Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak itt rajtam kívül...

Vannak itt rajtam kívül vállalkozó szellemű fiatalok akik továbbtanulás helyett vállalkoznának vagy már vállalkoztak?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és nem szeretnék továbbtanulni. Egyrészről nem hiszem, hogy lesz elég pontom, másrészről nem is terveztem. Egyedül szakácsnak mennék tovább, mert abban látok kihívást és fantáziát. Másrészről legszívesebben vállalkozó szeretnék lenni. Bár tudom tőke is kell, ami ugye nincs. Vannak még itt olyan fiatalok akik szívesen nyakukba vennék a világot és nagy ívben téve a politikára és a pénzre élni akarnak?

2012. okt. 20. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jó ötlet. De ha nincs ötleted, akkor az nagyobb gond mint a tőke hiánya.
2012. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mi jó?

Ötletem van.

2012. okt. 20. 17:58
 3/11 anonim válasza:
Engem azért érdekelne a pénz is amíg nem vok tőle független :)...am megelőztél a kérdéssel xd
2012. okt. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Mit tezsel naponta (max hetente) érte h ne úgy élj, ahogy eddig?
2012. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Próbálom magam fejleszteni (pl. olvasok). Mától kezdtem diétázni + edzeni, hogy a jövőben egészségesebb legyek. Ill. egyszerűen csak elmélkedek az életről.
2012. okt. 21. 08:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért érdekelne, hogy milyen vállalkozásra gondolsz. Nem akarom elhappolni, de eléggé irreálisnak tűnik.

Általában pénz kell a vállalkozás fenntartásához, és eléggé politikafüggő is a dolog, pláne mert naponta változtatják az adókat, a rendeleteket, stb.

Ja, az MLM pedig eléggé irreális, ha ilyesmin ábrándozol.

Azt mondják, hogy mindenki szervezzen be maga alá x embert, és az alattvalók is, és akkor egyre növekvő örök passzívjövedelmed lesz. Csakhogy ez sikerülne is, a piac hamarosan telítődne, hiszen sem a piac, sem az emberek száma nem végtelen. Egyre nehezebb lesz az új emberek beszervezése, és ezért egyre többen csalódva kilépnek. Nem véletlen az, hogy mindig új és új hálózatok jönnek létre.

2012. okt. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Á, eszemben sincs MLM-re adni a fejem.

Csak az érdekelt, mert mindenki a korosztályomból továbbtanul. Vagy egyetem/ főiskola vagy OKJ (én is OKJ-ra megyek, ha minden igaz, szakács). Tudom, hogy a jelenlegi gazdasági helyzet lehetetlenné tette a kezdő vállalkozókat.

2012. okt. 21. 15:02
 8/11 A kérdező kommentje:
*ellehetetlenítette
2012. okt. 21. 15:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Pénz nélkül a vendéglátóiparban max alkalmazott lehetsz, vállalkozó nem. Esetleg ha bevállalod, hogy bedeszkázzák feletted az eget, mehetsz hajóra vagy ilyesmi, ebből talán egy idő alatt össze tudsz kuporgatni valamit.
2012. okt. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Biztos lehetsz benne hogy vannak még, hasonlóan gondolkodok én is, csak az gond az egésszel, hogy jobban megnézve sajnos nem lehet tenni a világra és élni mint hal a vízben. Legalábbis nem egy "civilizál" országban, ahol az adók, a törvények, szabályok mindenkire vonatkoznak. Én meg köszönöm de nem akarok az erdő közepén egy kis tisztáson élni, habár képes lennék feladni sok mindent ennek érdekében, viszont a visszafejlődés sem megoldás. Ötlet nálunk is volt rengeteg, na most, kezdj el utána nézni csak egynek, hogy mégis hogyan lehetne megvalósítani, teszem azt ha már van tőkéd hozzá, és rájössz hogy azért mégsem olyan egyszerű a dolog...
2012. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!