Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún milyen típusú...

Állásinterjún milyen típusú kérdésekre lehet számítani?

Figyelt kérdés
Sosem voltam még állásinterjún. Nem a HR-es tartja, hanem az osztályvezető (köztisztviselői állást pályázok). Gondolom kíváncsi lesz a motivációmra, ezen kívül még mire szoktak kitérni? Szakmai dolgokba belekérdeznek minden esetben?
2012. okt. 7. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van gyereked?Mikor akarsz?Van kapcsolatod?Hány éves vagy?Ezekre a kérdésekre mindenképpen számíthatsz, a többi nagyon változatos és nem lényeges, mert leginkább a már felsoroltakra kíváncsiak.Amennyiben teljesen egyedülálló vagy és minimálbérért hajlandó vagy bármikor lelkes motivációval túlórákat vállalni, akkor nyert ügyed van.
2012. okt. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már egy jó pár interjún voltam és csak egyszer kérdezték meg a gyerek témát. Köztisztviselők esetében nem nagyon hiszem, hogy gyerek téma szóba kerül. Biztos, hogy tudod kell a állami szerv működéséről mindent, ahova jelentkeztél. Miért oda jelentkeztél? Hajlandó vagy-e plusz képzéseket elvégezni?

Én pályakezdőként mentem kormánytisztviselőnek, igaz volt szakmai tapasztalatom (diákmunka), de inkább a tanulmányaimra voltak kíváncsiak. Azt mindenhol megkérdezik, hogy hol és kivel élsz egy háztartásban.

2012. okt. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. okt. 7. 15:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam sose kérdezték meg hogy van e, és mikor szeretnék gyereket. Párkapcsolatról sem kérdeztek. Talán azt,hogy kivel élek, de abban sem vagyok biztos... Inkább szakmai tapasztalatot, sulikat, és fizu igényt.
2012. okt. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Én nemrég voltam állásinterjún (2 napja). Meséljen magáról, miért pont ezt tanulta, mi a motivációja, mik a legjobb-legrosszabb tulajdonságai, hajlandó-e túlórázni, van-e gyereke, családja, mennyi a bérigénye-ezek hangoztak el, kb 30 perces, pörgős volt.
2012. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
szakmai kérdésekbe nem mentek bele? pl. vázolja fel mit tud erről és erről. elkezdtem átnézni a régebbi tananyagokat, de ugye elég tág.
2012. okt. 7. 17:03
 7/7 anonim válasza:
100%
nem szokott lenni szakmai kérdés, csak max a szakdolgozatodról, ill, a helyről, ahova mész, hogy mit tudsz róla.
2012. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!