Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szólsz hozzá, hogy a mi...

Mit szólsz hozzá, hogy a mi magyar 25 év alatti fiataljainknak "csak" 28,5%-a munkanélküli? (lent)

Figyelt kérdés
Nincs is annál jobb, mint kedvtelésből ksh-zni meg eus és nem eus országok munkanélküliégi rátáit nézegetni. Optimizmussal és derűlátással tölt el, hogy a mi magyar 25 év alatti fiataljainknak "csak" 28,5%-a munkanélküli (regisztrált), míg a görögöknél ez 55,4%. Azért a norvégok 7,9%-át eléggé irigylem mondjuk. Másrészt arra is rá kellett döbbennem ismét, hogy diplomával még mindig kevesebben merengnek romkocsmák félhomályában, mint 8 általánossal. Jó érzés ez. Tetszik.

2012. okt. 4. 20:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú, hogy manapság egy fiatal elvégez valamilyen iskolát és utána nem talál munkát, nem kap lehetőséget arra, hogy megszokja a rendszeres munkábajárást, a rendszeres feladatteljesítést és azt érezze, hogy az igyekezetének, törekvéseinek volt értelme. Ugyanakkor más helyeken nyugdíjkorhatár feletti emberek napi 6 órában dolgozhatnak, ahelyett, hogy élveznék a nyugdíjukat. Lehet, hogy az a nyugdíj tényleg nagyon kevés, de talán a fiatalnak is élni kellene valamiből. Tisztelettel kérem, ne mondjatok rám kígyót-békát ezért a véleményért. Én is nyugdíjas vagyok, már 12 éve, beosztjuk azt, ami van, ahhoz mérjük az igényeinket és nagyon fel vagyok háborodva, amikor a médiákban olyanokról olvasok, hallok, hogy 2-3 gyerekes családokban a szülők munkanélküliek és a családi pótlék az egyedüli megélhetési forrásuk.
2012. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
A 28.5% igazából egészen jó adat. A görögök 55.4%-át el se tudom képzelni, milyen lehet, micsoda reménytelenség..
2012. okt. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Igen mert nagy részük egyetemista, vagy OKJ.-van azért nem regisztrált munkanélküli.
2012. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Gondolom a spanyoloknál sem rózsás a helyzet, mert úgy hallom, szó szerinte menekülnek onnan a fiatalok, annyira nincs semmi.
2012. okt. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Engem mondjuk a spanyol meg a görög ráta jobban meglep.


Hát emberek, gondoljatok már bele, ott nem is kell fűteni télen, nem kell hitelt felvenni rezsire!


Mind a két országnak kiváló természeti, és turisztikai adottságai vannak, nem úgy, mint a mi maradék csonkaországunknak.. oda mennek a gazdag külföldiek pénzt költeni akkor is, ha nem csinálnak semmit, sőt még innen is inkább oda mentünk, mint a Balatonra, mert kb. egy árban van (ez a mi töketlenségünk eredménye, de akkor is. azért objektíven nézve ott több látnivaló van).


Ott (főleg Spanyolországban) vannak nagy hegyek, lehet bányászni, lehet halászni, lehet tengeren át kereskedni, és főleg Spanyolország sokkal nagyobb, mint mi vagyunk.


Én elhiszem, hogy ott is elkúrták, de ott legalább lehetne valamit kezdeni a természetadta adottságokkal akkor is, ha ott se termel senki semmit, mert a libsi maffia ott is eladott mindent a külföldieknek, mint nálunk.


De nem. Sőt, mindezek ellenére jóval nagyobb szarban vannak, mint mi.


Bár szerintem egy merénylet, amit nálunk csináltak a politikusaink a 20 év alatt, de ezeket látva azt kell mondanom, hogy két válasz van a helyzetre:

vagy mi nem kúrtuk el annyira a dolgokat másokhoz képest, vagy ez az egész mediterrán térség egy lusta, trehány, nyomorult banda, aminek nincs helye a világon...

2012. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Tulok Teréz válasza:
71%
Engem nem a 25 év alattiak foglalkoztatása érdekel, hanem az hogy milyen munkát tudnak(és akarnak)ajánlani az 50 év felettieknek!
2012. okt. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

És ha ehhez a 28,5%-hoz még hozzá adjuk azokat akik

- tanulnak, mert akkor inkább tanulok mint semmit se csináljak

- azokat akik nincsenek regisztrálva, mert minek regisztráljak, semmi értelme (se munka se képzés)

- azokat akik nagyszülőnél vannak ápolásin, mert azért is jár legalább valami

- azokat akik közmunkába vannak (bár dolgoznak, és hivatalosan nem munkanélküliek, de ez csak statisztika szépítés)

- stb, stb

akkor még "rózsásabb" a helyezet, mint ez 28,5%!!!

2012. okt. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 kapo1588 ***** válasza:
71%
érdekesnek érdekes adat, de én mondjuk arra lennék kiváncsi hogy a magyar diplomások hány % pályaelhagyó... hány tanár megy biztosítási ügynöknek, hány biológus lesz adatrögzítő stb stb...
2012. okt. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
kapo1588: Ez jórészben azért van, mert egyszerűen rossz pályát választottak továbbtanulásnál. Nem az ország hibája, hogy nincs elég hely évi 20.000 Médiatudományt végzettnek.
2012. okt. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség, hogy rossz pályát választottak, ez tömeges munkanélküliség Magyarországon. Rossz pályát az vagy azok választottak akik miatt most a tömeges munkanélküliség van Magyarországon. Ja és szerinted, hogyan kell 60 ezer forintból megélni?
2012. okt. 9. 16:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!