Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországba mennék dolgozni,...

Németországba mennék dolgozni, szerintetek mennyi pénzt kellene vinnem hogy az első fizetésig kibírjam?

Figyelt kérdés

Gondolok itt albérletre (1szobás), kaja-pia, esetleg a munka elintézéséhez szükséges iratokhoz némi pénz ha kellene. Nem tudom hogyan működik ez.

Bankszámlát nyitok kint, utána mi lenne a teendőm?


2012. okt. 12. 13:50
 1/3 anonim válasza:
94%

ez nagyban függ attól, hogy hova mész.

a lakásárak nagyon változóak Németországban.

itt Bajoroszágban (München környékén)egy egyszobás garzon kb 450-500 euro havonta rezsivel. ha megfelel egy családi házban kiadó szoba is neked, akkor mondjuk 300 euro.

munkád van már?

a munkához erre bejelentett lakcím kell sajnos. a bankszámlanyitáshoz is. az első dolgod tehát a lakáskérdés.

nos. itt most nem számolom, hogy kapsz-e fizetés egy hónap múlva vagy nem.

úgy veszem, hogy egy egyszobás lakást kibérelsz és elintézed amit kell (amúgy sem a lakcímhez, sem az adókártyához, sem semmilyen irathoz nem kell pénz)


egy lakást ha kiveszel, akkor le kell tenni általában kéthavi kauciót. ez rezsi nélkül számolandó. mondjuk 350-400 a lakás. az 800 euro. plusz az első havi lakbér, mert előre kérik. mondjuk eddig 1200. ha nem magánszemélytől veszed ki, akkor számolni kell províziós díjat (ezt az ingatlanosnak adod, általában szintén kéthavi, tehát akkor 2000nél járunk) de tegyük fel, sikerül találnod magánszemélytől, maradjuk az 1200 euronál.

ha egyedül vagy és nem vagy nagyigényű, akkor 200-300 euro a kaja. nem tudom, mit tudsz hozni, mit nem, a lakásba mit kell venni és mit nem, így ezekkel nem tudok kalkulálni. csak kaja és szállás.


én alapvetően mindenkinek azt mondom, hogy egy induláshoz 3000 eurora van szükség, HA megvan már a munkahely, ahova mehetsz. különben havonta egy további ezrest számolj rá minimum.


remélem segíthettem. ha további kérdésed van, szívesen válaszolok.


leszögezem mégegyszer, én Bayernről írtam, a régi kelet-németország jóval olcsóbb, bár a fizu sem annyi.

2012. okt. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
első vagyok. érdekelne, kinek sikerült anélkül lepontoznia, hogy válaszolt volna a kérdésre? elég fura. egy ideje itt élek, sok kiköltöző embert látok, és azt hiszem teljesen korrekt választ adtam. sokak visszamentek Magyarországra akik ennél kevesebb pénzt hoztak. aminek lássátok be, semmi értelme. kijött 1500 euroval, kért kölcsön itt párszázat, nem talált munkát és visszament. ezért felesleges 300-400 ezer forintot elkölteni. mi is 3000 euroval jöttünk ki anno, úgy, hogy a férjem másnap kezdett, volt munkahely. és képzeljétek el, éppen elég volt. pedig nem vettünk semmit, csak amit muszáj volt. mivel 2200 eurot kellett a lakásra fizetni amint kivettük. plusz az első havi rezsi. szóval kb 300 euronk maradt egy hónapra. az itt nem sok....
2012. okt. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is Németországban élek, az előzőnek teljes mértékben igazat adok. Abszolút így van.
2013. jan. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!