Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár-e végkielégítés havi...

Jár-e végkielégítés havi szerződés + határozatlan idejű munkaviszony esetén?

Figyelt kérdés
A kérdésemet azzal egészíteném ki, hogy 2005-ben kezdtem el a munkát, ahol 5éven keresztül havi szerződésen voltam. 2010ben kaptam meg a határozatlan idejű szerződésem. Így már 7éve dolgozom ugyanott, de az első 5év havi szerződéses volt az utóbbi 2 pedig határozatlan idejű. Járna-e nekem most végkielégítés, vagy az első 5év nem számít bele?

2012. okt. 25. 16:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Az alatt, hogy havi szerződésen voltál, mit értesz? Volt egy "eredeti" szerződés, amit havonta mindig egy hónappal meghosszabbítgattak, vagy mindig egy újat kötöttek újabb 1 hónapra?

Ha hosszabbítgatták, majd határozatlan idejűre változtatták, akkor beleszámít az az 5 év, de ha mindig egy újabb 1 hónapra szóló szerződést nyomtak a kezedbe, majd kaptál egy újabbat, ami már határozatlan időre szólt, akkor nem.

2012. okt. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!