Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő vagyok érettségivel...

Pályakezdő vagyok érettségivel, csomó helyen probálkoztam már és sehol semmi, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Jó kereseti állást keresek, 10 érettségi vizsgám van, van jogosítványom, emelt szintű biológia érettségim, tudok gépírni, rendelkezek saját autóval- és van belügyi rendészeti érettségim is. Még is nincs semmi olyan munka lehetőség amivel pénzt tudnák keresni.


Mindenhova szakmával rendelkezőket keresnek, ami elszomorít.


Mivel a most lévő kormányunk, nyomja azt, hogy munkába álljanak az emberek, de hogyan hogy ha nincs munka lehetőség ... Ez mérgesít.


2012. okt. 15. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

De, van munkalehetőség, csak nem semmihez nem értő embereknek. Tanulj szakmát. Ennyi. Az érettségivel kitörölheted. A diplomásokkal Dunát lehet rekeszteni, és a büfészakosok ugyanúgy nem értenek semmihez, ahogy te sem, csak nekik van róla papírjuk is. Senki nem fogja neked tálcán kínálni a munkát.

Egyébként hány helyre jelentkeztél cégre szabott önéletrajzzal, névre szóló motivációs levéllel? 5-10? Naponta kell ennyi helyre jelentkezni, hogy pár 2-3 hónapon belül találj állást.

2012. okt. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen képzeld,operációs munkától kezdve sok helyre jelentkeztem, önéletrajzzal motivációs levéllel.


Tudod mid mondtak, azt hogy most nincs felvétel. És tudod hogy még mit mondtak, hogy próbáljam meg 1 hónappal később...


Más helyeken azt mondták, hogy ez a munka program megszünt, még sem jött össze.


Máshol pedig még válaszolni se válaszoltak.

2012. okt. 15. 19:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne viccelj már!


Pályakezdőként, középfokú és felsőfokú szakmával nem tudok elhelyezkedni 3 hónapja Budapesten, akkor nehogymár egy érettségitől csodát várj.


A mai napig összesen 78 helyre jelentkeztem, ebből összesen 3 helyre hívtak be, persze azokról a helyekről azóta is értesítenek...


Én nem mondom azt, hogy tanulj, mert látod, hiába van két szakmám, nem vagyok előrébb semmivel.


Én azt ajánlom, hogy ezt a "jó kereseti állást" add lejjebb de nagyon. Egy érettségivel, ami a mai világban már alapvető, te a büdös életbe nem fogsz jól keresni. Örülhetsz ha majd a minimálbért megkapod.

2012. okt. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ez így van sajnos utolsó...


Ahol munka lehetőség van ott minibér van, és csak diákmunkásoknak 99%-ban. Ami nevetséges szerintem.

2012. okt. 16. 10:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Én azt tartom nevetségesnek, hogy ha érettségid van nem tudsz elhelyezkedni. Ha szakmád van, nem tudsz elhelyezkedni. Ha diplomád van, azzal se feltétlen. Szóval ami itt megy az katasztrófa.
2012. okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Magyarul a magyar állam, a felnőt emberek után semmilyen felelőséget nem vállal, úgy hogy főállásban nem tud elhelyezkedni .. :( Király
2012. okt. 16. 10:35
 7/11 anonim ***** válasza:

"Jó kereseti állást keresek, 10 érettségi vizsgám van"


Jó kereseti állást érettségivel? Te holtél az utóbbi években, a föld alatt? Ne haragudj, de majdnem felnevettem ezen a mondaton.


Kapcsolatok nélkül, jól fizető munkát felsőfokú szakképesítéssel lehet szerezni, főiskolai vagy egyetemi diplomával. De az sem mindegy, hogy milyen diploma, hiszen bölcsészként egészen más esélyeid vannak, mint mérnökként.


Szerintem komolyabb keresetre érettségivel csak vállalkozóként van esélyed, dehát az is kockázatos és kell hozzá némi üzleti érzék. Szimpla alkalmazottként esélytelen.

2012. okt. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"Te holtél az utóbbi években" --> "hol éltél"
2012. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

"Magyarul a magyar állam, a felnőt emberek után semmilyen felelőséget nem vállal, úgy hogy főállásban nem tud elhelyezkedni .. :( Király"


Szerintem ez nem így van. Csak az emberek kitanulnak egy szakmát vagy elvégeznek egy egyetemet és várják a csodát. Közben a statisztikák szerint a magyarok 35%-a beszél csak idegen nyelveket, mikor legalább egy középfokú angol nyelvtudás alap lenne mindenkinek. Munkatapasztalatuk szintén nincs, pedig pl. egyetem alatt rengeteg lehetőség lenne akár külföldi tapasztalatot szerezni, de nem éltek vele. Persze sz*r a gazdaság, nagy a munkanélküliség, ezt elismerem, de a környezetemben azt látom, hogy aki ambíciózus és nem egy papír megszerzésétől várja a csodát, annak igenis van munkája, nem is akármilyen. Pedig nem mérnöknek tanultak, vagy más menő szakmájuk van, hanem pl. nemzetközi tanulmányok szakon végeztek, ami egy büfészak és Dunát lehet rekeszteni az itt végzett munkanélküliekkel. De elérték, hogy kitűnjenek a tömegből a tudásukkal.

Azt pedig már végképp nem kéne elvárni, hogy egy érettségivel alkalmazzanak, jó hogy nem azt várod el, hogy azért kapj "jó kereseti állást", mert tudsz írni...

Ezeket nem azért írtam, hogy a kormányt védjem, tényleg sok kárt okoztak, de már nagyon unom, hogy mindenki azt várja, hogy a sültgalamb a szájába repüljön.

2012. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Érettségi valóban semmit se ér.... Nekem OKJ vizsgám is van mégis körberöhögnek vele. Most fősulira járok, diplomával van talán a legtöbb lehetőség.


Amúgy amiket csinálhatsz jelenleg: Vagyonőri állás, Call- center, pénzügyitanácsadó és hasonló rengeteg jutalékos szar rendszer. A vagyonőri talán a legjobb, abból is főleg a 24/48as....oda még tapasztalat se kell. de a jó kereset max 110 lesz. Ha 200as kereset a célod, azt érettségivel, tisztességes munkával ma nem fogod tudni megkeresni.


Számomra ami most bejött: egy extravagáns önéletrajz, ami felkelti az emberek figyelmét, nem a megszokott word doc verzió, hanem pl photoshopp.....


Az emailben érdemes pár szót írni magadról, ami nem derül ki a önéletrajzból és a motivációs levélből pluszba, ezzel is kicsit felkeltse a figyelmet, hogy nem a megszokott jelentkeznék a blablabla állásra szól...


Amúgy én azt tanácsolom neked, a legjobb ha ráfekszel a nyelvekre... Nem tudom, hogy állsz jelenleg velük, de ha felsőfokú szinten tudsz angolul és németül elég sok lehetőséged van, sokszor csak nyelvtudást kérnek!

2012. okt. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!