Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltsak vagy ne? Nehéz kérdés

Váltsak vagy ne? Nehéz kérdés

Figyelt kérdés
Jelenlegi munkám a lakóhelyemen van. Rugalmas a munkaidőm, kényelmesen el tudok mindent intézni a nap folyamán, akár a magánügyeimet is, van, hogy már délben is hazamehetek. Van egy ovis gyerekem. Kényelmesen kelünk reggel és délután is kényelmesen el tudok érte menni az oviba. A nagy "szabadság" miatt jut idő a házimunkára, egyéb elfoglaltságokra is. Azonban kevés a fizetés, több a kiadásunk egy hónapban, mint a bevételünk. Tele vagyok hitellel. Jött egy új lehetőség, amivel nagyon jó fizetésem lehetne, nem lennének anyagi gondjaim. Azonban ingáznom kellene. A gyereket nyitásra vinném az oviba és záráskor hoznám el. A jelenlegi munkahelyem biztos és nagyon kényelmes, de megélni nem tudok. Ráadásul az új munkám igazi szakmai kihívás lenne. Most nem a képességeimnek megfelelő munkakörben vagyok. Komoly gondot jelent a választás. Félek, hogy mi van, ha a jobb megélhetésért feladom a mostani állásom és végül az újban nem válok be, vagy nekem nem tetszene. Akkor végképp bajba lennék. Persze az is benne van, hogy nagyon bejön és minden gondom megoldódik. Aggódom, hogy a gyerekem az új munkám miatt hátrányokat szenvedne, de igazából előnye is van, mert nem kellene azon gondolkodnom, hogy fizetem be a számlákat. Ti mit gondoltok?

2012. okt. 26. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy az új munka! Lehet a gyermekeddel kevesebb időt töltenél, de nagyon sokan ebben a helyzetben vannak sajnos, és legalább anyagi biztonságot teremtenél. Ha az ember pozitív változásokat akar, akkor ki kell lépni a komfortzónájából! Gondolj bele a plusz pénzből, akár egy megtakarítás számlát is tudsz nyitni a gyermekednek. Nekem anyukám így tett annó, és mire 18 lettem, összegyűlt 1,5 millió forint, amit megkaptam. Jó kis induló tőke volt az életben. Teljesen rám bíztam, hogy mit kezdek vele.
2012. okt. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát igen. A babakötvénybe sem tudtam már befizetni semmit két éve. Félretett pénzem egyáltalán nincs. Ha jön egy váratlan kiadás, kölcsön kell kérnem, mert nincs miből fizetnem:( Nagyon köszönöm a válaszod:)
2012. okt. 26. 17:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a váltást találom jónak ebben a helyzetben. Gondolni kell a jövőre is, és nem szabad elkényelmesedni mert jöhetnek rosszabb idők is.
2012. okt. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon köszönöm:)
2012. okt. 26. 18:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne az a másik munka, mennyire biztos, hogy jól keresnél, mennyire biztos, hogy szeretnéd azt a munkát?


Miért hagytad magad eladósodni?

2012. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Felajánlottak egy munkát konkrét fizetéssel. Miért hagytam magam eladósodni??? Ezt komolyan kérdezed? Gyedről nem vett vissza a cég és a gyerek állandó bölcsis-ovis megbetegedése miatt nem nagyon dobálták hozzám az állásokat. A lakhelyemen találtam egyet rugalmas munkaidővel, hogy ne legyen gond, ha beteg a gyerek, otthonról is tudjak dolgozni. 6 éve vettünk egy házat kicsi hitellel. Az a kicsi hitel most olyan törlesztő részletekkel fut, hogy nehéz kifizetni minimálbérből. Hogy ételre is jusson, hitelkártyával fizetek. Ennyi....
2012. okt. 26. 18:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Magadba neveled a gyermeket?
2012. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ketten neveljük, de a párom fizetése a rezsire megy el, az enyém meg a lakáshitelre... Ő is más városba jár dolgozni, sokszor kell bent maradnia (persze túlórapénzt nem kap) szóval ő nem nagyon tudná az oviból elhozni a gyereket.
2012. okt. 26. 21:58
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

"Miért hagytad magad eladósodni?" - természetesen nem bántásból kérdeztem, hanem érdeklődésből.

A leírásod alapján a gyereknevelés előtt nem halmoztatok fel megfelelő tartalékot az esetleges (és mint írtad, megvalósult) munkanélküliség fedezésére, illetve a törlesztőrészlet felfutása miatt vélhetően nem fix kamatozású forinthitelt vettetek fel.


Ezeket a kockázatokat ti vállaltátok, ami sajnos rossz végeredménnyel zárult.

2012. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Volt tartalékunk,nem vagyunk meggondolatlanok, de 5 év alatt már elfogyott.... jelenlegi keresetemmel meg nem tudok tartalékot képezni, ha megszakadok akkor sem!
2012. okt. 27. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!