Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Euróba érdemes most befektetni?

Roli666 kérdése:

Euróba érdemes most befektetni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 26. 07:13
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem mert most eléggé fent vagyis a középen.....

Én külföldön dolgozok és szoktam váltani múlthéten 275-be vették.

Akkor érdemes ha meg tudod venni max 260ft-ba.

Utána eladod (ha felmegy) pl 280ftba.

10ezer eurón 200ezer ft a haszon.

Sok pénzed van erre a célra?

2012. okt. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Én inkább dollárba fektettem, szerintem az euró a jelenlegi helyzetben eléggé kérdéses.

De hát aztán ki tudja, a jövőbe nyilván senki nem lát...

2012. okt. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Valutába csak akkor szabad befektetni ha nem hiányozna az a pénz, ugyanis ezek mindig kiszámíthatatlanok, naponta nőhetnek-eshetnek több forintot is.
2012. okt. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
A dollár pedig most eléggé lefelé halad egy jó ideje, várható, hogy felmegy? Volt az már az idén 245 körül is, de tavaly meg 180 is, szerintem most megint lefelé tart.
2012. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát most ami nem kell pénz 800 ezer forint, szóval azt ien célra vagyis befektetésre szeretném!
2012. okt. 26. 17:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem akarom a dolláromat egyhamar visszaváltani, szóval annyira nem érdekel, hogy merrefelé halad.

De amúgy szerintem nem a dollár halad semerre, most a forint volt erős egy ideig - ezért vettem most még dollárt -, ami várhatóan nem fog sokáig így maradni, ha nem sikerül az IMF-el megállapodni.

A dollár nem mozog olyan drasztikusan, sokkal stabilabb. (Persze mozog az is azért, csak nem olyan nagyon, mint a forint.)

2012. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

Hozzá nem értők devizaspekulációval próbálkoznak...


Ez olyan, mintha én azt kérdezném, hogy "érdemes lenne megoperálnom a haverom térdét?"

Ha nem értek hozzá, szerintetek érdemes?


Mellesleg, amit te csinálnál, az nem befektetés, hanem spekuláció. A kettő nagyon más!

2012. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ehhez nem kell érteni...

Amikor olcsó venni kell amikor drága akkor eladni.

(majdnem) ilyen egyszerű.....

2012. okt. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De ha megállapodunk, attól miért lenne megint gyenge? Akkor nem mindenki megnyugszik, hogy de jó nem megyünk csődbe? Eddig mindig akkor került a béka segge alá a forint, mikor kijelentettük, hogy pedig szembe megyünk az IMFel, nem kell nekünk senki szabadság harc stb. nem?
2012. okt. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%

Idézek:

"Szerintem ehhez nem kell érteni...

Amikor olcsó venni kell amikor drága akkor eladni.

(majdnem) ilyen egyszerű.....

De ha megállapodunk, attól miért lenne megint gyenge? Akkor nem mindenki megnyugszik, hogy de jó nem megyünk csődbe? Eddig mindig akkor került a béka segge alá a forint, mikor kijelentettük, hogy pedig szembe megyünk az IMFel, nem kell nekünk senki szabadság harc stb. nem"


Mint mondtam, nincs ember, aki megmondja, mikor olcsó, vagy mikor drága egy adott deviza.

A válságkezelésnek egyik megoldása a jegybank általi eszközvásárlások, irdatlan mennyiségű új pénz pumpálása a rendszerbe. Ha az euróövezet jegybankjai ezt teszik, az gyengíti az bizony gyengíti eurót. Azzal egyetértek, hogy valaki a megtakarításait többféle pénznemben tartsa, de ne várjatok tőle sok hasznot.

2012. okt. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!