Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnöki diploma mellé...

Villamosmérnöki diploma mellé jól mutat egy menedzser diploma?

Figyelt kérdés
Vagy fölösleges a két ágazatot összemosni. Az a helyzet, hogy nem ismerem a menedzsment lehetőségeit. Mennyire keresik a cégek? És ki tudom-e használni, ha leginkább a termelésben szeretnék részt venni?

2012. okt. 22. 15:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%
felesleges, koncentrálj a mérnökire a másik kalap kaka
2012. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom mi az a menedzser diploma, de ez így olyan fellengzősen hangzik. Ha a gazdaság világában akarsz nyitni, akkor végezz el a mérnöki diploma után egy közgazdász kiegészítő képzést, ami úgy tudom még 2 év. Ez is záróvizsgával zárul, diplomát kapsz, amivel mérnök-közgazdász leszel.
2012. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék közgazdász lenni, de azt gondolom nem árt, ha nem csak egy szakmához ért az ember. Létezik olyan szak, hogy műszaki menedzser, ami nekem egyáltalán nem tetszik, mert mindenről csak felületesen van szó (biztos forrásból tudom). A Bolyai Egyetemen van olyan szak ami úgy van feltüntetve, hogy "menedzser". Picit utána olvastam és valahogy ez már szóba jöhet egy mérnöki diploma mellé. Szerintem
2012. okt. 22. 19:12
 4/18 anonim ***** válasza:
Műmen-villanymérnök elég ütős kombináció.3-5 év tapasztalat valahol, és gyakorlatilag bármire mehetsz. (angol + 1 hasznos nyelv felsőfok!!! )
2012. okt. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De a műmen helyett nem lenne ütősebb általános menedzser szak? Így tudom megoldani, mert a menedzser szakot csak külföldön tudnám tanulni az anyagiak miatt, és a kiszemelt egyetemen nincs kifejezett műszaki menedzser szak.
2012. okt. 22. 19:50
 6/18 A kérdező kommentje:
Vagy van még egy olyan, hogy vállalatgazdaságtan
2012. okt. 22. 19:59
 7/18 anonim ***** válasza:
Persze.
2012. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
menedzser nem attól leszel, hogy egy tingli-tangli manager szakot elvégzel...ha nagyon 2 szakot akarsz, akkor gépészmérnök legyen a másik vagy minőségügyi szakmérnöki
2012. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De ezek a szakok nincsenek az adott egyetem repertoárjában.
2012. okt. 22. 21:25
 10/18 A kérdező kommentje:
Mitől lesz egy egyetemi szak tingli-tangli? Minőségügyi szakmérnök mennyit konyít a gazdasághoz? Vagy akár egy egyszerű CNC masinához? Nem a tingli-tangli szakból szeretnék megélni, hanem arra szeretném használni, hogy több szemszögből lássam a világot. Ha az embernek van egy villamosmérnöki és gépészmérnöki diplomája akkor miért nem megy el egy mechatronikai képzésre, ahol szerez egy postgraduatusi oklevelet???
2012. okt. 22. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!