hát a két variáció közül egyértelmű, hogy ezzel jársz jobban, attól még kevésbé fognak tisztelni vagy komolyan venni, ha visszakozol és mész vissza feleannyi pénzért beosztott niggernek, ha viszont azt teszed, amit írtam, akkor lehet, hogy egy szemét spiclinek fognak tartani, de megcsinálják, amit kérsz tőlük, ha nem akarják, hogy kirúgják őket. A munkakörbe meg előbb-utóbb beletanulsz.

2012. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát a főnökség nem éppen tud parancsolni nálunk, ugyanis ezelőtt kerek-perec megmondták nekik is, hogy ők azokat az iratokat nem juttatják el hozzám és punktum. Már kirúgással fenyegették őket, akkor sem voltak hajlandók rá, mert túl nagy munka lett volna. Amikor pedig visszajött a kolléganő a szabadságról, el lett felejtve az egész, persze semmi szankció nem volt (és tudta mindenki, hogy következmény nélkül fog maradni az egész).

2012. okt. 6. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is azt kell tenned, hogy a főnöködet keresed meg ilyen kérdésekkel. Mást nem tehetsz. Ha emiatt nem tudsz eleget tenni a munkaköri kötelességeidnek, akkor kéred, hogy vagy téged rúgjanak ki, vagy pedig azokat, akik nem adják ki neked a munkához szükséges anyagokat.


Ja, és azt mégis hogy gondolod, hogy amiatt nem rúgnak ki embereket, amiért a mások munkavégzését hátráltatják, de akkor majd azért kirúgnak, ha jelzed, hogy csak akkor vállalod el a munkakört, ha érvényt szereznek annak, hogy megkapd a munkád elvégzéséhez szükséges információkat...?

2012. okt. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 grafno ***** válasza:
Szia! Engem érdekelne így bő 11evvel később mire jutottál??
febr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!