Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék pilóta?...

Hogyan lehetnék pilóta? Tényleg ennyire drága a pilóta képzés?

Figyelt kérdés

(Ez az ötlet kb 20perce vedődött fel ahogy olvastam hogy minek érdemes tanulni...)

Mi kell ahhoz hogy pilóta lesessek egyetem vagy...?

Hát jó hogy visszahozza az árát, de honnan szerezzek én 10 millát? Magyarországon el lehet ezt még végezni? Utas szálító pilóta szeretnék lenni vagy milyen fajta van még? Esetleg légitársaságoknál mit lehet még dolgozni? Vagy minek érdemes még tanulni ami sokat keres?

16/f

Köszönömszépen.:D


2012. okt. 15. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Most ez nem a legjobb szakma, egy csomó pilóta van most állás nélkül.
2012. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Igen, sok az állás nélküli, de tapasztalt pilóta (lásd. Malév csőd), de ha pilótának szeretnél tanulni, úgy tudom vannak országok, ahol olcsóbb a képzés, mint itthon. Nyelvtudás, egészségi alkalmasság és elszántság kell hozzá!
2012. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát a nyelvtudást még csiszolni kell de....:D Lehet mire én oda érek, addigra ismét jó lesz.:) Köszönöm.
2012. okt. 16. 16:03
 4/8 anonim válasza:
100%

A kérdésed alapján egy érett gondolkodású fiatalember lehetsz ezért elmondom neked, hogy én pilótaként jelenleg kénytelen vagyok sok-sok sorstársamhoz hasonlóan valami egész másból megélni. Amíg nem adódik valami lehetőség, addig vegetálunk. Ha volna ismeretség, vagy hajlandó lennék jó messzire elmenni Európából, akkor valószínűleg hamarabb sikerülne pilóta állást találni.

DE!!! A polgári repülés nem először van hullámvölgyben. Korábban is volt már túlkínálat pilótákból, aztán eltelt pár év, és minimális tudással vették fel az embereket, meg azokat is természetesen akik már rendelkeztek némi múlttal. Szóval amikor majd egyszer ismét eljön az az idő (egyszer majdcsak eljön), akkor lépéselőnyben lesz az, akinek nem kell a 0-ról kezdeni a pilótáskodást.

Ajánlom még figyelmedbe további információkért a "Pilóta szeretnék lenni" fórumot az indexen és ezt: www.hacoair.hu

2012. okt. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Annyi kérdésem lenne hogy te is kifizetted a milliókat vagy hogy lettél pilóta? Remélem lesz munkád nem sokára:) Amugy én a helyedbe kimennék külföldre, most ezt nem azért mondom hogy okoskodni akarok, de..... Pl amerikába biztos szereznél állást vagy németbe (igaz ott valamivel többet fizetnek mint az USA-ba ugy tudom) De a havi 2milla szerintem simán meglenne... Ha nincs családod akkor én nem gondolkodnék rajta.... de gondolom hogy van, ezért nem mentél még ki.:) De azért hónaponta simán hazajárhatnál főleg ha németbe lennél. Remélem igy lesz, úgy trvezem hogy elmegyek kaszkadőrnek tanulni éretségi útán és majd ha meglesza pénz elkezdem a pilóta képzést vagy nemtudom még.

Köszi a segitséget:)

2012. okt. 18. 18:49
 6/8 anonim válasza:
100%

Ez a pilóta-dolog ennél azért kicsit bonyolultabb. Van családom, igen, de nem ezért nem megyek külföldre, ill. ha mennék akkor ők is jönnének velem.

Az hogy valaki pilóta, az nagyon tág fogalom. Alapvetően vannak magánpilóták, és vannak kereskedelmi/közforgalmi pilóták, és ezen belül is még számtalan dolog megkülönbözteti egymástól az egyik pilótát és a másikat. Mivel repültél, mennyit repültél, hol repültél, stb. Hogy csak egy érzékletes példát említsek, ha egy bizonyos kínai típuson repülsz akár sok száz órát kereskedelmi forgalomban (most nem jut eszembe ez a konkrét típus, de van ilyen), azt az európai légügyi hatóságok nem ismerik el valós repülési tapasztalatként, mert ilyen az adminisztráció, és kész. Aztán ha valaki Európában pilóta, az itt megszerzett jogosításokat "konvertálni kell" ahhoz hogy repülhess Amerikában, de még Európán belül is vannak országok, akik egymás papírjait nem fogadják el egy az egyben. Magyarország sem kivétel sajnos. A hatóság pedig sajnos nem könnyű eset. Állandóan változó jogszabályi környezetnek próbálunk megfelelni, mikor még követni is sem egyszerű.

A befektetett milliók ennek tükrében tehát nem mindegy hogy hol és hogyan hasznosulnak. Természetesen fizettem én is elég sokat már, és még mindig bőven volna mit. De ha nincs rá esély, hogy visszakeressem, akkor inkább nem is fektetem be. Majd jobb időkben. Havi két milla nemigen lenne meg egyébként. Az igen ritka szerintem ha valaki ilyen jól keres pilótaként.

Mindenesetre - nem tudom merrefelé vagy az országban - de ha szeretnél egyet repülni, netán megpróbálni egy kicsit repülőt vezetni (mert azt is lehet még neked is bármikor), akkor írj e-mailt és megbeszéljük a részleteket. Egy alkalom nem nagy befektetés de életre szóló élmény. ;)

2012. okt. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sziasztok! Én is pilótaképzésen gondolkodom, de fogalmam sincs hogyan válasszak sulit magamnak. Túl sok a lehetőség, nem tudok dönteni. Ti mi alapján választanátok? Kérdező, neked hogy áll a projekt? :)
2013. dec. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Google -> pilótaképzés, és szépen végignézni a találatokat. Ha nagyon nulláról indultok, akkor a pilótaképzés.net-et végigolvasva lesz egy kis fogalmatok az egész rendszer felépítéséről. Aztán átolvasni a fórumokat: airportal, index pilóta fóruma. Végül pedig szépen sorban végig kell nézni a pilótasulik kínálatát (Tréner, Flycoop, Cavoc, Flyteam, Pannonair, stb.)
2014. jan. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!