Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen tulajdonsággal kell...

Milyen tulajdonsággal kell rendelkezem ahhoz, hogy boncmester ként dolgozhassak/boncmester legyek?

Figyelt kérdés

#boncmester #boncmester tulajdonságai
2012. okt. 17. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy érettségi, aztán OKJ-s boncmester képzésben veszel részt ha ez az álmod.
2012. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Érettségi nem tudom hogy kötelező-e hozzá.Én régebben nézegettem, egy okj-s vizsga kell hozzá.De a fizetés elég kevés a munkához képest.Legalábbis a kórházi boncmesterek átlagban 110-130ezer között keresnek.De a tévhittel ellentétben nem kell vízihullákat meg ilyeneket boncolnod(pl gyilkosság következtében elhunyt személyt) mert azt hatósági boncmester csinálja.De minden esetre gyomor és jó fizikai állapot(hiszen 150kilós hullát is mozgatni kell) kell hozzá:) Sok sikert!!
2012. okt. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
22%
Ahhoz egyetemet kell végezni okoskák. A boncmester az a patológus, ami egy diplomás orvosi cím. Úgyhogy tanulj é menj egyetemre orvosira, aztán tudsz szakosodni!
2012. okt. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Előző


Nagy mellényed van, de nincs igazad.


A boncmesteri munkához nem kell orvosi végzettség. A patológiát ne keverd ide, mert nem az volt a kérdés.

A kérdező igenis lehet boncmester egy érettségivel és OKJ papírral. Orvosi egyetemet nem kell végeznie.


Tehát tájékozódj, mielőtt kiosztasz itt minket, kedves "okoska" ahogy te találtad mondani

2012. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 László Cika válasza:
Egyetem nem kell hozzá, de előtte több éves műtős segédként eltöltött idő,ami több éves képzés. Van kimondottan eü.szakiskolájuk. Nem könnyű.Sokan tévedésben vannak, nagyon kevés ember alkalmas erre a munkára. A patológiákon patológusog, boncmesterek, és egyéb kisegítők dolgoznak.Sokan az utóbbival keverik össze a boncmesterséget. Sok sikert.
2012. okt. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ian Catman ***** válasza:

Kicsit keverednek a dolgok.

1. a legmagasabb a patológus, ahhoz orvosi egyetem kell.

2. boncmester is lehetsz, de ő nem tehet meg mindent amit a patológus tesz (pl. bűncselekmény, rendőrségi vizsgálat stb. esetén orvosi boncolás kell.)

3. kb. a műtőssegéddel egyenrangú boncoló segéd, szerintem érettségi plusz valóban OKJ szakvizsga kell.

4. Ha egyik sincs, akkor sima műtőssegédként sertepertélhetsz a boncolóasztal körül, sterilizálhatod a szerszámokat, takaríthatsz, de a holttesthez nem nyúlhatsz.

2012. okt. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az előttemszóló már leírta a lényeget...


én is az akartam lenni, de aki hívott magamellé segédnek amíg tanulok, elmesélte, hogy mivel jár ez a pálya...


letettem e szándékomról...Te ne tedd!..csapj bele!irány az OKJ!

2012. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!