Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek, fiatal pályakezdőknek...

Nektek, fiatal pályakezdőknek is nehéz találni munkát?

Figyelt kérdés

Nektek, fiatal pályakezdőknek is nehéz találni munkát?

Már több mint két hónapja küldözgetem az önéletrajzaimat, sok helyre személyesen is bevittem hátha úgy megnyerőbb az ember, de hiába. Kezdő diplomás elektronikus grafikus vagyok és már bármilyen munkát elvállalnék. Galériákba mentem el, grafikai stúdióknak küldtem el a munkáimat, de egyre kilátástalanabb. Több helyre eladónak is elküldtem a pályázatomat, de mégse kellek. Menjek tescoba árufeltöltőnek?? Ne értsetek félre, nem sajnálkozásból mondom ezeket, de a kezdeti lelkesedés nagyon kezd elmúlni. Ti hogyan boldogultok??


22 F.


2012. okt. 11. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy boldogulok? Kb. Sehogy...


Nekem érettségim, egy középfokú általános gazdasági és statisztikai ügyintézőm illetve egy felsőfokú banki szakügyintézőm van.


Eddig jelentkeztem irodákba, eladónak, takarítónak, bejárónőnek, árufeltöltőnek, büfébe. Jelenleg olyan 70-80 elküldött önéletrajznál tartok. Eddig 3 helyre hívtak be, de egyik helyre se vettek fel.

2012. okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Külföld haver,ha itthon nem találsz menj ki.

Ne árufeltöltőként próbálkozz hidd el,nagy visszalépés lenne egy informatikai tudással.

Kinti melókat pályázz.

2012. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amíg munkát keresel és van időd, fejleszd az angol nyelvtudásodat, és ha már eléggé jól tudsz, akkor próbálkozz külföldön. Ott szerintem sokkal nagyobb szerencséd lesz.
2012. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ti úgy beszéltek külföldről , mintha tárt karokkal várnák oda is a pályakezdő magyarokat... Ott se kolbászból van a kerítés, na meg ki is kell jutni pénz, szállást kell találni pénz, és ki tudja ott is mikor fog munkát kapni az is pénz. Srác tescoba se vennének föl, mert oda is túljelentkezés van, inkább veszik fel a 8 általánost mert kevesebbet kell fizetni és biztos nem lép le 1 hónap után. Én már 4 hónapja munkanélküli vagyok, annyira helyre küldtem önéletrajzot, egyik se reagál, amelyik igen, az behív interjúra, majd közlik mást vettek föl. Ismeretség nélkül nagyon nehéz.
2012. okt. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen könnyebb kint főleg egy műszakisnak.Figyelj engem csak azér nem vettek fel Luxemburgba annó,mert nem beszéltem franciát jól.Már a munkaszerződést írtuk volna alá,programozóként kolbászból van a kerítés.Kérdés,milyen szakmád van?Szakma függő minden,egy effektíve ,,csicska munkás" természetesen gürcöl,de még akkor is jobban él kint.
2012. okt. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, én 15 hónapnál tartok, már túlléptem az 1000. elküldött életrajzot, a jövő héten majd megyek igényelni az FHT-t. Egy érettségim és egy használhatatlan vendéglátós OKJ-m van, három nyelven beszélek, nem vagyok se ronda, se színes bőrű, se fekélyes, mégsem kellek sehová :(


25F

2012. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kb 1 és fél év, és semmi. De a zepter már hetente felhív.......

Van 1 szakmám, semmit sem ér. Interjúkon szétbókolnak, milyen jó vagyok meg minden, de jönnek az 5-10 éves tapasztalattal bírók, és elveszik az állást...

2012. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!